سرقت و قتل یک بیمار قلابی و همراهانش

438429 451 خبر مرکزی

اواخر اسفند سال گذشته خانواده مردی میانسال به پلیس گزارش دادند که او ناپدید شده است. «پدرمان با خودروی پراید خود در حال سفر بود و صبح دیروز از خانه خارج شد و به محل کار رفت. اما پس از آن هیچ خبری از او نشد و هر بار که با تلفن همراهش تماس می گیریم، تلفنش خاموش می شود.»

به درخواست خانواده، تحقیقات به دستور بازپرس جنایی صوفیه آغاز شد و بازپرسان جنایی اداره چهارم پلیس آگاهی وارد عمل شدند.

در ادامه جست و جو برای یافتن راننده، اوایل فروردین ماه امسال چوپانی که گوسفندان خود را به بیابان های زرندیه در استان مرکزی برده بود با جسد مردی میانسال مواجه شد. چوپان بلافاصله با پلیس تماس گرفت و ماموران راهی محل شدند.

در بازرسی از جیب های مقتول هیچ مدرک هویتی کشف نشد و جسد به پزشکی قانونی منتقل شد. بررسی های اولیه نشان می دهد که علت مرگ مسمومیت بوده است.

با توجه به شباهت جسد به مشخصات مرد گمشده، از خانواده وی خواسته شد تا برای شناسایی جسد به پزشکی قانونی مراجعه کنند و با حضور در پزشکی قانونی و مراقبت بدنی، راز ناپدید شدن مرد میانسال فاش شد.

با توجه به سرقت خودرو وی و اعلام مرگ وی بر اثر مسمومیت، فرضیه قتل توسط سارقان تقویت و پرونده توسط بازپرس محمدجواد شفیعی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

مدارک از متهمان

در ادامه تحقیقات برای دستگیری عاملان قتل راننده میانسال، مرد جوانی به پلیس مراجعه کرد و سرنخ اصلی را به باند مردان تبهکار داد. «چند وقت پیش سه مرد را جلوی بیمارستانی در تهران سوار ماشینم کردم. یکی از آنها ظاهراً بیمار بود و دو مرد دیگر نیز همراه او بودند.

  قیمت روز گوشی موبایل سامسونگ پنجشنبه 27 آبان 1400

ماشینم را کرایه کردند و در بین راه به بهانه اینکه حال بیمارشان خوب نیست از من خواستند جلوی آب میوه فروشی توقف کنم. من هم ماشین را نگه داشتم و چند دقیقه بعد جوان ها با چند لیوان شیر آمدند که یکی از آن ها را به من دادند.

من هم موقع رانندگی شیر خار خوردم و بعد متوجه چیزی نشدم. وقتی بیدار شدم روی تخت بیمارستان بودم. رهگذران من را در گوشه خیابان پیدا کردند و سارقان ماشینم را از چیبا سرقت کردند. تا دیروز در فضای مجازی به دنبال آگهی فروش خودرو بودم که ناگهان با آگهی فروش خودروی خودم مواجه شدم.

در پی این شکایت، تصاویری از سارقان که در جریان تحقیقات پلیسی توسط دوربین های مداربسته به دست آمده بود به راننده چیبا نشان داده شد که بلافاصله آنها را شناسایی کرد. بدین ترتیب با دستور بازپرس جنایی، کارآگاهان وارد عمل شده و 6 جوان ساکن خانه ای در جنوب تهران را دستگیر کردند. متهمان در تحقیقات اولیه منکر سرقت و جنایت شدند اما مجبور به اعتراف به دلایل و مدارک شدند.

یکی از آنها در تحقیقات گفت: هر 6 نفر شهرستانی هستیم و برای کار به تهران رفتیم. بدون اینکه همدیگر را بشناسیم اتاقی در خانه ای قدیمی در جنوب تهران اجاره کردیم و همسایه شدیم. برای اجاره اتاق ها باید ماهی یک میلیون و پانصد هزار تن می پرداختیم.

از آنجایی که همه ما بیکار و بی پول بودیم، این موضوع باعث شد به این فکر کنیم که چگونه امرار معاش کنیم و اجاره بها پرداخت کنیم. اما ایده ای که در نهایت به ذهنمان رسید این بود که یک ماشین را بدزدیم و آن را با مدارک جعلی بفروشیم.

  توجه ؛ این غذاها در یخچال سمی می شوند

متهم جوان گفت: دو نفری مقابل بیمارستان های تهران ایستاده بودیم و یکی نقش بیمار را بازی می کرد. با دیدن ماشین ها او را متوقف کردیم و در میانه راه از راننده خواستیم به بهانه خرید آب میوه یا شیر در کنار خیابان توقف کند. با خودمان داروی بیهوشی داشتیم و هنگام خرید آب میوه، دارو را در فرصتی مناسب داخل آب میوه ریختیم و از راننده تعارف کردیم.

سرکرده این باند ادامه داد: با خوردن آب سمی، نسکافه یا شیرخشت، راننده بیهوش شد و یکی از ما که کنارش نشسته بودیم، خودرو را متوقف کرد و روی صندلی دانش آموزی گذاشت و پشتی نشستیم. چرخ و ماشین دوباره به حرکت در می آیند.» سپس به مکانی خلوت رفتیم و راننده را رها کردیم و مدارک و ماشینش را دزدیدیم.

جعل اسناد

وی ادامه داد: در تمام این مدت ما سه نفر سوار ماشین دیگری بودیم و دوستانمان را تعقیب می کردیم تا اگر برای همدستانمان اتفاقی افتاد به آنها کمک کنیم. بعد از هر سرقت، خودروها را در سایت های فروش خودرو تبلیغ می کردیم. ما برای ماشین مدارک جعل کردیم و صاحب ماشین را با عکسمان عوض کردیم و فروختیم. در این مورد 6 خودرو دزدیدیم و تعدادی از آنها را در سطح شهر فروختیم.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که علاوه بر سرقت خودروی کوروش که منجر به مرگ وی شد، اعضای باند مرد دیگری را نیز به همان شکلی که او به کما رفته بود مسموم کردند. تحقیقات برای شناسایی سایر قربانیان این پرونده ادامه دارد.

  کاشف قطب جنوب کی بود؟!

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید