سیاه چال هایی که در سال 2021 کشف شدند

باستان شناسی اسرار زندگی مردمان باستان را آشکار می کند. به لطف این دانش، موزه ها مملو از تدفین های گرانبها هستند. جالب است بدانید که علیرغم اینکه جهان در سال 2021 به دلیل اپیدمی تاج، سال سختی را پشت سر گذاشت، امسال از نظر باستان شناسی سال بسیار درخشانی بود.

در سال 2021، زیر خاک های ارزشمندی کشف شد که اطلاعات شگفت انگیزی در مورد زندگی اجداد ما در اختیار انسان های امروزی قرار می دهد. در زیرزمین کاریکاتور پابلو پیکاسو، هنرمند مشهور اسپانیایی، آثار هنری باستانی و سلاح های باستانی وجود دارد.

برخی از این زیر خاک ها به قدری جذاب هستند که حتی باستان شناسان را نیز متحیر می کند. به همین دلیل، دیدن زیر خاک های ارزشمندی که باستان شناسان در سال 2021 کشف کرده اند، بیهوده نیست.

شاهکارهای هنری کشف شده در سال 2021

در تاریخ حضور انسان در کره زمین، بلایای طبیعی، گذشت زمان، دزدی و نبردهای خونین شاهکارهای هنری بیشماری را از بین برده است. با این حال، آثار هنری ارزشمند در سرتاسر جهان پنهان هستند تا روزی برسد که به اندازه کافی خوش شانس باشند که خود را در موزه ها و مجموعه های هنری بیابند. در اینجا برخی از زیرزمینی های هنری که در سال 2021 اتفاق افتاد را مشاهده می کنید.

نقاشی آلبرشت دورر

شاهکار نقاشی آلبرشت دورر

مدتی پیش، یک گالری هنری در ماساچوست یک اثر ناشناس را به قیمت 30 دلار فروخت. خریدار این اثر غافل از اینکه در حال خرید یک شاهکار هنری است، این تابلو را انتخاب کرد. تصویری که از آن صحبت می کنیم مادری را نشان می دهد که فرزندش را در آغوش گرفته است.

این تابلو در نگاه اول جذابیت چندانی ندارد، اما صحبت از یک شاهکار هنری است که توسط آلبرشت دورر کشیده شده و قدمتی چند قرنی دارد.

خریدار این اثر هنری کاملاً تصادفی متوجه شد که شاهکاری از آلبرشت دورر را خریده است. کارشناسان هنری ارزش این تابلوی قدیمی را حدود 50 میلیون دلار تخمین زده اند. آلبرشت دورر ظاهراً این اثر را در سال 1503 نقاشی کرده است.

جمجمه مرمر

جمجمه مرمر اثر جان لورنزو برنینی

جیان لورنزو برنینی در قرن پانزدهم در ایتالیا به دنیا آمد. این هنرمند سابقه طولانی در معماری و مجسمه سازی دارد. کارشناسان هنر برنینی را یکی از برجسته ترین مجسمه سازان قرن پانزدهم می دانند. این هنرمند مشهور به سبک باروک مجسمه سازی می کرد.

آثار مختلفی از جان لورنزو برنینی باقی مانده است. این در حالی است که یکی از ارزشمندترین آثار این هنرمند ایتالیایی حدود 200 سال است که به عنوان اثری ناشناس در ایالت درسدن آلمان نگهداری می شود، بدون اینکه کسی ارزش واقعی این اثر را بداند. این جمجمه با ظرافت از سنگ مرمر تراشیده شده است.

ظرافت جمجمه مرمری مورد بحث آنقدر زیاد است که در نگاه اول با جمجمه واقعی انسان همخوانی ندارد. اگرچه جمجمه در واحد باستان شناسی یکی از ایالت های آلمان نگهداری می شد، اما هیچ کس نمی داند چه کسی آن را ساخته است.

سرانجام در سال 2021 باستان شناسان توانستند اسرار این جمجمه مرمرین را کشف کنند. اکنون می دانیم که جان لورنزو برنینی، مجسمه ساز مشهور ایتالیایی، این جمجمه را از دل بهترین سنگ های مرمر تراشیده است. گفته می شود که این جمجمه مرمرین مدت ها پیش روی میز پاپ الکساندر پنجم نشسته است.

  مرگ عامل کشتار لویزان

اثر پیکاسو

نقاشی رنگ روغن اثر پل هنری و نقاشی کاغذی پابلو پیکاسو

روابط خانوادگی منجر به کشف دو اثر هنری ارزشمند در سال 2021 شد. داستان از این قرار است که مردی از اوهایو قصد داشت مجموعه ای از آثار هنری را به والدین خود بفروشد. این مرد در حالی که به آثار هنری نگاه می کرد که والدینش سال ها جمع آوری می کردند، متوجه چندین نقاشی رنگ روغن توسط هنرمند بریتانیایی پل هنری شد.

این آثار در یک انبار قدیمی نگهداری می شدند و هیچکس ارزش واقعی آنها را نمی دانست. در این نقاشی ها پل هنری، هنرمند برجسته بریتانیایی، مناظر زیبایی از ایرلند را به تصویر می کشد. به گفته پاول هنری، او با کشیدن این نقاشی ها سعی در انتقال روح واقعی طبیعت زیبای ایرلند داشته است. هر یک از این آثار هنری به قیمت 200000 دلار فروخته شد.

پابلو پیکاسو یک چهره برجسته در دنیای هنر مدرن است. این هنرمند اسپانیایی آثار بی شماری دارد. خوشبختانه اکثر این آثار در موزه ها و مجموعه های هنری در سراسر جهان جای گرفته اند. اما ارزش هنر پیکاسو به حدی است که حتی کاریکاتورهای او نیز جایگاه ویژه ای در دنیای هنر دارند. به همین دلیل در سال 2021 شاهد کشف کاغذ پابلو پیکاسو بودیم.

کاغذی که در مورد آن صحبت می کنیم به مدت 50 سال در یک جعبه در خانه ای در مین، ایالات متحده آمریکا نگهداری می شد. مادربزرگ مردی که کاغذ را در جعبه اش داشت مدت ها پیش این اثر هنری را به او هدیه داده بود.

تا آن زمان، نگهبان کارتون نمی دانست که با یکی از آثار پابلو پیکاسو سروکار دارد. در نهایت وضعیت این کارتون در سال 2021 افتتاح شد و صاحب آن مطلع شد که یکی از آثار هنری پابلو پیکاسو را در اختیار دارد.

اگرچه باستان شناسان در دهه های اخیر آثار ارزشمند زیرزمینی را کشف کرده اند، اما معتقدند بسیاری از گنجینه های ارزشمند هنوز در سراسر جهان پراکنده هستند. به همین دلیل در سال 2021 هنر باستانی کشف شد که اکتشافات باستان شناسان را گسترش می دهد. در اینجا برخی از ارزشمندترین آثار باستانی کشف شده در سال 2021 آورده شده است.

موزاییکی 1600 ساله

موزاییکی 1600 ساله

هنر از دیرباز در ساخت عمارت های بزرگ استفاده می شده است. به همین دلیل هر از گاهی با کشفیات باستان شناسی مواجه می شویم که بقایای عمارت های باستانی را نشان می دهد. یکی از با ارزش ترین روده های کشف شده در سال 2021، موزاییکی 1600 ساله است. سنگی در منطقه ای به نام جابنه کشف شده است که باستان شناسان معتقدند ممکن است اسرار سارباخمر را پنهان کرده باشد. به همین دلیل این سنگ را با اسید مخصوص شستشو می دادند.

پس از شستن سنگ با این اسید مشخص شد که این سنگ در واقع یک موزاییک باستانی با قدمت طولانی است. نقاشی های زیبایی روی این موزاییک قدیمی وجود دارد. کاوش های باستان شناسی نشان داده است که این موزاییک بخشی از یک عمارت بزرگ بوده که قدمت آن به امپراتوری بیزانس باز می گردد.

  8 راه طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات

مجسمه یونانی

مجسمه هایی از زمان رومیان باستان

شوخی بامزه ای در بین باستان شناسان وجود دارد که بر اساس آن در روزهای اخیر دفینه های ارزشمندی کشف شده است. این شوخی در مورد مجسمه های رومی که در سال 2021 حفاری شده اند کاملاً صادق است. باستان شناسان تعدادی از کاوش ها را در محل یک کلیسای باستانی سابق کشف کرده اند.

کاوش ها چندان موفقیت آمیز نبودند، در حالی که در روز آخر باستان شناسان برای یافتن سه مجسمه با یک جام بسیار قدیمی در کلیسای مریم مقدس تلاش زیادی کردند. زمان ساخت مجسمه های تازه کشف شده به سال 1080 میلادی برمی گردد. از آن زمان، این مجسمه ها در کلیسای St. ماریا

اما در اواسط قرن بیستم تخریب و در خاک مدفون شدند. اما خوش شانس بود که این مجسمه های رومی بار دیگر از اعماق زمین بیرون کشیده شدند و در سال 2021 به یک پایه ارزشمند تبدیل شدند.

سلاح های باستانی که در سال 2021 ظاهر شدند

رزمندگانی که در دوران باستان در میدان نبرد جان باختند، سلاح هایی از خود به جای گذاشته اند که امروزه به آثار باستانی ارزشمندی تبدیل شده است.

به همین دلیل علاوه بر آثار هنری زیبا، بناهای ارزشمند باستانی و مجسمه های باستانی، سلاح های باستانی نیز وجود دارد که هر از گاهی در نقاط مختلف جهان از روی زمین حذف می شوند. در ادامه به سلاح‌های باستانی گرفته شده از زمین در سال 2021 خواهیم پرداخت.

عتیقه جات

اشیای عتیقه در آرامگاه ارسلان اول

در اوایل سال 2021، باستان شناسان به کشف مهمی در ترکیه دست یافتند. مقبره کلاج ارسلان اول (کیلیج ارسلان دوم)، دومین پادشاه سلسله سلجوقیان در این کشف کشف شد. این پادشاه مسلمان از نبرد چیوت در سال 1096 میلادی پیروز بیرون آمد. قلعه ارسلان اول در این نبرد هزاران صلیبی را شکست داد.

در این کشف همزمان با کشف مقبره کلج ارسلان اول، مقبره دختر کلج ارسلان نیز پیدا شد. همانطور که انتظار دارید، سلاح های سلطنتی همراه با پادشاه در این مقبره دفن شدند. به همراه این سلاح ها، سکه ها و آثار ارزشمندی از دوران سلجوقیان به دست آمد.

شمشیر 900 ساله

شمشیر 900 ساله

عتیقه جات فقط در دل خاک نیست. برخی از این آثار به دریا راه یافته اند و در اعماق اقیانوس پنهان شده اند. به عنوان مثال می توان به شمشیر باستانی اشاره کرد که سوراخ های دریایی خوبی در اعماق آب داشت. این شمشیر باستانی کاملاً تصادفی توسط یک غواص کنجکاو کشف شد.

جالب اینجاست که علیرغم اینکه این شمشیر سال ها در دل دریا بوده اما ظاهر خود را حفظ کرده و به طور کامل ناپدید نشده است. با این حال، دانشمندان نتوانسته اند اسرار این شمشیر باستانی را کشف کنند و بفهمند که چرا چنین شمشیری از دریا بیرون آمده است. شمشیر باستانی که در سال 2021 از دریا گرفته شد، حدود 900 سال قدمت دارد.

  قیمت آپارتمان در تهران

دافنه

حفاظت از پادشاهی

پادشاهان در طول تاریخ گنجینه های بی شماری را به گنجینه خود اضافه کرده اند. علاوه بر این گنجینه ها، همانطور که می دانید، نیازهای روزانه پادشاهان نیز از بهترین محصولات زمان خود به شمار می رفت. به همین دلیل، آثار باستانی کشف شده توسط پادشاهان گذشته از بهترین دستاوردهای باستان شناسی است. در سال 2021 گنجینه های ارزشمندی از پادشاهان باستانی کشف شد که به جالب ترین آنها اشاره می کنیم.

هشتمین تاج هنری

قسمتی از هشتمین تاج هنری

کوین داکت، محقق فلزات گرانبها و دوستش در یکی از مطالعات خود در انگلستان به کشف ارزشمندی دست یافتند. داکت به دنبال فلزات گرانبها بود که تکه فلزی در زیر زمین پیدا کرد.

او ابتدا شک می کند که یک فلز گرانبها را در زیر زمین پیدا کرده است. با این حال، او از کندن دست نکشید تا اینکه متوجه شد یک مجسمه فلزی که در زیر زمین پنهان شده بود، یک مجسمه طلایی کوچک پیدا کرده است. بررسی های بعدی نشان داد که این مجسمه بخشی از هشتمین تاج پادشاه انگلستان است.

هشتمین تاج هنر تاریخ بسیار جالبی دارد. مورخان معتقدند که تاج در اصل برای هنر هفتم یا هشتم ساخته شده است. با این حال، در سال 1649، پس از سرنگونی پادشاهی، تاج سلطنتی در کوره ای در برج لندن ذوب شد.

زیبایی این تاج به حدی بود که هنرمندان به روش های مختلف سعی در بازسازی آن داشتند. امیدواریم با کشف قطعه ای از هشتمین تاج هنری اطلاعات بیشتری در مورد این گورستان سلطنتی در اختیار باستان شناسان قرار گیرد.

الیاف بنفش

الیاف بنفش از زمان پادشاه داوود

شاید فکر نکنید که الیاف پارچه های باستانی ارزش زیادی دارند. با این حال، جالب است بدانید که این الیاف اطلاعات زیادی در مورد نحوه زندگی مردمان باستان در اختیار باستان شناسان قرار می دهد. در این راستا می توان به الیاف بافت ارغوانی اشاره کرد که در سال 2021 توسط باستان شناسان کشف شد.

در داستان های انجیل، داوود و سلیمان در لباس های ارغوانی به تصویر کشیده شده اند. اکنون، هزاران سال بعد، باستان شناسان الیاف ارغوانی را کشف کرده اند که به نظر می رسد بخشی از لباس پادشاهان باستان بوده است.

زمان ساخت الیاف بنفش تازه کشف شده به حدود هزار سال قبل از دوران جدید باز می گردد. بر اساس اسناد دینی، سلطنت داوود نبی از 970 قبل از میلاد تا 1010 بعد از میلاد به طول انجامید. سلطنت سلیمان نبی از 931 قبل از میلاد تا 970 قبل از میلاد به طول انجامید.

همانطور که گفته شد رنگ الیاف پادشاهان باستان ارغوانی بوده است. با این حال، حفظ رنگ بنفش بر روی الیاف باستانی تازه کشف شده در نوع خود جالب است. گفته می شود رنگ ارغوانی از بدن حلزون در این الیاف استخراج می شود. این روند عوارض خاصی داشت. به همین دلیل رنگ بنفش در زمان های قدیم رنگی گران قیمت و سلطنتی محسوب می شد.

دیدگاهتان را بنویسید