سویه Omicron; شانس بزرگ برای جهان!

مدیر مؤسسه ویروس شناسی در برلین می گوید گسترش سویه omicron می تواند جنبه های مثبتی داشته باشد. به گفته کریستین، ایجاد سویه Omicron می تواند به آلمان کمک کند تا از یک وضعیت همه گیر به یک موقعیت آندمیک حرکت کند.

رسانه‌های آلمانی یکشنبه شب گزارش دادند که کریستین دروستن گفته است که یک مورد خفیف بیماری کووید 19 از طریق تاج Omicron به عنوان قطار در حال حرکت داشته است.

مدیر انستیتو ویروس شناسی انجمن پزشکی برلین افزود: خبر خوب این است که قطار در حال حاضر بسیار کند حرکت می کند، زیرا سویه Omicron مسری تر است اما بیماری زایی کمتری دارد.

اشپیگل روز یکشنبه (16 ژانویه) به نقل از Droston گزارش داد: «با توجه به سطح بالای ایمنی، Omicron ممکن است فرصتی برای رسیدن به مرحله بومی باشد.

اندمیک مرحله ای است که در آن ویروس ضعیف و اندمیک می شود و به عنوان ویروس آنفولانزا وجود دارد، اما میزان عفونت و مرگ و میر آن کاهش می یابد. ویروس شناس برلین می گوید احتمال افزایش مجدد قطار منتفی نیست و در هر صورت وضعیتی که دیر یا زود همه به ویروس کرونا مبتلا می شوند، جایگزینی وجود ندارد.

کریستین دروستن با تاکید بر اینکه نمی توان هر چند ماه یکبار دوز تقویت کننده برای ایمنی همه شهروندان تزریق کرد، تاکید کرد که این کار باید توسط خود ویروس انجام شود. وی خاطرنشان کرد که در آلمان، ایمنی جمعی در میان بزرگسالان در جهت روشنی در حال توسعه است، اما واکسیناسیون همچنان حیاتی است زیرا تاج برای افراد واکسینه نشده خطرناک است.

  آتش سوزی مهیب در نیروگاهی در سرزمین های اشغالی + عکس

آماده انتقال به مرحله اندمیک

مدیر انستیتو ویروس شناسی مجتمع Charites می گوید: آلمان می تواند به همه گیری پایان دهد و ورود خود را به مرحله آندمیک اعلام کند، اما با توجه به تعداد زیاد افراد مسن این امر باید از طریق واکسیناسیون انجام شود، زیرا قربانیان بسیار زیاد هستند. بی خطر. زیاد خواهد بود.

موسسه روبرت کخ، منبع رسمی جمع‌آوری و انتشار آمار بیماری‌های عروق کرونر در آلمان، صبح روز یکشنبه اعلام کرد که 52504 مورد جدید بیماری عروق کرونر در طول شب شناسایی شده است که نسبت به سال گذشته حدود 16000 مورد افزایش داشته است.

ادارات بهداشت عمومی با تأخیر آمار خود را در آخر هفته در موسسه رابرت کخ ارائه می کنند و تصور می شود موارد جدید بسیار بیشتر باشد. روز جمعه، تعداد موارد جدید از 92000 گذشت و دوباره به رکورد بی سابقه ای رسید. دروستن ابراز امیدواری کرد که آلمان بتواند پایان سال جاری را اعلام کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا بالاخره زمانی خواهد رسید که زندگی مانند دوران قبل از همه گیری باشد، گفت که کاملا مطمئن است که این اتفاق خواهد افتاد.

به بیمارستان نروید

در عین حال، رئیس انستیتو ویروس شناسی تاکید می کند که زمستان آینده باید از ماسک در داخل خانه استفاده شود، زیرا ایمنی افراد در برابر بیماری های عروق کرونر قلب کمی ضعیف شده است.

بر اساس داده‌های آژانس‌های بهداشت دولتی در موسسه رابرت کخ، در دومین هفته سال جدید، 73 درصد از بیماری‌های عروق کرونر قلب در آلمان ناشی از سویه omicron بود و سویه دلتا جایگاه خود را در همه‌گیری از دست داد.

  جزئیات افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران

با این حال، توزیع omicrons در Länder آلمان متفاوت است. Omicron 11٪ موارد را در مکلنبورگ-فورپومرن و 96٪ در برمن را تشکیل می دهد. آنچه تاکنون برای سویه Omicron امیدوار کننده بوده و نشان دهنده تضعیف آن بوده است، عدم افزایش بستری شدن در بیمارستان به خصوص در بخش های مراقبت های ویژه با وجود افزایش قابل توجه موارد جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید