سهمیه 120 لیتری بنزین را چه کسانی دریافت می کنند؟

بسیاری از پمپ بنزین های کشور پس از قطع شدن سیستم هوشمند سوخت تعطیل شدند. گزارش های مختلف حاکی از آن است که از چهارم آبان به بعد در بسیاری از پمپ بنزین ها تنها بنزین رایگان عرضه می شود و خبری از بنزین سهمیه بندی نشده است.

این در حالی است که هنوز خیلی ها می گویند سهمیه بندی بنزین سخت است و حتی جایگاه های اعلام شده از سوی وزارت نفت 1500 تن بنزین ندارند.

به نظر می رسد هنوز مشکل شبکه سوخت به طور کامل حل نشده و همه پمپ بنزین ها به زنجیره تولید بازنگشته اند. اما همزمان با بروز مشکل، وزیر نفت اعلام کرد که دولت سهمیه جبرانی بنزین مردم را پرداخت می کند.

این پیشنهاد پس از دیدار ابراهیم رئیسی با وزیر نفت برای حل مشکل بنزین مطرح شد. پس از این جلسه بود که جواد اوجی از توزیع سهمیه های جبرانی بنزین خبر داد. هرچند هنوز میزان سهمیه بنزین جبرانی مشخص نشده است، اما پیگیری ها نشان می دهد که سهمیه بنزین جبرانی دولت احتمالا 60 لیتر است.

دریافت کنندگان سهمیه غرامت بنزین

اما سوال مهم دیگر زمان پرداخت سهمیه جبرانی بنزین است. وزیر نفت گفت: این سهمیه به زودی توزیع می شود. اما مشکل اینجاست که تخصیص سهمیه جدید بنزین نیازمند فرآیندها و اقدامات عملیاتی است که در حال حاضر امکان پذیر نیست.

به همین دلیل گفته می شود سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه بنزین دی ماه پرداخت می شود. بر این اساس کارت سوخت خودرو احتمالا از اول آذرماه با 120 لیتر بنزین سوخت گیری می شود. یعنی سهمیه 60 لیتری بنزین در آذرماه و 60 لیتری دیگر سهمیه جبرانی بنزین قول داده شده است.

  بازپرداخت کامل 390 میلیون بدهی به ایران

به گفته وزیر نفت، سهمیه جبرانی سوخت بنزن باید به همه پرداخت شود. این سهمیه نیز برای خودرو، موتور سیکلت، وانت، بادبان و مدارس و سایر اقلام است. مدیر روابط عمومی شرکت ملی نفت گفت: سهمیه غرامت بنزین به تمامی کارت های بنزین یارانه ای تعلق می گیرد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید