سیگنال جدیدی از سازمان بهداشت جهانی برای omicron

سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز سه‌شنبه هشدار داد که علیرغم اینکه سویه جهش‌یافته کرونا خطرناک است، در روزهای آینده شاهد افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها خواهیم بود.

اگرچه شاخه اروپایی سازمان بهداشت جهانی (WHO) دریافته است که omicron ها نسبت به سویه های جهش یافته قبلی ویروس کرونا در تعیین خطر جانی بیماران مبتلا به کوید 19 “کمتر موثر” هستند، کارشناسان می گویند که مراکز پزشکی پیشتاز خواهند بود.

کاترین اسمالوود، مسئول امور اروپایی سازمان جهانی بهداشت، به خبرگزاری فرانسه گفت: «افزایش سریع موارد Omicron، همانطور که در چندین کشور شاهد بودیم، به زودی به افزایش بستری شدن در بیمارستان منجر خواهد شد، حتی اگر بیماری خفیف‌تر باشد». این امر در بیمارستان ها، به ویژه در میان افراد واکسینه نشده، فراهم خواهد شد.»

کشورهای Omicron اکنون با کمبود شواهد و اطلاعات علمی دقیق در مورد ویژگی سویه Omicron روبرو هستند که اولین نمونه های آن در اواخر نوامبر سال گذشته در آفریقای جنوبی و بین اعمال محدودیت های شدید و اتخاذ یک استراتژی انعطاف پذیر شناسایی شد. امواج. اپیدمی اخیر بیماری کووید در تردید است.

دلیل اصلی این تردید، یافته های جدید در مورد خطر کمتر این سویه جهش یافته نسبت به سویه های قبلی است.

هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا موج جدید اپیدمی Ovid 19 ناشی از شیوع Omicron گسترده تر از موج دلتا خواهد بود یا خیر. با این حال، داده‌های اولیه جمع‌آوری‌شده در میان اولین افراد آلوده به ویروس در اروپا نشان می‌دهد که احتمال بستری شدن اومیکرون در بیمارستان نسبت به دلتاها کمتر است.

  سقوط مرگبار کودک 5 ساله بر اثر توپ

کارشناس واکنش اضطراری سازمان جهانی بهداشت سپس گفت که هنگام نقل قول از داده های اولیه باید مراقب بود، زیرا در حال حاضر تعداد زیادی از موارد مشاهده می شود، به ویژه موارد مربوط به “جمعیت های جوان و سالم در کشورهایی با نرخ بالای واکسیناسیون”. اتفاق می افتد.

کاترین اسمال‌وود گفت: «ما هنوز اطلاعات کاملی در مورد تأثیر اومیکرون بر آسیب‌پذیرترین گروه‌ها، یعنی افراد مسن که دوز کامل واکسن را دریافت نکرده‌اند، نداریم».

یک ماه پس از شناسایی اولین نمونه‌های omicron در آفریقای جنوبی، دانشمندان و کارشناسان بهداشت به تدریج درک بهتری از این گونه بسیار مسری‌تر و البته کم‌خطرتر از ویروس کرونا پیدا کردند.

با این حال، درک علمی از ویژگی‌های سویه جهش یافته omicron هنوز برای ارزیابی تأثیر آن بر تغییر اساسی در همه‌گیری بیماری کووید کافی نیست.

با مطالعات اولیه در آفریقای جنوبی، اسکاتلند و بریتانیا نشان می دهد که احتمال بستری شدن جهش یافته تاج در بیمارستان نسبت به دلتا کمتر است، سازمان بهداشت جهانی (WHO) نسبت به افزایش بستری شدن در بیمارستان برای omicron هشدار داده است.

بر اساس داده‌هایی که هنوز کامل نیست و باید با احتیاط توسط مقامات سازمان بهداشت جهانی ذکر شود، omicron 35 تا 80 درصد کمتر از دلتا خطرناک است.

کارشناسان همچنین مطمئن نیستند که آیا این شدت ظاهراً کمتر به دلیل ویژگی‌های ذاتی سویه omicron است یا به ویژگی‌های جمعیت‌هایی که قبلاً تا حدی واکسینه شده‌اند یا قبلاً آلوده شده‌اند.

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید