سریال “برف بی صدا می بارد”؛ طولانی ترین داستان تلویزیونی

420449 288 خبر مرکزی

مشهد چاشیان| سریال برف بی صدا می بارد به کارگردانی پوریا آذربایجان سریال جدید شبکه سه است که از جمعه گذشته پخش می شود. این مجموعه چند بازیگر یکی از طولانی ترین سریال های تلویزیونی است و داستان آن در 250 قسمت در دهه 60 و 90 روایت می شود.

از این رو فصل اول این سریال تا پایان سال روی آنتن می رود و در حدود 100 قسمت پخش می شود. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای شروع وجود دارد:

دومین ملودرام بلند تلویزیونی

تاکنون ملودرام های 50 تا 60 قسمتی در تلویزیون ساخته شده و کمدی های 90 یا 100 قسمتی تولید شده است اما به ندرت می توان ملودرام 100 قسمتی و سریال خانوادگی ساخت. پیش از این سریال «کیمیا» ساخته جواد افشار به عنوان طولانی ترین سریال تلویزیونی شناخته می شد که در 110 قسمت پخش شد. اکنون سریال 250 قسمتی پوریا آذربایجانی دومین ملودرام طولانی بعد از «کیمیا» است.

«آرام برف می بارد» مانند سریال «کیمیا» توسط مسعود بهبهانی نوشته شده و داستان آن در گذشته و حال می گذرد. به گزارش جام جم به نقل از محمدرضا شفیعی، تهیه کننده این برنامه، فصل اول «برف بی صدا می بارد» بین 66 تا 69 سال است و داستان فصل دوم آن 25 سال بعد روایت می شود.دهه 90 .

داستان ناتمام نویسنده فقید

فیلمنامه سریال «آرام برف می بارد» از زنده یاد مسعود بهبهانی نیا که نویسنده سریال «شیمی» نیز هست نوشته شده است. این فیلمنامه نویس سریال های پرمخاطبی چون «خاک سرخ»، «نرگس» و «ترانه مادری» را نیز دارد.

  نخبه ای که برای سرگرمی تقلب می کند!

مسعود بهبهانی نیا خرداد ماه امسال بر اثر ایست قلبی به طور ناگهانی درگذشت و نتوانست نگارش فیلمنامه «برف نرم می بارید» را به پایان برساند.

به گفته شفیعی، 70 قسمت از فصل دوم این سریال توسط مرحوم بهبهان نوشته شده است. با توجه به تعداد زیاد قسمت های سریال، در حال حاضر نمی توان ارزیابی قطعی از کیفیت و میزان استقبال مخاطبان داشت، اما داستان هایی که از زندگی بهبهانی نیا نوشته شده معمولا مورد توجه مخاطب قرار می گیرد.

شروعی آرام برای یک داستان طولانی

همانطور که اشاره کردیم سریال «آرامش برف می بارد» حدود 250 قسمت دارد و تنها دو قسمت از آن پخش شده است، بنابراین برای ارزیابی سریال باید منتظر بسط داستان و پخش قسمت های بیشتری باشیم.

در حال حاضر طبق آنچه در قسمت های اول و دوم سریال دیدیم، داستان این سریال درباره خانواده ای است که دو دختر بزرگ خانواده در آستانه ازدواج هستند و با مشکلاتی روبه رو هستند.

پدر خانواده با بازی فرهاد آئیش مبتلا به سرطان است و سعی دارد تا زمانی که زنده است اموالش را پاکسازی کند و به اوضاع رسیدگی کند. داستان در لحظه به آرامی و آرام شروع شد، اما رازهای برخی از شخصیت های داستان و اتفاقات مبهمی که وجود دارد، بیننده را کنجکاو می کند تا ادامه داستان را تماشا کند.

باید دید این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و آیا می توان داستان را از دید تماشاگر به تصویر کشید؟ «آرام برف می بارد» سریالی با بازیگران پرتعداد است و شخصیت های زیادی هنوز در تاریخ ثبت نشده اند، اما فرهاد آئیش در نقش شخصیت مومن و شناخته شده «حج» به خوبی ایفای نقش کرد.

  به فاسدترین کشور اروپا خوش آمدید!

او که پیش از این در نقش های مشابه ایفای نقش کرده است، در لحن و حرکات خود آرامش و سکون این شخصیت را نشان می دهد و به خوبی در این نقش بازی کرده است. نقش پوریا پورسرخ در نقش یک عاشق جوان تفاوت چندانی با دیگر بازی های او ندارد و الیکا عبدالرزاقی، پاشا رستمی و مریم شیرازی نیز به خوبی در سریال بازی می کنند.

یک زوج هنری در نقش یک زوج داستان

یکی از لحظات جالب بازیگران سریال “آرام برف می بارد” حضور زوج هنری مائده طهماسبی و فرهاد آئیش در نقش واقعی زن و شوهر است. آنها نقش والدین خانواده اصلی داستان را بازی می کنند.

چندی پیش مائده طهماسبی درباره بازی با همسرش در این سریال گفته بود که حدود 17 یا 18 سال پیش نقش یک زوج را در سریالی بازی کردند و حالا بعد از سال ها این تجربه تکرار می شود.

جالب اینکه این بازیگر در «آرامش برف می بارد» با برادرزاده اش مهسا طهماسبی هم بازی می کند و نقش مادرش را بازی می کند. پوریا پورسره، آتیلا پسیانی، پوریا شکیبایی، مینا وحید، ثریا قاسمی و فریبا متشر دیگر بازیگران این سریال هستند.

انتخاب نادرست برخی از بازیگران

یکی از نقاط ضعف سریال انتخاب نامناسب برخی بازیگران است. الیکا عبدالرزاقی و مریم شیرازی دختران خردسال خانواده که در آستانه ازدواج هستند به ترتیب 42 و 44 ساله هستند و گزینه خوبی برای نقش دختران خانواده نبودند.

علاوه بر این، مریم شیرازی و پاشا رستمی در واقع هفت سال و مریم شیرازی هفت سال از بازیگر همسرش بزرگتر هستند، بنابراین ناسازگاری این زوج بیشتر به چشم می خورد. برای ایفای نقش دو خواهر «سیمین» و «نسرین» بهتر است از بازیگران جوان تر استفاده کنیم.

  چت متنی به Clubhouse اضافه شده است

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید