شرایط حضور خبرنگاران در مذاکرات برجام

الین جورج، سخنگوی هیأت اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی در وین، اتریش، گفت: همه تمهیدات برای پوشش خبری نشست روز دوشنبه ایران و 1+5 توسط خبرنگاران فراهم شده است.

وی در پیامی در توئیتر تاکید کرد که تمامی خبرنگارانی که این رویداد را پوشش می دهند باید واکسینه شده باشند و آزمایش PCR نیز منفی باشد.

این مقام اتحادیه اروپا گفت، علاوه بر واکسیناسیون و آزمایش تاج، خبرنگاران باید قبل از پوشش رویداد ثبت نام کنند و اعتبار داشته باشند.

جورج در پایان پیام توئیتری خود نوشت: همه چیز برای فردا و آغاز دور بعدی مذاکرات آماده است.

روز دوشنبه شهر وین میزبان مذاکرات ایران و گروه 1+4 برای رفع تحریم های غیرقانونی و سرکوبگر آمریکا خواهد بود و همانطور که وزیر امور خارجه ایران گفت جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات شرکت نخواهد کرد و برای دستیابی به توافق جدی است. .

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد امشب در توییتی نوشت: چین، ایران و روسیه امروز رایزنی های سه جانبه غیررسمی را برای آمادگی برای از سرگیری رسمی مذاکرات در وین در 29 نوامبر (فردا، 28 دسامبر) برگزار کردند. تبادل نظر برای درک موقعیت کنونی ایران در مذاکرات مفید بود».

از سوی دیگر، علی باقری، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و رئیس تیم مذاکره کننده در مقاله ای در فایننشال تایمز انگلیس اعلام کرد که ایران آماده همکاری و اقدام متقابل در پاسخ به هر خیرخواهی است. ژست آماده پاسخگویی مناسب به هرگونه فشار جامعه جهانی علیه جمهوری اسلامی است.

  تصمیمات جدید ستاد ملی تاج و تخت اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید