سگی که جان یک کوهنورد اولیه را نجات داد

فرادید| به گزارش رسانه های محلی، یک سگ با دراز کشیدن بر روی کوهنورد زخمی که در کوه های کرواسی به مدت 13 ساعت تا رسیدن امدادگران دراز کشیده بود، جان خود را نجات داد.

به گزارش فراد؛ سگی که نورث نام دارد، گارگا برکیچ را بعد از اینکه هنگام کوهنوردی سقوط کرد و نتوانست حرکت کند، گرم نگه داشت. دو کوهنورد به همراه برکیچ نتوانستند به محل سقوط برسند، بنابراین زنگ خطر را به صدا درآوردند.

اولین پاسخ دهندگان بر این باورند که مالاموت آلاسکایی هشت ماهه به برکیچ کمک کرد در جایی که سقوط کرده ایمن بماند.

این حادثه زمانی رخ داد که گروهی از مردم در تعطیلات آخر هفته برای پیاده روی در کوه های Walbait در سواحل آدریاتیک این کشور رفتند. تیم نجات کوهستان کرواسی در یک پست فیس بوک با عکسی از سگی که روی برکیچ دراز کشیده است، نوشت: «دوستی و عشق هیچ مرزی بین انسان و سگ ندارد». سگ دور او می چرخید و ماموریتش گرم کردن کوهنورد به این ارتفاعات بود!

حدود 30 نفر از پاسخ دهندگان در نهایت توانستند به محلی که کوهنورد در آن گرفتار شده بود، در ارتفاع حدود 1800 متری از سطح دریا برسند. برکیچ به رسانه های کرواسی گفت: دقایقی و ثانیه ها قبل از ورود آنها بسیار کند بود.

صاحب سگ به Yutarni List گفت: «این سگ کوچک یک معجزه است. خود سگ در طول عملیات آسیب ندیده است.

با این حال، تیم نجات کوهستان کرواسی نسبت به بردن سگ ها برای کوهنوردی در شرایط سخت، به ویژه در هوای شدید زمستانی که پوشیدن تجهیزات حرفه ای کوهنوردی ضروری است، هشدار داده است.

  نظر جدید آنگلا مرکل

منبع: Theguardian

دیدگاهتان را بنویسید