سورن رکورد افزایش قیمت در بازار خودرو

زمستان در بازار خودرو چندان پر جنب و جوش آغاز نشد و قیمت ها در هفته های پایانی پاییز افزایش یافت و در هفته جاری ثبات بیشتر در دستور کار قرار گرفت و یا ریزش داشت به جز سه خودرو که معادلات بازار خودرو و پیش بینی فعالان بازار واقعیت را مخدوش می کند. که بازار منتظر مذاکرات هسته ای است.

از سوی دیگر در این هفته نوساناتی در قیمت خودروها در بازار داشتیم، نوسانی که هم صعودی بود و هم با نوسان کمی و این موضوع به گفته فعالان بازار بر قیمت خودروهای پرتیراژ تاثیر گذاشت.

برآوردهای بازار خودرو نشان می دهد در هفته گذشته تنها سمند سورن و دنا پلاس نسبت به هفته قبل افزایش قیمت داشتند. سمند سورن رکورد افزایش قیمت در بازار خودرو را به ثبت رساند و توانست با ثبت افزایش 18 میلیون تنی، افزایش قیمت قابل توجهی را در یک هفته در کارنامه معاملاتی خود ثبت کند.

دنا پلاس دیگر خودرویی که این هفته را با افزایش قیمت به پایان رساند با تجربه 6 میلیون تنی به بالای نیم میلیارد تن رسید و 505 میلیون شد.

این هفته قیمت سمند LX با موتور EF7، رانا پلاس، دنا نرمال، کوئیک نرمال، کوئیک آر و ساینا از یک میلیون تومان به چهار میلیون تومان و دنا نرمال کاهش یافت. حداکثر تست شده کاهش ثبت شده در قیمت خودرو.

این در حالی است که قیمت تمامی محصولات خانواده پژو 206 یعنی پژو 206 تیپ 2، پژو 206 تیپ 5، پژو 206 سدان به همراه شاهین، تیبا صندوقدار و تیبا 2 معمولی ثابت است. قیمت گرفتند و تغییر قیمتی را در کارنامه معاملاتی خود نسبت به هفته قبل ثبت نکردند.

  با تغییر رژیم غذایی 13 سال عمر خود را افزایش دهید

قیمت سریع

قیمت های سریع در بازار خودرو

خانواده کوئیک در روزهای ابتدایی زمستان موقعیت خود را از دست دادند. کوئیک معمولی در این هفته یک میلیون تن افت قیمت داشت و به 194 میلیون تن رسید. «Quick R» نیز به 200 میلیون جلد نزدیک شد.

شاهین دیگر خودروی سایپایی که شاید در ماه های ورودش به بازار اقبال چندانی نداشت، این هفته با خودروهایی همراه شد که ثبات قیمتی داشتند و مانند هفته گذشته 345 میلیون حجم مبادله شد.

قیمت تیبا

قیمت تیبا در بازار خودرو

خانواده چیبا نیز در هفته گذشته ثبات قیمت داشتند و با قیمت های هفته گذشته معامله شدند. «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2 معمولی» در هفته جاری به ترتیب 179 و 182 میلیون تومان توسط فعالان حوزه خودرو ارزش گذاری شد.

«ساینا» در ادامه روند نزولی قیمت خود که از هفته گذشته آغاز شده بود، این هفته نسبت به هفته گذشته یک میلیون تن کاهش یافت و از سوی فعالان بازار خودرو 190 میلیون تن برآورد شد.

قیمت پژو

قیمت محصولات پژو در بازار

در این هفته تمامی محصولات خانواده پژو 206 از ثبات قیمتی برخوردار بوده و نسبت به هفته قبل تغییر قیمتی نداشتند. «پژو 206 تیپ 2» و «پژو 206 تیپ 5» این هفته و همچنین هفته گذشته به ترتیب 272 و 309 میلیون تن قیمت داشتند و گیشه این خانواده، «پژو 206 صندوقدار» همچنان 306 بود. میلیون تومان با قیمت ثابت به فروش می رسد.

قیمت سامانا

قیمت خانواده سمند در بازار

ماجرای این هفته خانواده سمند با بازار پرطرفدار خودرو متفاوت بود. دو محصول این خانواده هم از کاهش قیمت و هم افزایش چشمگیر رکورد خود در این هفته خبر دادند. «سمند LX با موتور EF7» همانند هفته گذشته باز هم با کاهش یک میلیون تنی قیمت 279 میلیون تنی به فروش رسید.

  زمان اولین اجرای تابستانی ارکستر سمفونیک تهران مشخص شد

سمند سورن رکورد افزایش قیمت خودرو را ثبت کرد و 18 میلیون گران شد. این خودرو پس از ثبت این افزایش قیمت 325 میلیون تن قیمت گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت های دیگر محبوب

روزهای اول زمستان برای دیگر خودروهای پرطرفدار بازار پر نوسان به پایان رسیده است.

دنا پلاس توربو که در هفته گذشته رکورددار بود، در این هفته به افزایش قیمت خود ادامه داد و با افزایش 6 میلیون تنی از مرز 500 میلیونی گذشت. دنا پلاس توربو در هفته گذشته توسط فعالان حوزه خودرو 505 میلیون تن ارزش گذاری شد.

«رانا پلاس» در هفته جاری با یک میلیون تن کاهش به 306 میلیون رسید و «دنا معمولی» با بیشترین کاهش قیمت در بازار 350 میلیون تن قیمت خورد. دنا معمولی طی هفته گذشته چهار میلیون تن کاهش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید