سرقت های عجیب در ایران; نسخه 1401

جامعه 24 – همه دزدی ها همیشه به پول نقد و طلا ختم نمی شوند و گاهی دزدها دست به سرقت های عجیبی می زنند که با انتشار این خبر همه را شگفت زده می کند.

در این میان، برخی از سارقان به راحتی هر چیزی را که به دستشان برسد می دزدند تا بعداً بتوانند این اموال را به پول نقد تبدیل کنند.

در این گزارش به بررسی جدیدترین روش های سرقت عجیب و غریب پرداخته ایم.

دزدی درخت

اواخر فروردین ماه سال جاری ماموران پلیس آگاهی شهرستان ری در حین گشت زنی متوجه حرکت مشکوک یک دستگاه خودروی هاور شدند که به همین دلیل ماموران خودروی هاور را متوقف و پس از بررسی محموله آن متوجه شدند که ده ها دستگاه خودرو وجود دارد. تنه درختان در قسمت بار خودرو.

با توجه به مشکوک بودن موضوع و در آن زمان سرقت درختان در سطح شهر، راننده خاور بازداشت و به کلانتری منتقل شد. در بررسی های پلیسی مشخص شد که راننده خاور و همدستش درختان را از کنار دیوار باغ بریده و انتقال داده اند.

سرقت های عجیب در ایران;  نسخه 1401

در بررسی های بیشتر مشخص شد سارقان 118 اصله درخت را قطع کرده و پس از انتقال به مخفیگاه و خشک کردن چوب، آنها را برای فروش بارگیری کرده اند، اما گشت کلانتری وارد شده و آنها را دستگیر می کند.

صاحب باغ پس از مدتی شناسایی شد و برای شکایت از سارقان به پلیس و دادسرا مراجعه کرد و گفت: درختان جلوی باغ من بیش از 20 سال سن داشتند و این افراد ظهر و هنگام خیابان باغ این کار را انجام دادند. ساکت بود

دزدان از مطب دندانپزشکی سرقت می کنند

10 فروردین امسال، دندانپزشکی با مراجعه به پلیس، مدعی شد فردی با ورود به مطب وی، ایمپلنت های هفت میلیارد تومانی وی را سرقت کرده است.

آقای دکتر با ابراز گلایه از مسئولان گفت: صبح امروز با ورود به مطب دندانپزشکی خود در منطقه افسریه متوجه شدم تعداد زیادی ایمپلنت به سرقت رفته است. وقتی چک کردم متوجه شدم ایمپلنت و یک دستگاه هفت میلیارد تومانی از محل کارم به سرقت رفته است.

  بهترین هتل های شهر بندرعباس را به شما معرفی می کنیم

با بررسی و بررسی تصاویر دوربین های مداربسته توسط کارمندان مشخص شد سارقان به صورت چهار دست و پا و پشت به دوربین وارد دفتر شده و پس از سرقت به همین ترتیب چهار دست و پا از مطب خارج شده اند تا دوربین ها نشوند. ردی از آنها به جا بگذار .

در بررسی های بیشتر پلیس مشخص شد که سارقان دقیقاً می دانستند دوربین کجا بسته شده است و به همین دلیل چهار دست و پا وارد و خارج شدند. در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان دستیار و انباردار آقای دکتر بوده اند که پس از سرقت تا چند روز در محل کار خود حاضر نشده اند.

بعداً وقتی آقای دستیار قصد داشت ایمپلنت ها را در بازار بفروشد، توسط برخی از فروشندگان تجهیزات پزشکی شناسایی و به پلیس معرفی و دستگیر شد. وی در اعترافات خود با افشای مخفیگاه همدستش گفت: با آقای دکتر دعوا کردیم که تصمیم گرفتیم ایمپلنت ها را بدزدیم و برای دریافت پول بفروشیم.


بیشتر بخوانید: عجیب ترین روش های تقلب در ایران


وی افزود: مقدار کمی از آنها را به یک سوم قیمت فروختیم اما از این طریق ضرر می کردیم و با دستگیری تصمیم گرفتیم به فروشندگان تجهیزات پزشکی بفروشیم.در محل سرقت چون می دانستیم کجاست. دوربین ها بودند، بهترین برنامه این بود که چهار دست و پا برویم تا شناسایی نشوند.

دزد چیپس و پفک

چندی پیش فیلمی عجیب درباره دو دزد در تهران پخش شد. موتورسوار و همدستش که فیلمش منتشر شده بود، به طرز عجیبی وارد پیاده رو در یکی از مناطق شمالی تهران شده و مقدار زیادی چیپس و پفک را که بیرون یک سوپرمارکت بزرگ ردیف شده بودند، سرقت کردند.

سرقت های عجیب در ایران;  نسخه 1401

در جریان سرقت این دو نفر مقداری پفک و چیپس روی زمین ریخته شد اما سارقان به اندازه چیپس و پفک در دستان خود جمع کردند و به سرعت از محل سرقت متواری شدند.

پس از آن فیلم دیگری از سرقت یک دستگاه در خارج از خواربارفروشی در فضای مجازی منتشر شد، اما هنوز مشخص نیست که آیا این سرقت کار سارقان چیپس و پفک بوده است یا خیر.

  13 نشانه شوهر خودشیفته

سرقت لوله مسی

اردیبهشت ماه سال جاری، پرونده های چند فقره سرقت لوله مسی کولر گازی در بهبهان خبرساز شد. با افزایش این سرقت ها تحقیقات پلیس برای کشف رمز این سرقت آغاز شد.

بررسی های اولیه نشان داد دو سارق نیمه های شب با قرار دادن نردبان از دیوار منازل بالا رفته و کابل های مسی کولرهای منازل را بریده اند. سارقان با کمک قیچی آهنی این لوله های مسی را می دزدند و با وانت از محل متواری می شوند.

با افزایش هر روز شکایت ها، پلیس تصمیم به شناسایی و دستگیری سارقان تیرک گرفت. در نهایت با استقرار گشت های نامحسوس هنگامی که سارقان برای سرقت لوله های مسی کولر از دیوار عبور کردند، توسط ماموران محاصره و دستگیر شدند.

سارقان در تحقیقات مدعی شدند: مدتی پیش متوجه شدیم که این لوله های مسی بسیار گران است و به همین دلیل تصمیم به سرقت آنها گرفتیم، شاید سرقت چند متر لوله مسی برای یک خانواده پول چندانی نداشته باشد اما زمانی که چند تایی انجام دادند. دزدی و فروختن آنها را فهمیدیم.

در ادامه سارقان این شیوه عجیب سرقت اعتراف کردند که دوازده لوله مسی از منازل بهبهان سرقت کرده و روانه زندان شدند.

راه عجیب دزدان گوسفند

چندی پیش یک چوپان به پلیس امین آباد ورامین مراجعه و از سرقت گوسفندانش خبر داد. این چوپان در شکایت خود به مسئولان می گوید: صبح وقتی برای چرای گوسفندان به حیاط خانه ام رفتم، متوجه مفقود شدن دو گوسفندم شدم. همه جا را دنبالشان گشتم اما اثری از آنها پیدا نکردم. صبح که در حیاط را چک کردم در قفل بود و کسی وارد خانه نشده بود، حالا نمی دانم چطور شد.

سرقت های عجیب در ایران;  نسخه 1401

بعداً چوپان دیگری به پلیس آگاهی رفت و سرقت گوسفندان خود را به همان شیوه سرقت قبلی گزارش داد. بررسی های پلیسی نشان می داد هیچ فردی به زور وارد خانه نشده و ترافیکی وجود ندارد اما کارآگاهان در بررسی صحنه سرقت متوجه حضور یک دستگاه خودرو وانت شدند که در گوشه تصویر و در مقابل خودرو قرار داشت. دیوار محل نگهداری گوسفند

  پیروزی، یوزپلنگ ایرانی گربه شد!

وی با کشف پلاک و دستگیری صاحب خودرو به سرقت گوسفندان به طرز عجیبی اعتراف کرد و گفت: به اتفاق همدستم تصمیم گرفتیم گوسفندها را بدزدیم و به قصابان بفروشیم. برای اینکه دستگیر نشویم با یک وانت به جایی که گوسفندها بودند می رفتیم و گوسفندها را با طناب می دزدیدیم. همدست من به حیاط خانه ها می رفت و طناب ها را به گوسفندها می بست و آنها را از دیوار بالا می کشید و در واگن می گذاشت و قبل از اینکه سر و صدای زیادی بلند شود فرار می کردیم.

سرقت از پالایشگاه شاه لول

29 اردیبهشت امسال مسئولان پالایشگاه تهران به پلیس شهر ری مراجعه و از کاهش گازوئیل وارداتی به پالایشگاه خبر دادند و مدعی شدند خط اصلی گازوئیل از پالایشگاه شازند تا پالایشگاه تهران افت محسوسی داشته است.

سرقت های عجیب در ایران;  نسخه 1401

پلیس که مشکوک به خرابکاری این افراد بود، تحقیقات خود را آغاز کرد تا اینکه ردی از ترولی‌بوس در بزرگراه الغدیر که از جاده خاکی وارد جاده اصلی می شد، پیدا شد. در جریان دستگیری راننده کامیون 30 هزار لیتر گازوئیل از وی گرفته شد.

راننده در تحقیقات به سرقت گازوئیل اعتراف کرد و گفت: به همراه همدستانم مسیر لوله اصلی گازوئیل را پیدا کردیم و تصمیم به سرقت آن گرفتیم، به همین دلیل در بیابان ها و جایی که هیچکس فکرش را هم نمی کرد، قرار دادیم. شیر فلیک روی لوله اصلی و امروز 30000 لیتر گازوئیل دزدیدیم. فکر نمی‌کردیم پالایشگاه متوجه افت فشار و این سرقت شود، اما خیلی زود پس از اولین سرقت خود گرفتار شدیم. اگر کسی متوجه این سرقت نمی شد، می توانستیم روزی 30 هزار لیتر گازوئیل سرقت کنیم و پول زیادی جمع کنیم، اما حیف که پلیس خیلی زود متوجه شد.

2022-08-16 20:05:57

دیدگاهتان را بنویسید