شرایط پرداخت حقوق ماهانه به کارکنان

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، در راستای اجرای قانون بودجه و شفاف سازی پرداخت ها، از آبان ماه به دستگاهی که اطلاعات مربوطه را وارد سامانه مزایای ایران نکرده باشد، حقوقی پرداخت نمی شود.

عبدالله میرزایی – رئیس مدیریت و پرداخت‌های محیط کار سازمان اداری و استخدامی کشور – با اشاره به تکلیف ماده (29) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه و الزام تبصره 20 قانون بودجه سال 1400، گفت: که دستگاه های اجرایی موظفند از خرداد ماه سال جاری کلیه پرداختی ها اعم از مستمر و غیردائم به کلیه کارکنان خود را از محل وام و از منابع دولتی و خصوصی تنها پس از ثبت اطلاعات در بانک اطلاعات کارکنان اداری (پاکنا) واریز نمایند. سامانه ثبت حقوق و مزایا در حالی که در دولت قبل این موضوع جدی گرفته نمی شد و اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دستگاه های اجرایی به طور کامل و دقیق وارد این سامانه ها نمی شد.

وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم و با تاکید رئیس جمهور این موضوع در حال رسیدگی است و دستگاه های اجرایی موظفند از شهریور ماه سال جاری اطلاعات مذکور را به طور کامل ثبت کنند.» حقوق ها از ابتدا. ماه نوامبر تنها پس از معرفی کامل اطلاعات.

دستگاه هایی که اطلاعات را فاش نکرده اند باید تعهد کنند

میرزایی با اشاره به هماهنگی سه جانبه بین سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان دارایی کل کشور، گفت: این امر منوط به امضای تفاهم نامه و تعهد با بالاترین دستگاه اجرایی است. سیستم.

  نگاه ساده و شیک الهام اخوان در اکران فیلم دوزیستان + عکس

برخی از دستگاه ها هنوز خراب می شوند

وی با اشاره به مصوبات شورا و بخشنامه های دولت و اقدامات بعدی سازمان های اداری و کارگری کشور در این زمینه، گفت: اطلاعات ما حاکی از آن است که وزرا و روسای تشکل های مستقل زیرمجموعه رئیس جمهور دستور و نظارت بر این موضوع را داده اند. که باعث تاخیر در پرداخت حقوق به سازمان مورد نظر می شود.

کسانی که اطلاعات را ثبت می کنند، مبلغی را دریافت می کنند

وی تاکید کرد: بدیهی است دستگاه هایی که تاکنون اطلاعات آنها به طور کامل در سامانه های مذکور پیاده سازی شده است، حقوق مهرماه را بدون مشکل دریافت خواهند کرد.

راه اندازی سامانه حقوق و مزایا از وظایف ماده 29 قانون ششم برنامه ریزی توسعه است که در پایان سال 1396 توسط سازمان اداری و استخدامی کشور انجام شد و در ابتدای سال 1397 دستگاه های اجرایی در اختیار داشتند. برای معرفی اطلاعات آنها به هیچ بهانه ای از قانون تبعیت نکردند، در حالی که قانون بودجه سال 1388 تاکنون با جدیت بیشتری بر این موضوع تاکید کرده است.

در قانون بودجه سال گذشته و امسال حتی پرداخت حقوق کارمندان نیز با ثبت اطلاعات مرتبط بود و از آن تاریخ امکان پرداخت برای دستگاه هایی که کار نمی کردند وجود نداشت. بنابراین برای امسال دستگاه ها موظف شدند اطلاعات شخصی، سفارشات کاری یا کاری یا قراردادهای منعقده کارکنان رسمی، پیمانی و پیمانی، کارگران و بهورزان را در سامانه پاکنام ثبت یا به روز کنند.

از سوی دیگر تاکید شد که از خردادماه به بعد توزیع اعتبارات حقوق کارکنان صرفا بر اساس اطلاعات سامانه پاکنام خواهد بود. ضمناً از آن تاریخ هرگونه پرداخت مستقیم، مستمر و کوتاه مدت به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی وام هزینه ای و منابع دولتی و خصوصی منوط به ثبت اطلاعات آنان در سامانه کارکنان ایران است.

  تغییر وزن باورنکردنی 200 کیلوگرمی بازیگر هالیوود برای یک فیلم!

دیدگاهتان را بنویسید