سقف و کف دلار جدید چنده؟!

سقف و کف جدید دلار در بازار تهران تعیین شد. در پی تلاش های شاخص ارز برای شکستن سطح قیمت 28200 تنی در چند روز گذشته و شکست اسکناس آمریکا در این زمینه، برخی فعالان ارزی نرخ ارز را سقف جدید قیمت دلار در بازار تهران عنوان کردند.

بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری بار دیگر شاهد حضور نرخ دلار در کانال 28 هزار تومانی بود. عدم انتشار اخبار موثر بر معاملات ارزی را می توان عامل مهمی در ثبات نسبی دلار در روزهای اخیر دانست.

در این میان برخی از کارشناسان بازار نیز از عدم پایبندی به نرخ سود بالاتر دلار در فضای کنونی معاملات تهران صحبت کردند. روز گذشته بازار سکه و طلا نیز روز نسبتا با ثباتی را پشت سر گذاشت. از سوی دیگر برخی معتقدند حد پایین در روزهای اخیر 27800 تن بوده است. بنابراین محدوده جدید تردد دلار در این کریدور خواهد بود.

دیروز شنبه یکم اردیبهشت ماه، دلار با فعالیت رو به رشد در بازار ارز تهران آغاز به کار کرد. اسکناس آمریکایی در ابتدای معاملات دیروز با 60 جلد افزایش نسبت به نرخ روز پنجشنبه گذشته 28 هزار و 80 جلد به فروش رسید.

اگر هر کانال قیمتی را به 10 پله تقسیم کنیم، حوالی ظهر دیروز دلار با عبور از رقم 28 هزار و 100 تومانی، وارد پله دوم کانال 28 هزار تومانی شد. شاخص ارز تا پایان معاملات دیروز تلاش هایی را برای عبور از رقم 28 هزار و 200 تنی نشان داد اما همه این تلاش ها بی نتیجه ماند و در نهایت قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در بازار روز شنبه 160 تن افزایش یافت. البته در هفته گذشته با حجم 28180 معامله شد.

  مصرف کم "لامینور"؛ فیلم ایرادی دارد!

در روز افزایش قیمت دلار، سایر ارزهای شاخص در بازار تهران نیز با افزایش قیمت مواجه شدند. یورو و پوند در بازار روز شنبه هر کدام به ترتیب با 142 و 370 حجم نسبت به نرخ هفته گذشته به سطوح 29691 و 35387 رسیدند.

عدم انتشار اخبار فوری و نزدیکی به عید سعید فطر شاید به دلیل ثبات نسبی نرخ دلار در روزهای اخیر باشد. برخی فعالان ارزی معتقدند از آنجایی که بازار از ابتدای سال جاری تاکنون سیگنال های سطحی برجامی را نادیده گرفته است، تنها در صورت انتشار اخبار نهایی از نشست های هسته ای در وین می توان انتظار کاهش یا افزایش نرخ ارز را داشت.

البته برخی از تحلیلگران نیز بر این باورند که نتایج سیگنال های داده شده در حوزه این جلسات از ابتدای سال جاری تاکنون مثبت بوده و در این راستا انتظارات عمومی از آینده نرخ ارز نیز مثبت است. این افراد با تکیه بر این انتظارات مثبت معتقدند که دلار در سطوح قیمتی بالاتر کشش ندارد و کریدور قیمتی فعلی معتقد است که این ارز در محدوده 27 هزار و 800 تن تا 28 هزار و 200 تن است.

دیروز در بازار داخلی سکه و طلا نیز به ثبات رسید. سکه امامی در ابتدای معاملات دیروز به میزان 13 میلیون و 70 هزار تن فعالیت خود را آغاز کرد. پس از نوسانات قیمت این فلز گرانبها در اواسط دیروز، 13 میلیون و 150 هزار تن معامله شد اما در نهایت سکه امامی در بازار روز شنبه 30 هزار تن نسبت به روز پنجشنبه کاهش یافت. به 13 میلیون و 120 هزار تن رسید.

  قتل یک همکلاسی به دلیل یک رابطه غیر قانونی

یکی دیگر از اتفاقات جالب دیروز بازار سکه حباب نیم سکه یک میلیون تومانی بود. هم اکنون ربع سکه، یک گرم سکه و هر کدام نیم سکه با حباب های یک میلیون و 130، یک میلیون و 50 و یک میلیون و 8 هزار تومانی در صدر فهرست تقاضای سکه و بازار طلا قرار دارند. ، به ترتیب.

نمودار قیمت

دیدگاهتان را بنویسید