سری موج اول; اولین راوی تاج در تلویزیون

مشهد چاشیان| سریال «موج اول» به کارگردانی امیرسجاد حسینی از دوشنبه شب از شبکه سه پخش می شود و داستان همه گیر تاج در ایران و مبارزه کادر پزشکی با آن را روایت می کند.

داستانی که البته ایرادات و کاستی هایی در آن وجود دارد. این سریال ابتدا با نام «اپیدمی» جلوی دوربین رفت، اما به دلیل پاسداشت زبان فارسی، نام سریال در آستانه پخش به «موج اول» تغییر یافت، عنوانی که از نظر معنایی با «اپیدمی» تفاوت دارد. “. به بهانه شروع پخش این سریال در ادامه لحظات جالبی از سریال و بازیگران آن خواهید خواند.

اولین راوی تاج در تلویزیون

می توان گفت «موج اول» اولین سریالی است که به معضل اپیدمی تاج و عواقب آن می پردازد. البته قبل از «موج اول»، سریال «فرشتگان بیسبال» که تابستان امسال از شبکه 5 پخش شد و با استقبال خوبی مواجه نشد، تلاش کادر پزشکی در دوران اپیدمی تاج را نیز به تصویر می کشد. داستان اصلی این سریال درباره مرد جوانی بود که خانه پدری خود را از اروپا به ایران فروخت، اما گسترش تاج در ایران باعث شد سفر او طولانی شود و ماجراهایی رخ دهد.

این سریال در کنار داستان این شخصیت به زندگی خانواده «حاج فتح» دوست قدیمی پدرش می پرداخت. دختر حاج فتح پزشک بود و در بیمارستان کار می کرد، از این رو مخاطبان شاهد اتفاقات بیمارستان و شیوع تاج بودند، در حالی که محوریت داستان «موج اول» تماماً روی تاج و اطراف آن بود.

اولین تجربه فهیم زاده به عنوان پزشک

یکی از لحظات جالب اطراف بازیگران «موج اول» تجربه جدید مهدی فهیم زاده در نقشی متفاوت است. او برای اولین بار در این سریال در نقش یک پزشک ظاهر شد که تجربه جدیدی در کارنامه کاری او محسوب می شود.

  فاز اول طرح مسکن، تفریحی و گردشگری سیرجان/ ایجاد 50 شغل مستقیم و غیر مستقیم در فاز اول افتتاح شد.

مهدی فهیم زاده نقش پزشک معروفی به نام «احمد جهان» را بازی می کرد که متخصص بیماری های عفونی است اما مدتی است که از پزشکی دور بوده و در مزرعه شخصی خود کار می کند. این بازیگر آخرین بار در نوروز 96 با سریال طنز «الالبدل» ساخته سیروس مقدم در تلویزیون ظاهر شد و حالا پس از چهار سال حضور در تلویزیون با سریال «موج اول» بازگشته است.

او چند روز پیش عکسی از خود منتشر کرد و گفت: “این شبیه دکتر است؟” نمی دونم باید ببینی همه چیزهایی که تا به حال بازی کرده ام بیشتر دزد، قاچاقچی، قاتل و بیماران روانی است. برای اولین بار است که دکتر بازی می کنم که از این نظر برایم جالب بود.

سلسله

بازیگر نقش شهید ستاری در تلویزیون

یکی دیگر از لحظات جالب بازیگران سریال «موج اول» حضور محسن قصابیان در این سریال است. این کارگردان و بازیگر این روزها فیلم «منصور» را در اکران سینما دارد و با بازی شهید «منصور ستاری» در کانون توجه قرار دارد.

محسن قصابیان در «موج اول» یکی از شخصیت های اصلی به نام «ابراهیم» را بازی می کرد که فردی تاثیرگذار است و با مسئولان ارتباط دارد. اگرچه این دو شخصیت متفاوت هستند، اما ابراهیم نیز شخصیت مثبتی است که سعی می‌کند دکتر احمد جهان را متقاعد کند که در زمان اپیدمی تاج، بیمارستان صحرایی راه‌اندازی کند تا مردم برای درمان مشکلی برای اوج گرفتن تاج نداشته باشند.

تلاش خالصانه او برای کمک به مردم و مبارزه با بیماری، علیرغم مشکلات، دور از تصوری نیست که از شخصیت او در منصور داریم.

  قتل یک جوان به قیمت 20 هزار تن!

سرنوشت واقعی سیامک اطلسی در سریال

لحظه تلخ و غم انگیز «موج اول» حضور زنده سیامک اطلسی در سریال است که یکی از قربانیان انتشار سریال یعنی تاج است. این بازیگر قبل از لباس در سریال نقش پزشک را بازی می کرد و بر اثر بیماری در تاریخ درگذشت. چیزی که در واقع قبل از تماشای آن در برنامه اتفاق افتاد.

مرحوم اطلس در حین بازی در این سریال به بیماری کووید 19 مبتلا شد و در 13 مهر او را بر اثر بیماری از دست دادیم. قرار بود علی سلیمانی که او نیز بر اثر این بیماری درگذشت، در «موج اول» بازی کند، اما قبل از خوردن کلید سریال، دار فانی را وداع گفت و نقش او به عسگر نقی زاده سپرده شد.

اولین سریال کریمی حضرت

سریال «موج اول» در خانه تولیدات جوان صدا و سیما تولید شد که مسعود کریمی حضره سرپرست جدید گروه فیلم و سریال شبکه سه تا خردادماه معاون وی بود. با توجه به اینکه ساخت «موج اول» با نام قبلی «اپیدمی» از اواخر مرداد ماه آغاز شد، این سریال را می توان اوج زمانی که کریمی حضراء یکی از مدیران خانه تولید جوان بود، دانست.

او اکنون اولین سریالی است که از زمان حضورش در فیلم و سریال شبکه سه پخش می شود و موج اول را راه اندازی می کند. باید دید کیفیت این مجموعه رضایت مخاطب را جلب می کند یا خیر.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید