شرایط اقامت و سرمایه گذاری در اتریش

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا با کیفیت زندگی بسیار بالا است. این مکان به دلیل جاذبه های طبیعی شگفت انگیز و اقتصاد توسعه یافته و پایدار، مکانی عالی برای زندگی است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در اتریش و شرایط آن هستید اقامت در اتریش شما تا پایان این مقاله همراه ما هستید.

شرایط اخذ اقامت اتریش

زندگی در اتریش برای افراد ثروتمندی که ثروتمند هستند و قصد کار یا تجارت در این کشور را ندارند مناسب است. برای دریافت مجوز اقامت در این کشور، شرایطی که در زیر توضیح داده شده الزامی است.

درآمد ثابت از منابع خارج از اتریش مانند روسیه یا سایر کشورها

برای دریافت اجازه اقامت در این کشور باید از نظر مالی مستقل باشید. یعنی متقاضی باید درآمد ثابت ماهانه داشته باشد. حداقل درآمد ماهانه برای افراد مجرد حدود 2000 یورو و برای متقاضیان متاهل حدود 3000 یورو است.

علاوه بر آن سایر هزینه ها مانند اجاره، بیمه، کرایه ماشین و … در نظر گرفته شده است. با در نظر گرفتن تمام هزینه ها، درآمد یک خانواده چهار نفره باید بیش از 7000 یورو در ماه یا 80000 یورو در سال باشد.

خرید یا اجاره خانه در اتریش

یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش، خرید یا اجاره خانه در آن کشور است. مساحت خانه با توجه به تعداد اعضای خانواده در نظر گرفته می شود. برای مثال یک خانواده چهار نفره به یک خانه حدودا 80 متری نیاز دارد.

برای اقامت در اتریش باید آلمانی صحبت کنید. برای اثبات این تسلط باید امتحان بدهید و مدرک ارائه دهید. به عنوان مثال، یک گواهی از موسسه گوته، یک گواهی از TELC GmbH و یک گواهی آزمون از ÖIF یا ÖSD مناسب است.

  انگیزه پرسپولیس برای بازی با مقامات سعودی

داشتن اقامت دائم اتریش به شما این امکان را می دهد که بدون ویزا به تمامی کشورهای حوزه شنگن اروپا سفر کنید. اقامت در این کشور به مدت یک سال صادر می شود و پس از آن می توانید بدون هیچ مشکلی آن را تمدید کنید. پس از 10 سال اقامت می توانید برای شهروندی اتریش اقدام کنید.

مزایای اقامت اتریش

  • دسترسی بدون ویزا به تمامی کشورهای اروپایی شنگن
  • زندگی جذاب و محیطی سالم را تجربه کنید
  • حمل و نقل و ارتباطات عالی

چرا بسیاری از مردم می خواهند در اتریش بمانند و سرمایه گذاری کنند؟

اتریش به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی برای بسیاری مورد توجه است. اگر در اتریش اقامت دارید، می توانید بدون ویزا سفر کنید و تابعیت اتحادیه اروپا را دریافت کنید. در طول سال ها، اقتصاد اتریش با وجود بحران ثابت مانده است. در می 2020، آژانس مشاوره بین المللی فیچ رتبه اعتباری AA + را به این کشور اختصاص داد.

به عبارت دیگر، اقتصاد این کشور از اعتماد بسیار بالایی برخوردار است و چشم‌اندازهای مطلوبی برای رشد در سال‌های آینده دارد. تنها تعداد کمی از کشورها از جمله ایالات متحده، آلمان و سوئیس بالاتر از اتریش هستند.

از نظر حقوق سیاسی و آزادی های مدنی، شهروندان و ساکنان اتریش 93 از 100 را دریافت کردند و ایالت های آزاد محسوب می شوند. در رابطه با گردشگری، البته صنعت گردشگری به دلیل بسته شدن مرزهای اتریش آسیب زیادی دیده است. درآمد حاصل از گردشگری تقریباً 15 درصد از تولید ناخالص داخلی اتریش است. این درصد در مقایسه با کشورهای مشابه در منطقه یورو بسیار پایین است.

دلایل سرمایه گذاری در اتریش

اقتصاد اتریش دارای بخش خدمات و بخش صنعتی پیشرفته است. موقعیت آن بین کشورهای صنعتی اروپای غربی و کشورهای در حال توسعه اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی به سطح بالایی از اقتصادی، اجتماعی و یکپارچگی رسیده است.

  5 گام برای تبدیل شدن به یک مدیر موثر

اتریش یک منطقه جذاب برای سرمایه گذاران خارجی است

اتریش یک محیط پایدار و جذاب برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. اتریش همچنین از سرمایه گذاری در فناوری، تحقیق و توسعه استقبال می کند. محبوب ترین اهداف سرمایه گذاری در اتریش در سال های اخیر بخش های دارویی، خودروسازی و مالی است. او همچنین از نظر نیروی کار ماهر بسیار غنی است.

حضور و رشد شرکت های آمریکایی در اتریش

بسیاری از شرکت های آمریکایی تجربه دارند سرمایه گذاری در اتریش و با گذشت زمان توانسته اند تجارت خود را گسترش دهند. لازم به ذکر است که اتریش طیف گسترده ای از مشوق های سرمایه گذاری را برای جذب صنعت و مشاغل در مناطق با فناوری پیشرفته، تحقیق و توسعه و مناطق محروم ارائه می دهد.

سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت

اگر در اتریش سرمایه گذاری کنید، می توانید به راحتی اجازه اقامت در آن کشور را دریافت کنید. شایان ذکر است که اتریش از رتبه 24 به 21 در شاخص اعتماد به سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 رسیده است.

با این حال، تغییر جو سیاسی در اتریش باعث شده است که برخی افراد ثبات این کشور را زیر سوال ببرند و این عدم اطمینان می تواند منجر به رشد ضعیف تر در آینده شود. این ممکن است بر تصمیمات برخی از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در اتریش نیز تأثیر بگذارد.

انواع سرمایه گذاری در اتریش

در زیر شما را با انواع سرمایه گذاری در این کشور آشنا می کنیم تا بتوانید یکی از این موارد را که امکان بیشتری برای شما دارد انتخاب کنید.

  قیمت آپارتمان های نوساز در تهران

سرمایه گذاری از طریق حساب پس انداز در اتریش

به گفته اداره بازارهای مالی (FMA)، این نوع سرمایه گذاری یک راه نسبتا امن و آسان برای حفظ سرمایه در اتریش است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب بانکی باز کنید و شروع به انتقال پول خود کنید. امنیت بالا در این زمینه به این معنی است که تورم در این کشور بسیار پایین است و پول شما در طول زمان به هیچ وجه کاهش نخواهد یافت. با این حال، این یک روش کوتاه مدت در نظر گرفته می شود.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

ارزش املاک اتریش در دهه گذشته به طور پیوسته در حال رشد بوده است و سودآوری آن متوسط ​​اما پایدار است. این بازار یک سرمایه گذاری نسبتاً سودآور در اروپا است.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک در اتریش

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ابزارهایی هستند که به شما امکان می‌دهند روی سرمایه‌گذاران خرد در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنید. به طور کلی، سرمایه در قالب اوراق بهادار قابل انتقال و همچنین سپرده در بانک ها، کالاها یا سایر صندوق های سرمایه گذاری توزیع می شود.

اخذ ویزای اتریش و مشاوره با موسسه مهاجرتی ساباپلان

امیدواریم اطلاعات این مقاله برای شما مفید واقع شود. اگر می خواهید پول خود را در یک صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری کنید، بهتر است برای اطلاعات اولیه به بانک مراجعه کنید. پس از انتخاب صندوق خود، بانک مورد نظر شما یک حساب سپرده اوراق بهادار برای رزرو سهام صندوق باز می کند.

البته در این زمینه بهتر از مشاوران متخصص ماست موسسه مهاجرتی صباپلان (https://sabaplan.net/) برای یافتن راه ایمن تر کمک بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید