سیل در رفسنجان; نجات یک خانواده 4 نفره از سیل

فرماندار رفسنجان آخرین وضعیت مناطق سیل زده این شهرستان را تشریح کرد.

حسین رضایی بیان کرد: هم اکنون برق، آب، تلفن و گاز روستاهای اودرج، دره در، دره جوز و درنج همچنان قطع است و تیم های عملیاتی مشغول، آب و تلفن روستای داوران نیز قطع است.

وی افزود: تیم های جهادی و هلال احمر شهرستان در حومه شرقی مستقر هستند تا در صورت نیاز به مردم کمک کنند. وی گفت: تیم بحران شهرستان صبح امروز تشکیل شد اما میزان خسارت هنوز مشخص نشده است.

فرماندار رفسنجان تاکید کرد: نکته مهم این است که امروز و فردا در مناطقی که دیروز بیشترین بارندگی را داشتیم بارندگی خواهیم داشت و مردم مراقب باشند.

رضایی تصریح کرد: با وجود اینکه این روزها بارها از دامداران خواسته ایم از چرای دام در حاشیه رودخانه خودداری کنند، اما یکی از دامداران روز گذشته دام های خود را در داوران به چرا برده بود که متاسفانه تعدادی از آنها در سیل گرفتار شده و تلف شدند.

فرماندار رفسنجان یادآور شد: کماکان از مردم عزیز تقاضا داریم در تعطیلات آخر هفته از تردد به سرچشمه، دررج و حومه شرقی خودداری کنند.

همچنین رئیس جمعیت هلال احمر رفسنجان از نجات یک خانواده 4 نفره در سیل اودرجه رفسنجان خبر داد و اظهار داشت: امدادگران هلال احمر رفسنجان روز گذشته یک خانواده 4 نفره را که در روستای اودرجه گرفتار شده بودند نجات دادند.

حسن امینی گفت: همچنین یک نفر در روستای دواران توسط آتش نشانان از سیل نجات یافت. رئیس جمعیت هلال احمر رفسنجان خاطرنشان کرد: برای کمک به برخی از خانواده های روستای دردر که منازل آنها دچار آبگرفتگی شده بود پتو و وسایل اولیه اهدا شد.

  قیمت بیت کوین امروز 1401/01/01

امینی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی رفسنجان از ظهر امروز بارندگی مجدد آغاز می شود و ناجیان غریق هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید