سیگارهای الکترونیکی خنک کننده برای سلامت بدن مضر هستند

یک مطالعه جدید از دانشگاه دوک در ایالات متحده نشان می دهد که سازندگان سیگار الکترونیکی سطوح بالقوه خطرناک مبردهای مصنوعی به نام های “WS-3” و “WS-23” را به سیگارهای الکترونیکی یکبار مصرف اضافه کنید.

به گزارش Signmag، سیگارهای الکترونیکی با طعم نعناع و اسانس نعنا به دلیل اثر خنک کنندگی بسیار محبوب هستند. عرضه‌کنندگان سیگار الکترونیکی اخیراً شروع به استفاده از خنک‌کننده‌های مصنوعی به عنوان افزودنی‌هایی کرده‌اند که خاصیت خنک‌کنندگی دارند اما بوی نعناع ندارند. اطلاعات بسیار کمی در مورد محتوای مبردهای مصنوعی در سیگارهای الکترونیکی یا در مورد خطرات سلامتی آنها وجود دارد.
دکتر Sven Jord، استاد دانشگاه دوک و یکی از محققان این پروژه می گوید: «در مطالعه قبلی ما متوجه شدیم که مبرد مصنوعی به نام WS-3 در سیگارهای الکترونیکی Juul در اروپا استفاده شده است. ، اضافه. جوئل در آن زمان محبوب ترین برند سیگار الکترونیکی بود. این ما را بر آن داشت تا به این فکر کنیم که آیا خنک کننده های مصنوعی به سیگارهای الکترونیکی موجود در ایالات متحده اضافه می شوند یا خیر.
Jord و همکارانش جستجوی خود را در وب سایت فروشندگان مایعات الکترونیکی، با جستجوی عبارات خاصی مانند “سرد / خنک” و “یخ” آغاز کردند. آنها در تلاش بودند تا دریابند که آیا شرکت ها کولرهای W-3 و WS-23 را فروخته اند یا خیر. آنها بیشتر تحقیقات خود را بر روی Puffbar یخی و بدون یخ متمرکز کردند، که در حال حاضر محبوب ترین برند سیگارهای الکترونیکی است که برای دور زدن مقررات FDA طراحی شده است.
محققان مایعات الکترونیکی و خنک کننده های مصنوعی را با استفاده از روش کروماتوگرافی گازی / طیف سنجی جرمی (GC-MS) آزمایش کردند که مواد مختلف داخل نمونه ها را شناسایی می کند.
محققان WS-3 را در 24 مورد از 25 مایع الکترونیکی مورد مطالعه شناسایی کردند. تقریباً تمام پودرهای معطر یکبار مصرف حاوی WS-23 در هر دو نمونه یخی و غیر یخی هستند. مدل سازی مصرف مایعات الکترونیکی تبخیر شده نتایج نگران کننده ای دارد.
مبردهای مصنوعی نه تنها در محصولات با طعم نعناع یا نعناع، ​​بلکه در محصولات با طعم میوه و آب نبات از جمله ذرت بو داده و سایر سیگارهای الکترونیکی یکبار مصرف نیز یافت شده است. پوفار طعم‌هایی مانند انبه، وانیل، انواع توت‌ها و بسیاری از طعم‌های شیرین دیگر را روانه بازار می‌کند که مورد علاقه جوانان است.
او گفت: «تحقیقات و محاسبات ما نشان می‌دهد که سیگاری‌های سیگار الکترونیکی WS-3 و WS-23 را در سطوحی بالاتر از سطوحی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) بی خطر می‌داند استنشاق می‌کند و می‌تواند منجر به مسمومیت اعضای بدن شود.» سازمان‌هایی مانند سازمان غذا و دارو باید ایمنی دستگاه‌ها و مایعات موجود در سیگار الکترونیکی را که ما آزمایش کردیم، در نظر بگیرند.

  افزایش شعب دارای گاوصندوق بانک های گردشگری

سیگارهای الکترونیکی خنک کننده برای سلامت بدن مضر هستند

اگرچه WS-3 و WS-23 از محبوب ترین سیگارهای الکترونیکی هستند، اما توسط سازمان غذا و دارو به عنوان مکمل های غذایی در نظر گرفته می شوند. نفس نکش. تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیکی با افزودن این مواد شیمیایی بی تفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید