سه خبر مهم از دلار

در پایان هفته گذشته، دلار شروع به کاهش کرد و به 26200 تن کاهش یافت. از سوی دیگر انتشار اخبار مثبت از مذاکرات وین باعث شد دلار در معاملات فردا با پنجمین کاهش در زمستان به زیر کانال 26 هزار تومان برسد.

به نظر می رسد هفته آینده دلار نتواند کانال 26 هزار تومانی را در معاملات پولی حمایت کند. مذاکرات در وین رو به پایان است، خبر آزادسازی منابع مسدود شده در کره و افزایش مشتریان نفت ایران اخبار مثبتی است که دلار را به کانال پایین تری می برد.

نرخ دلار در معاملات غیررسمی فردا دیروز وارد کانال 25 هزار تنی شد; مشکلی که باعث می شود دلار در معاملات پولی وارد کانال شود. «احتمال آزادسازی دارایی های بلوکه شده»، «افزایش مشتریان جویای نفت ایران» و «برخی رسانه ها از معامله احتمالی» سه خبر منتشر شده از سوی معامله گران ارز بود.

در معاملات اخیر، دلار در آخر هفته گذشته به سطح حمایتی 26400 تن و سطح قیمتی 26200 تنی رسید. دلار از ابتدای زمستان 13 درصد کاهش یافته است.

به نظر می رسد این کاهش تجارت در این هفته ادامه خواهد داشت. به نظر می رسد معامله گران ارز در روزهای اخیر خود را برای کاهش بیشتر آماده می کنند. همچنین احتمال افزایش خرده فروشی دلار برای خانوارها در این هفته وجود دارد.

برخی از تحلیلگران بازار ارز تهران با استناد به اخباری مبنی بر علاقه کره جنوبی، ژاپن و هند به از سرگیری واردات نفت از ایران، معتقدند این خبر در کنار زمزمه های احتمال آزادسازی دارایی های بلوکه شده ایران در کره می تواند فروش نفت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. ذخایر ارز خارجی.

  Mostbet Az Most Casino Qeydiyyat Bet, Yukle Android App

این افزایش ذخایر ارزی ممکن است قدرت نهادهای بازارساز را برای کنترل نرخ ارز در بلندمدت افزایش دهد. سیگنال‌های ارسالی از سوی ستاد هسته‌ای ایران 1+5 نیز مثبت است، حتی معاملات فردا نیز با نرخ 26 هزار تن انجام شده است که احتمال تغییر مسیر دلار را قوی‌تر می‌کند.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران بازار ارز، اخبار سیاسی منتشر شده در روزهای اخیر تاثیر بسزایی در عبور دلار از مرز مهم 26 هزار و 400 جلدی خواهد داشت. پنجشنبه گذشته رویترز گزارش داد که اکثریت طرف‌ها با متن پیش‌نویسی که در نشست‌های اخیر تهیه شده بود، با انتشار گزارشی از مذاکرات ایران و گروه 1+5 موافقت کردند.

ایران و کره جنوبی در سئول برای آزادسازی 7 میلیارد دلار دارایی مسدود شده ایران مذاکره کردند. به گفته وی، 4 سال است که این وجوه به بهانه تحریم در 2 بانک کره جنوبی بلوکه شده است. در این راستا، ایران بر لزوم رفع محدودیت‌های غیرقانونی منابع ارزی مسدود شده خود در کره جنوبی تاکید کرد.

تحلیلگران بر این باورند که خبر توافق اکثریت مردم بر سر متن پروژه شاید خبر موثر و مهمی مبنی بر اینکه دلار باید از کانال 26 هزار تومان عبور کند باشد. سه نکته مهم در اخبار وجود دارد که در چند روز اخیر بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

اولین مورد مربوط به آزادسازی دارایی های مسدود شده است. بانک مرکزی با دسترسی به این ارز می تواند نرخ ارز را با قیمتی که می خواهد بازاریابی و حفظ کند.

از سوی دیگر با آزادسازی، ذخایر بانک مرکزی نیز افزایش می یابد و بانک می تواند با تزریق بخشی از این دلار، نقدینگی انباشته کند.

  وارونگی مفروضات؛ آیا جهان پس از تاج، شیرین‌تر و خلاق‌تر است؟

در نتیجه آزادسازی دارایی های بلوکه شده بانک مرکزی را تقویت می کند. نکته دوم اینکه در صورت توافق اولیه، توافق جامع تری در ماه های آینده حاصل خواهد شد که شامل رفع تحریم ها و فروش درآمدهای نفتی نیز می شود.

این امر قدرت ارزی سیاستمداران، بانک مرکزی و دولت را افزایش می دهد و چشم اندازی برای کاهش در بازار دلار ایجاد می کند. نکته سوم مربوط به انتظارات تورمی است. چشم انداز تحریم ها انتظارات را در کشور به تمرکز بر ثبات نرخ ارز سوق می دهد.

از طرفی صادرکنندگان هم بیشتر از ارز خودشان عرضه می کنند و این موضوع در کوتاه مدت در کاهش ارزش دلار تاثیر دارد.

بررسی روند نرخ ارز از ابتدای زمستان نشان می دهد قیمت دلار در آذرماه حدود 30 هزار تن بوده و تا 28 بهمن به حدود 26 هزار و 200 تن کاهش یافته است. حتی برخی می گویند که معاملات فردا زیر 26000 جلد انجام شده است. بنابراین، این احتمال وجود دارد که بازار در روزهای آینده شاهد پیشرفت دیگری در کانال باشد.

روند قیمت دلار

دیدگاهتان را بنویسید