سرزمین آبادان با حمایت بانک ملی ایران

راه‌آهن مرکزی اردبیل یکی از بزرگترین پروژه‌های زیربنایی کشور است که توسط بانک ملی ایران تامین می‌شود.

سرزمین آبادان با حمایت بانک ملی ایران

به گزارش خبرگزاري به نقل از روابط عمومي بانك ملي ايران، عمليات اجرايي اين خط آهن به طول 175 كيلومتر كه تاكنون بيش از 11000 ميليارد ريال از سوي بانك ملي ايران هزينه شده است، در سال 1397 و 1399 به پايان رسيد.

این پروژه در 9 ایستگاه اردبیل و سبز (درجه یک)، اردبیل، فیروزآباد، گنجگاه و مهماندوست (درجه دو) و ایستگاه های آستور، مشکول و جعفرلو (سبقت درجه سه) به مسافران خدمات رسانی می کند.

راه‌آهن مرکزی اردبیل نه تنها شبکه ریلی کشور و راه‌آهن بین‌المللی را در اختیار استان اردبیل قرار داد، بلکه ارتباط اقتصادی استان اردبیل با سایر استان‌های کشور و بازارهای جهانی را افزایش داد.

ایجاد سیستم حمل‌ونقل ریلی روان و گسترش شبکه ریلی کشور با ایمنی و سرعت بالا برای توسعه استان اردبیل در بخش‌های مختلف و ایجاد سیستم حمل‌ونقل ارزان و مناسب برای حمل و نقل مسافر و کالاهای تولیدی در استان. به ویژه حمل مواد اولیه از بنادر و گمرکات استان از دیگر مزیت های راه اندازی این خط آهن است.

صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش خسارات و استهلاک ناوگان حمل و نقل کشور و همچنین حمایت از حفاظت از محیط زیست را می توان از دیگر دستاوردهای عملیاتی این پروژه برشمرد.

  میساگی هم مسافر کانادایی بود!

دیدگاهتان را بنویسید