سرقت میلیاردی از خانه یک قاچاقچی مواد مخدر

413446 240 خبر مرکزی

در اتفاقی عجیب یک قاچاقچی مواد مخدر از مرد معروفی که او نیز با پلیس همکاری کرده بود به اتهام سرقت شکایت کرد و او را به مراجع قضایی معرفی کرد. متهم مدعی است که این مرد و پسرانش به دلیل اینکه چندین بار قاچاقچی را جلوی چشم کارمندان افشا کرده است، از او عصبانی شده اند.

چندی پیش مردی به نام عسگر با ماموران تماس گرفت و موضوع سرقت را به پلیس گزارش داد. پس از مراجعه اولیه ماموران و تنظیم گزارش، شاکی به آگاهی مراجعه کرد و گفت: ساعت 22 بود که من و همسرم به خانه پسرم رفتیم و پسر کوچکم در خانه ماند. اما چند ساعت بعد وقتی به خانه رسیدیم متوجه سرقت شدیم.

وی ادامه داد: پسرم به من گفت که عده ای با حمل سلاح، دستبند و گاز اشک آور به زور وارد خانه ما شده و دست و پای او را بسته و در توالت حیاط حبس کردند. عسگر در ادامه شکایت خود گفت: وقتی آخر شب من و همسرم به خانه برگشتیم و دست و پای پسرم را باز کردیم، متوجه شدیم که معادل یک میلیارد تن پول، طلا، جواهرات و لوازم برقی از خانه ما به سرقت رفته است. خانه . . “

من و چهار پسرم پیش از این چندین بار به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودیم. چند بار مأموران پلیس با حکم قضایی به خانه ما آمدند و در خانه ما مواد مخدر پیدا کردند. مهران یکی از افرادی است که ما را به مأموران لو داد و اسناد زیادی درباره من و پسرانم به ما داد.

  جزئیات تغییر میزان یارانه از آذرماه

پسرم می گوید مهران از آن افراد با اراده ای است که آن شب با سه نفر دیگر به زور وارد خانه ما شد. الان دارم ازش شاکیم بر اساس این شکایت، مهران که پیش از این عسگر و پسرانش را برای قاچاق مواد مخدر افشا کرده بود و با پلیس همکاری می کرد، دستگیر شد اما گفت از این سرقت اطلاعی نداشته است.

متهم در توضیح ماجرا گفت: با افرادی که مواد مخدر را به پلیس منتقل می کنند ملاقات خواهم کرد. به همین دلیل شاکی و پسرانش چندین بار به اتهام قاچاق مواد مخدر و ارتباط با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر دستگیر شده اند.

فکر می کنم چون از من متنفرند به دروغ چنین شکایتی از من کردند تا من را به دردسر بیاندازند. پس از اظهارات مهران، پسر کوچک عسگر مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: آن شب در خانه تنها بودم که چهار نفر را به زور دستبند و اسلحه بستند.

نقاب زدند اما من مهران را از هیکلش شناختم و شک ندارم که یکی از دزدهای خانه ماست. اما حالا انکار می کند. مهران در ادامه خبر سرقت از منزل متخلف را تکذیب کرد اما در نهایت تفهیم اتهام شد و پرونده وی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در ابتدای جلسه عسگر متهم را به شدت تنبیه کرد و گفت: پسرم به من گفت مهران را از روی جسدش شناسایی کرده است. متهم با توجه به اینکه قبلاً موادی را در منزل ما مشاهده کرده بود و محل بخشی از اموال ما را می دانست، همان شب به همراه سه نفر دیگر نقابدار وارد منزل ما شد و سرقت کرد.

  Казино 1xslots Играть Онлайн Бесплатно, Официальный Сайт, Скачать Клиент

در آن زمان قاضی از متهم پرسید چه اموالی از خانه شما به سرقت رفته است؟ متهم پاسخ داد: نمی دانم; اما اگر مهران اعتراف کند من راضی هستم. سپس قاضی گفت: آیا برای اثبات این ادعا که مهران یکی از دزدان است، مدرکی دارید؟ عسگر پاسخ داد: پسرم می گوید شاهدی هست که آن شب صدای تیراندازی شنیده است.

در همین لحظه قاضی گفت که همسایه ها آن شب صدای تیراندازی نشنیده اند. پیرمرد در این مورد سکوت کرد. مهران سپس جای متهم را گرفت و خود را بی گناه دانست. گفت: نمی دانم چه کسی خانه این مرد را غارت کرده است. اما من از این موضوع اطلاعی ندارم و بی دلیل به دردسر افتاده ام. من با پلیس همکاری کردم و همانطور که قبلاً هم گفته ام در منزل متقاضی متوجه مواد مخدر شدم و به پلیس اطلاع دادم.

من از این طریق با نمایندگان همکاری می کنم. متهم برای انتقام از من و کمک به دیگر دوستان قاچاقچی خود چنین شکایتی را مطرح کرد تا آنها بتوانند مواد مخدر حمل کنند و در منطقه نباشند. در ادامه محمد شمس وکیل متهم به دفاع از خود پرداخت و گفت: متهم از افراد معتبر و شناخته شده ای است که با پلیس همکاری می کند و سابقه کیفری ندارد.

او حتی پیشنهاد کرد در مراحل اولیه تحقیقاتش، تلفن همراهش را سوراخ کنند تا معلوم شود در آن شب کجا بوده است. هیچ فیلم نظارت تصویری از حمله مردان مسلح به خانه پیرمرد وجود ندارد. شاکی در شکایت اولیه خود گفته بود که یک میلیارد تن از اموالش به سرقت رفته است اما اکنون در دادگاه اعلام کرد نمی داند چقدر از او سرقت شده است.

  یاد پژوهشگر فرهنگ عامه در "هفت کوچه"

وکیل متهم ادامه داد: شاکی و پسرانش در مورد سرقت از منزل خود اظهارات متناقضی داده اند و شهادت شاهدان آنها مبهم است. به همین دلیل به نظر می رسد که آنها با انگیزه های عجیبی چنین شکایتی کرده اند.

به همین دلیل لطفا از موکل من عذرخواهی کنید. پس از دفاعیات وکیل، قضات برای تصمیم گیری در این مورد هجوم بردند.

دیدگاهتان را بنویسید