شاهدی بر اظهارات ضد و نقیض اسطوره پرسپولیس درباره کمیته فنی

اگرچه شنیده می شد کمیته فنی اتحادیه فوتبال انگلیس حکم اخراج دراگان اسکوچیچ را صادر کرده است، اما در نهایت این بازیکن کروات ابقا شد و این موضوع با واکنش پیشکسوت پرسپولیس مواجه شد.

رحیم یوسفی پیشکسوت فوتبال ایران در این خصوص گفت:

حدود 20 سال پیش علی آقا پروین حرف درستی زد و گفت کمیته فنی یعنی پنیر کوفته! در همان زمان افراد زیادی به سخنان او اعتراض کردند، اما در ادامه معلوم شد که حرف او درست بوده است.

او ادامه داد:

در حال حاضر مردانی مانند ابراهیم قاسم پور در کمیسیون فنی فوتبال حضور دارند که استخوان شکسته این رشته هستند اما حرفشان خریدنی نیست. کمیته فنی یک رای می دهد و بعد هیئت حاکمه فدراسیون و سخنگوی آن که شاید جای آنها فوتبال حرفه ای بازی کرده یا نه، می آید و چیز دیگری می گوید.

هافبک سابق پرسپولیس خاطرنشان کرد:

من نه مخالف اسکوچیچ هستم و نه طرفدار او، اما این اتفاقات جالب نیست. معلوم نیست کی حرف اول و آخر رو در فدراسیون میزنه و هرکسی رئیس خودشه! شاید دلیل اصلی فاصله اخیر تیم ملی با دو تیم موجود، ضعف رهبری فدراسیون فوتبال باشد. دوستان چند هفته ای فوتبال ایران بازی کردند و در نهایت اعلام کردند که اسکوچیچ اینجا می ماند. چرا؟ به گفته آقای قاسم پور دلیل این موش و گربه بازی چیست؟ آنها از ابتدا از اسکوچیچ محافظت می کردند!

یوسفی ادامه کار اسکوچیچ را بسیار سخت می داند و افزود:

با شناختی که از روحیه دراگان اسکوچیچ داریم، می دانیم که او کار آسانی پیش رو ندارد. سرمربی تیم ملی با بازیکنانی روبه رو می شود که تاثیرگذار هستند اما اغلب آن را قبول ندارند. اسکوچیچ می خواهد با آنها چه کند؟ او نمی تواند تمام ستاره های تیم ملی را ترک کند. به نظر من نقش مدیران فدراسیون بعد از اشتباهات گذشته بسیار مهم است. حالا که دوباره به اسکوچیچ اعتماد کرده اند دیگر نمی توانند با افکار عمومی بازی کنند و به فکر حذف او باشند. بنابراین فدراسیون فوتبال باید از اسکوچیچ حمایت کند. در واقع او چاره دیگری ندارد زیرا سرنوشت این دو به هم گره خورده است. حمایت نکردن از سرمربی تیم ملی تشویق به بازیبازی است. بازیکنان سالار باز هم دعوا می کنند و دودش به چشم تیم ملی ایران می رود.

  زهر مار چیست و چه تاثیری بر بدن دارد؟

پروین به درستی گفت که کمیسیون فنی فدراسیون کشک است!

هافبک سابق پرسپولیس درباره وضعیت فعلی این تیم نیز گفت:

نمی دانم چرا مدیران باشگاه پرسپولیس برای مربی خود بهانه می گیرند. آقای درویش فصل نقل و انتقالات تابستانی را خوب شروع کرده است. او ستاره های خوبی در دروازه، دفاع و هافبک خرید اما ناگهان این روند متوقف شد. مصاحبه یحیی گل محمدی را دیدم و معتقدم پرسپولیس نیاز فوری به خرید مهاجم دارد. باشگاه پرسپولیس نباید نتیجه نگرفتن کادرفنی را توجیه کند.

یوسفی به مناسبت تمدید خرید کاسیانوی برزیلی یادآور شد:

واقعا قابل قبول نیست که تیم بزرگی مثل پرسپولیس نتواند یک مهاجم نه چندان محبوب بخرد. چطور تیم های دیگر می توانند به راحتی بازیکن خارجی بخرند اما پرسپولیس نمی تواند؟ من شخصاً برخی بهانه‌ها مانند تحریم‌ها یا مشکلات انتقال پول به خارج از کشور را غیرقابل قبول می‌دانم. این مشکل برای همه باشگاه های ایرانی وجود دارد اما در پرسپولیس تبدیل به یک گره کور و لاینحل می شود. امیدوارم دوستان به زودی فکر کنند و مشکلات را حل کنند. خرید یک یا دو گلزن می تواند بهانه ها را به حداقل برساند.

دیدگاهتان را بنویسید