سفر خبرنگار صهیونیست به مکه در مراسم حج+فیلم

جیل تماری گزارشگر شبکه 13 تلویزیون اسرائيل ضبط ویدئویی از حضور وی در نرم در ایام حج منتشر شده.

بر اساس این گزارش زمان آن فرا رسیده است عربستان سعودی ها معمولاً در این ایام به غیر مسلمانان اجازه ورود به مکه نمی دهند.

تماری در این ویدئو می گوید: من اینجا در مکه هستم… آرزو برآورده می شود.

این گزارشگر از بازدید وی از اماکن مقدس فیلمبرداری کرده و بدون هیچ محدودیتی به زبان عبری روان صحبت می کند و می گوید که عربستان سعودی مجوزهای امنیتی به او داده است که به راحتی می تواند به هر کجا که می خواهد وارد شود.

در همین راستا، شرکت هواپیمایی اسرائیلی ال ال این هفته درخواست رسمی خود را برای مجوز پرواز در این هفته بر فراز عربستان سعودی به عربستان سعودی ارائه کرد.

در همین حال، در 15 جولای، سازمان هواپیمایی کشوری عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض تصمیم گرفته است حریم هوایی خود را به روی تمام خطوط هوایی که الزامات آژانس ترانزیت را برآورده می کنند، باز کند.

اداره کل هوانوردی غیرنظامی عربستان سعودی اعلام کرد که ریاض این تصمیم را “برای تکمیل اقدامات لازم برای تحکیم موقعیت عربستان به عنوان یک قطب جهانی اتصال سه قاره و تقویت ارتباطات هوایی بین‌المللی” اتخاذ کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای تصمیم عربستان سعودی برای بازکردن حریم هوایی خود به روی هواپیماهای اسرائیلی را “تاریخی” خواند و اذعان داشت که تصمیم ریاض می تواند به ادغام بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه از جمله کمک به عربستان سعودی منجر شود.

  توقف موقت خدمات بانک سینا به دلیل عملیات تهیه آرشیو اسناد حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید