شانس «قهرمان» برای دریافت اسکار اصلی.

فهرست جدید هالیوود ریپورتر از 30 فیلم مهمی که برای جوایز اسکار 2022 برای بهترین فیلم بلند رقابت می کنند، عنوان «قهرمان» را نیز در خود جای داده است. اگر فیلم جدید عسگر فرهادی بتواند به جمع 10 نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم 2022 برسد، اولین حضور سینمای ایران در این رده خواهد بود.

پس از شلوغی و شلوغی اسکار در سال 2021 که با استقبال کوچکترین مخاطبان تلویزیونی در تاریخ این رویداد مواجه شد، کارکنان آکادمی قصد دارند تا جذابیت از دست رفته اسکار را احیا کنند و امسال 10 فیلم را در بخش بهترین ها معرفی کردند. فیلم بلند

تعداد نامزدهای بهترین فیلم در روزهای ابتدایی اسکار هر سال تغییر می کرد، اما از سال 1944 تا 2008 یک استاندارد تعیین شد و تنها پنج فیلم برای مهم ترین اسکار نامزد شدند. اما آکادمی با انتقاد از نامزد نشدن فیلم های مورد تحسین منتقدان مانند شوالیه تاریکی و انیمیشن علمی تخیلی Wall-E در سال 2008، تصمیم گرفت تعداد نامزدهای این دوره را به 10 فیلم افزایش دهد تا مخاطبان بیشتری را جذب کند. و باعث جذابیت بیشتر این مراسم شد. پس از آن فیلم هایی گرفت و در نتیجه فیلم هایی چون «آواتار»، «منطقه 9»، انیمیشن «UP» و آثار سرگرم کننده و تماشاچی مانند «حرامزاده های لعنتی» توانستند در فهرست نامزدهای بهترین فیلم قرار بگیرند.

در نهایت این جایزه به «Hert Locker» رسید و اسکار در سال 2009 با 41 میلیون بیننده پخش شد.

با این حال، تعداد قابل توجهی از کارکنان آکادمی از این تغییر ناراضی بودند و معتقد بودند که افزایش تعداد نامزدهای بهترین فیلم به 10، ارزش نامزدی در آن بخش را کاهش می‌دهد و منجر به فرمول جدیدی می‌شود که بین 5 تا 10 فیلم را اعلام می‌کند. نامزد این رشته باشند و بخواهند با غیرقابل پیش بینی کردن تعداد نامزدها به جذابیت این رشته کمک کنند.

  جنگل ابر شاهرود / عکس

اما تجربه نشان داده است که در 10 سالی که از تصویب این قانون می گذرد، هر سال با نامزد شدن 8 یا 9 فیلم، به جای محبوبیت، گمانه زنی ها درباره فیلم های دیگری که می توانند نامزد نهم و دهم اسکار شوند، بیشتر شد.

در جولای 2020، آکادمی بار دیگر تاکید کرد که در مجموع 10 فیلم از فصل 2021 قطعاً نامزد بهترین فیلم خواهند شد، اگرچه این استراتژی در سال گذشته جواب نداد و اسکار کمترین موفقیت را در دوره‌های خود داشت، با تنها 10،4 میلیون. مردم. آنها به تماشای مراسم اهدای جوایز ABC نشستند.

با بازگشایی سینماها، مراسم اسکار 94 امیدوار است که اهمیت و جذابیت فرهنگی از دست رفته خود را بازیابد.

امسال 10 فیلم نامزد بهترین فیلم خواهند شد و با افزایش تدریجی اعضای اسکار از 6000 به 89000 نفر و همچنین تنوع فرهنگی بیشتر در میان رای دهندگان، امید است که جوایز به آثار معمول هالیوود محدود شود. شانس فیلم‌های غیرانگلیسی مانند قهرمان عسگر فرهادی، مادران موازی پدرو آلمادوار و برنده نخل طلایی تیتان نامزد بهترین فیلم خواهند بود.

جدای از فیلمبرداری گوشه در اسکار 2020، رشته بهترین فیلم در سال‌های اخیر کمتر از فیلم‌های غیرانگلیسی مورد توجه قرار گرفته است، اما حضور آن فیلم‌های بین‌المللی در آن دسته در جشنواره‌های معتبر می‌درخشد. اسکار. به آرامی

فیلم «قهرمان» که یکی از شانس‌های اصلی کسب نامزدی و جوایز در بخش بهترین فیلم بین‌المللی است، شانس زیادی برای قرار گرفتن در میان نامزدهای سینماها در رشته‌های بهترین فیلم و فیلمنامه اصلی دارد.

سینمای ایران علاوه بر کسب سه نامزدی برای «بچه های بهشت» ساخته مجید مجیدی و «جدایی» و «فروشنده» ساخته عسگر فرهادی () و دو جایزه در بخش «اسکار بین المللی» («جدایی» و «فروشنده») همچنین برنده جایزه اسکار 2012 با عسگر فرهادی نامزد بهترین فیلمنامه اورجینال شد. اگر «قهرمان» بتواند نامزد اسکار بهترین فیلم سال 2022 شود، اولین حضور سینمای ایران در این بخش خواهد بود.

  سربازی کار نیست ، یک مسیر مقدس است

در فهرست جدید هالیوود ریپورتر از 30 فیلم مهم رقابت‌کننده در بخش بهترین فیلم بلند اسکار 2022، نام فیلم «قهرمان» به همراه آثاری چون «بلفاست»، «کد»، «نرو نگاه کن، «تل سند»، «گزارش فرانسوی»، «دست خدا»، «خانه گوچی»، «شاه ریچارد»، «آخرین دوئل»، «دختر گمشده»، «کوچه کابوس»، «موازی» Mothers، «Dog Power»، «Red Rocket»، «Spencer»، «Titan»، «Macbeth Tragedy» و «West Side Story» به چشم می خورد.

نامزدهای نهایی اسکار 2022 در 8 فوریه 2022 و اسکار در 27 مارس 2022 (7 آوریل) برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید