سه سناریو برای بورس تهران

معاملات بازار سهام در این هفته را می توان متفاوت از هفته قبل پیگیری کرد. با توجه به نتایج اولیه مذاکرات در وین و مخالفت دو طرف با اعلام احتمالی نتایج، با توجه به بسته پیشنهادی ایران و انتظارات کشورهای اروپایی، می توان سیگنال جدی به بورس در این حوزه را انتظار داشت.

ایران پیشنهاد کرده است که بسته لغو به طور کلی لغو شود و در صورت لغو تحریم ها از سوی آمریکا، ایران آماده بازگشت به برجام پس از بازرسی است. با این حال نتایج دقیق این دور از مذاکرات (ظهر امروز جمعه) اعلام نشده است و باید دید فردا قبل از بازگشایی چه اتفاقی می افتد.

البته شاخص بورس نیز ممکن است حکایت از یک رویداد بزرگ در این هفته داشته باشد. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به لغو قیمت گذاری دستوری و ارائه بسته های حمایتی از بورس و اجرای روش جدید قیمت گذاری خودرو در انتظار سیگنال های مثبت خوشبین است. حرکت شاخص بورس در شرایط فعلی در کانال 1.3 میلیون واحدی ردیابی می شود.

شاخص کل بورس در این هفته به سمتی می رود که در چند سناریو قابل پیگیری است. در سناریوی اول، شاخص کل بورس را می توان در کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی ردیابی کرد و البته با توجه به شدت سیگنال های کاهشی، نمی تواند نوسانات مثبت زیادی را تجربه کند.

در سناریوی دوم البته با استفاده از سیگنال‌های مثبتی که نوسانات لحظه‌ای دلار و کالاها می‌تواند هدایت کند، می‌توان شاخص را در حرکت رو به جلو به کانال 1.4 میلیون واحدی بازگرداند. البته ممکن است یک سناریوی میانی مانند هفته گذشته پیش بیاید و آن این است که بازار برخی نوسانات شاخص را دنبال می کند.

  قتل برای افشای یک رابطه پنهانی

دیدگاهتان را بنویسید