سود سهام عدالت 1400 چه زمانی واریز می شود؟

معاون وزیر کار از واریز 1400 سود سهام عدالت پیش از بایرام خبر داد و گفت: به زودی سود سهامداران توزیع می شود.

این مقام مسئول گفت: به منظور تعیین جزئیات پرداخت سود سهام عدالت، جلسه ای در هفتم باخمن تشکیل می شود تا نحوه دریافت سود سهام عدالت سال 99 مشخص شود.

سود سهام عدالت پولی است؟

هنوز جزییات پرداخت سود سهام عدالت در سال 99 مشخص نیست و باید تا یکی دو روز آینده تصمیم گیری شود. اما سود سهام عدالت سال 1377 واریز شده به حساب مشمولان هم به صورت نقدی و هم به صورت سهام بوده است.

بر اساس اعلام سازمان بورس، 94 درصد سود سهام عدالت مربوط به فعالیت شرکت های سرمایه گذاری نقدی در سال 98 به حساب سهامداران عدالت واریز و 4 درصد نیز به صورت سهام به مردم واریز شده است. . سهام داده شد.

اما اکنون برخی نمایندگان می گویند 49 میلیون سهامدار عدالت بخشی از سود سال 98 را دریافت نکرده اند.حسن شجاعی، رئیس کمیسیون 90 نفره مجلس در 30 آبان امسال در توییتی نوشت: 10 درصد از سود سهام عدالت سال 98 هنوز به سهام عدالت واریز نشده است. حساب مشمولان و این کمیسیون پیگیر پرداخت این مبلغ است.

البته این اظهارنظر جسورانه با واکنش سازمان بورس مواجه شد و گفت: اینکه گفته می شود 10 درصد سود سهام عدالت باقی مانده و به حساب مردم واریز نمی شود صحت ندارد. در واقع مابقی مبلغ بسیار کمتر از 10 درصد است و حدود 94 درصد سود به صورت نقدی به مردم پرداخت می شود».

  تصاویر ضد و نقیض/ نمایش گنجینه های باستانی ایران در آمریکا

سازمان بورس دلیل عدم پرداخت بخشی از سود سهام عدالت را افزایش سرمایه شرکت گل گهر سیرجان و حدود 2 درصد نیز به دلیل عدم پرداخت سود سهام شرکت مخابرات اعلام کرد.

میزان سود سهام عدالت چقدر است؟

هنوز میزان سود عادلانه ای که در سال 1400 به مردم پرداخت می شود مشخص نیست اما سال گذشته سود سهام عدالت یک میلیون تومانی حدود 400 هزار تومان و سود سهام عدالت 532 هزار تومانی 200 هزار تومان بوده است.

سود سهام عدالت در سال 95 برای دارندگان یک میلیون سهم سهام عدالت 150 هزار تن بوده است. این میزان در سال 96 به حدود 175 هزار تن رسید که سود سهام عدالت در سال 97 حدود 205 هزار تن و در سال 98 با رشد چشمگیر به 400 هزار تن رسید.

حال باید دید با توجه به کاهش شاخص کل بورس، آیا سود سهام عدالت 1400 نسبت به سپرده سال گذشته کاهش می یابد یا خیر.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید