شاخص بورس در کانال فوق العاده 1.5

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که از آخرین روزهای معاملاتی فروردین ماه امسال وارد کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی شده بود، روز گذشته موفق شد با رشد 1.03 درصدی به رقم یک میلیون و 520 هزار واحدی برسد.

اگرچه نماگر اصلی بورس در 6 روز کاری اخیر با فراز و نشیب های متعددی مواجه بوده و ابر کانال در چند پله به رقم یک میلیون و 500 هزار واحد بازگشته است، اما نتایج معاملات نشان می دهد متقاضیان خرید سهام در بازار سهام تهران قوت گرفته اند.

ارزش معاملات خرد بورس تهران (سهام و حق ترجیح) نیز دیروز به پایان رسید و معاملات دیروز به 4506 میلیارد تن رسید.

ماشین های اقبال

در بازار روز سه شنبه اکثر نمادهای معاملاتی گروه خودرو و تولید قطعات با استقبال قابل توجهی از سوی خریداران مواجه شدند، به طوری که این صنعت با فاصله قابل توجهی نسبت به سایرین در صدر فهرست خالص خریداران واقعی بازار سهام قرار گرفت.

بررسی ها نشان می دهد با توجه به تحولات پیش رو در حوزه واگذاری سهام، بازار همچنان نگاه مثبتی به صنعت خودرو دارد.

این رویداد منجر به بهبود روند کسب و کار شرکت های مشمول بخشنامه جدید شد. سایر شرکت های هم گروه با موج شکل گرفته در این صنعت وارد زنجیره تجاری مثبت شدند. روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس تاکید کرد که ایران، خودرو و سایپا در لیست نهایی نقل و انتقالات 1401 قرار دارند.

بازگشت بزرگان

در معاملات دیروز همزمان با اوج گیری شاخص کل، شاخص بورس -که به یک اندازه تحت تاثیر تمامی نمادهای معاملاتی قرار دارد- نیز ۱۸.۱۸ درصد رشد کرد. افزایش ارتفاع شاخص های بورس و به عبارتی رشد یکپارچه اکثر نمادهای بورسی اعم از رهبران بازار و شرکت های کوچک و متوسط ​​حکایت از بازگشت تعادل در تالار شیشه ای سعادت آباد دارد.

  نگذار دیگران بدانند من تاج دارم؟!

بازار سهام در چند روز اخیر جریان نقدی خود را معطوف شرکت های کوچک و متوسط ​​با پتانسیل های بنیادی لازم کرده است.

دیروز پس از وقفه در غول های بازار که با کاهش جزئی قیمت ها همراه بود، اکثر شرکت ها به دلیل هجوم نقدینگی جدید به مسیر مثبت بازگشتند، در حالی که بهبود نسبی بازار جهانی کالا باز هم نمادهای اصلی را آشکار کرد. بورس اوراق بهادار تهران svi.

شناسایی سود در مدت زمان کوتاه

به گفته برخی کارشناسان بازار سرمایه، یکی از دلایل افت و خیزهای اخیر شاخص های سهام به موضوع شناسایی سود توسط معامله گران برمی گردد. شاخص کل بورس که در مجموع 1400 حدود 4.5 درصد بازدهی را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورد، از ابتدای سال جاری تا پایان روز معاملاتی روز سه شنبه، 11.38 درصد بازدهی داشت.

این امر طبیعی است که سرمایه گذاران سود را در اسرع وقت شناسایی کنند. به طور خاص، ابر کانال 1.5 میلیونی تبدیل به رشته سیاه و سفیدی شده است که سهامداران هنوز در مورد انتقال آن تردید دارند، اما رشد بیش از 155500 واحد دماسنج بازار حاصل شده است زیرا سیاستمداران بازار سهام رویکرد خود را به قانون تغییر داده اند، در حالی که به تا حدودی این امر اعتماد سرمایه گذاران را احیا کرده است.

نشان دادن عمق مظنه و افزایش یک درصدی دامنه نوسان را می توان یکی از آخرین سیاست های مطلوب بورس و سازمان بورس و اوراق بهادار دانست.

توسعه بازار با اهرم عرضه اولیه

اگرچه از نظر بنیادی و فنی شرایط مساعدی برای افزایش قیمت سهام اکثر شرکت های بورسی در جریان معاملات وجود دارد و تا حدودی نیز شاهد بازگشت بخشی از نقدینگی اجباری از بورس هستیم، اما سیاستمداران در نهایت با عرضه اولیه در شیشه موافقت کردند. سالن

  کدام دانش آموزان می توانند به صورت مجازی درس بخوانند؟!

توسعه شرکت ها، رشد سودآوری و افزایش عمق بازار به دلیل ورود پول جدید در سال جاری ممکن است تا 20 ماه آینده بازار سهام را در معرض دید سرمایه گذاران قرار دهد. به همین دلیل امروز (چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه) سهام شرکت انتقال داده آسیاتک با نماد تجاری (آسیاتک) در بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود.

این در حالی است که پنجاه و سی و پنجمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار دارد که باید 300 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام شرکت انتقال داده های آسیاتک با ثبت سفارش در فهرست بهای بازار دوم عرضه شود. قیمت بازار.

اگرچه برخی فعالان عرضه اولیه را در شرایط فعلی که هنوز روند صعودی بازار تا حدی تثبیت نشده است مفید نمی دانند، اما نباید فراموش کرد که عرضه اولیه یکی از نیازهای ضروری سهام است. بازار. ورود جهت توسعه

IPO ها معمولاً مقداری از نقدینگی داغ و بی خانمان جامعه را جذب می کنند که به دلیل سودآوری، سرمایه گذاری با ریسک کمتری همراه است.

تجارت از گوشه برجام

در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی تا حدودی تضعیف شده است، فعالان بازار معتقدند که از تورم مورد انتظار استقبال کرده‌اند و تا حدودی سبد سرمایه‌گذاری خود را بر این اساس تنظیم کرده‌اند.

به گفته این گروه از سرمایه گذاران، تخصیص بخشی از نقدینگی به صنایع دلاری و بخشی دیگر به بازار موازی اعم از طلا و ارز، حتی در صورت اتمام مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک، می تواند تا حدودی امنیت سرمایه را برای معامله گران فراهم کند.

  طوفان سرخ در یزد

این در حالی است که هنوز سیاستی در خصوص بن بست سیاست خارجی کشور در حوزه مذاکرات هسته ای در بورس اتخاذ نشده است، بنابراین صنایع داخلی و به عبارتی در صورت توافق بزرگ برجام، شانس بالایی برای جهش قیمتی دارند. و افزایش سودآوری بخش تولید.

سه شنبه بازار سهام از طریق آمار

در روزی که شاخص کل بورس تهران با افزایش 1.03 درصدی 330 نماد معامله شد، قیمت پایانی 234 سهم (71 درصد) مثبت و 88 سهم (27 درصد) منفی معامله شد.

در این بازار 58 نماد (18 درصد) برای خرید 342 میلیارد تن صف تشکیل دادند اما در مقابل شاهد تشکیل صف فروش در نمادی در بورس (کمتر از یک درصد) به ارزش 71.7 میلیون تن بودیم. اما در روزی که آیفکس با رشد 0.36 درصدی مواجه شد، 146 سهم در فرابورس ایران معامله شد که 105 سهم (72 درصد) مثبت و 39 سهم (27 درصد) منفی بودند.

ارزش کل بورس اوراق بهادار تهران

دیدگاهتان را بنویسید