سقوط تیم ملی بانوان با یک شکست سنگین دیگر

تیم ملی فوتبال بانوان ایران در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی جام ملت های آسیا از ساعت 17:30 چهارشنبه 5 بهمن ماه در ورزشگاه دای پاتیل شهر ناوی بمبئی به مصاف چین تایپه رفت و در نهایت با پنج گل شکست خورد. .

زهره کدایی، بهناز طاهرهانی (کاپیتان)، فاطمه امین برازجانی، فاطمه عادلی، ملیکا متولی، ملیکا محمدی، زهرا سربلی، هاجر دباگی، افسانه چترنور، یاسمن فرمانی و زهرا معصومی ترکیب اصلی را تشکیل دادند.

نیمه اول

تیم ایران در دقیقه چهارم بازی به گل اول رسید. بازیکن چین تایپه در دقیقه 31 این دیدار از فاصله نزدیک توپ را به سمت چپ دروازه زهره کدایی فرستاد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند. سه بازیکن چین تایپه در دقیقه 40 وارد محوطه جریمه ایران شدند که یکی از آنها از کودتای ناقص نجات پیدا کرد، دیگری با ریباند گل سوم را به ثمر رساند و نیمه اول با نتیجه 3 بر صفر به سود چینی ها به پایان رسید. -تایپه

نیمه دوم

ملیکا متولی در دقیقه 62 بازی با اشتباه بازیکن چین تایپه به محوطه جریمه برخورد کرد و داور یک پنالتی اعلام کرد. کاپیتان چینتاپ پشت توپ ایستاد و گل زد.

در دقیقه 77 پاس بازیکن چین تایپه با پاهای زهرا سربلی برخورد کرد اما او نتوانست توپ را دفع کند و به اشتباه توپ را به محوطه جریمه و محل حضور دیگر بازیکن تایپه فرستاد. بازیکن چین تایپه نیز از این فرصت استفاده کرد و گل پنجم را به ثمر رساند.

در دقیقه 84 بازیکن چین تایپه پس از عبور از خط دفاعی ایران از زهره کدایی گذشت و در حالی که دروازه ایران خالی بود، فاطمه امین برازجانی به دروازه رسید و اجازه گلزنی به توپ حریف را نداد.

  جدیدترین کراس اوور مزدا با همکاری تویوتا

در حالی که ایران برای اولین بار در جام ملت های آسیا شرکت می کند، چین تایپه برای چهاردهمین بار به این مسابقات راه یافت. این تیم اولین حضور خود را در سال 1977 به دست آورد و در دو دور بعدی عنوان قهرمانی را حفظ کرد.

این تیم دو فصل متوالی غایب بود و بار دیگر در جایگاه دوم وارد مسابقه شد. سایر عناوین جام ملت‌ها عبارتند از مقام دوم، دو مقام سوم و دو مقام چهارم بین سال‌های 1991 تا 1999. از آن زمان، چین تایپه برای چهار فصل آینده به مرحله گروهی راه پیدا نکرده است و از سال 2010 در مسابقات شرکت نکرده است. سبد رقابت برای سال 2022.

آیا ایران فرصتی برای صعود است؟

پیش از این ایران در تساوی بدون گل مقابل هند با هفت گل مغلوب چین شد اما به دلیل تاج گذاری زیاد بازیکنان هندی از دور رقابت ها حذف شد و تنها یک امتیاز از این مسابقات برای ایران باقی ماند.

ایران با این شکست حالا باید منتظر دیدار دوم گروه باشد و شانس بسیار کمی برای راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی دارد.

در گروه اول تیم های چین و تایپه، در گروه دوم استرالیا و فیلیپین و در گروه سوم ژاپن و کره جنوبی تصمیم به صعود دارند و تنها دو سهم از سه تیم اول باقی مانده اند.

یکی از این سهمیه ها به یکی از تیم های ویتنام یا میانمار می رسد که فردا (پنجشنبه) به مصاف تیم می روند و دیگری به ایران یا تایلند که شانس تایلند بسیار بیشتر است و اگر استرالیا حداقل تایلند را شکست دهد ایران صعود می کند. فردا 12-0 شکست دادن.

  اسرائیل دوست آشکار عربستان سعودی است

دیدگاهتان را بنویسید