سخنان نماینده اصفهان صحن مجلس را به تنش انداخت!

شب گذشته در پی سخنرانی در بانکی پور مبنی بر پیشنهاد کاهش سن ازدواج به دلیل بلوغ زودرس و ازدواج دختران ایرانی با شیعیان کشورهای دیگر، موجی از فعالان رسانه ای به انتقاد از این نماینده پرحاشیه بهارستان آغاز شد.

به گزارش ایسنا، پس از سخنان اخیر رئیس کمیته مشترک حمایت از خانواده و جوانان جمعیت برای ارائه تصمیماتی درباره ازدواج دختران مجرد و به ویژه تصمیم گیری در مورد “ازدواج بین المللی”، تعدادی از نمایندگان مجلس در مقابل نماینده مجلس حاضر شد و از اظهارات وی انتقاد کرد.

در حالی که امروز یکشنبه نمایندگان مجلس به بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری پرداختند، نمایندگان زن به طور ناگهانی به سمت ستاد امیرحسین بانکیک پور در اصفهان رفتند و رئیس کمیسیون تلفیق حمایت از خانواده و جوانان از اظهارات اخیر وی انتقاد کرد. توصیه او در مورد ازدواج بین المللی دختران مجرد؛ انتقادی که به گفته یک خانم، نماینده مجلس با دفاع از نطق بانکی پور مواجه شد.

در پی حضور زنان نماینده مجلس در مقابل صندلی بانکی پور، تعدادی از نمایندگان مرد نیز به جمع حاضران پیوستند و در ابتدا علت انتقاد نمایندگان را جویا شدند. برخی از این نمایندگان وقتی متوجه شدند بانکی پور چنین اظهارنظری کرده است به شدت اعتراض کردند تا جایی که محمودوند یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی با عصبانیت رو به بانکی پور کرد و گفت: «واقعا چنین حرفی زدی؟»

در آن زمان تعدادی از نمایندگان محمودوند به او اطمینان دادند و او را به یکی دیگر از مجلس بردند. این پایان انتقادات از بانکی پور نبود، برخی دیگر از نمایندگان مقابل صندلی بانکی پور تجمع کردند و این بار کمال علیپور نماینده گائم شهر با صدای بلند خطاب به بانکی پور گفت: «حرف شما راه حل دارد؟» او در نهایت ابراز پشیمانی کرد.

با آمدن تعدادی از اعضای هیأت رئیسه فضای مجلس آرام شد اما نمایندگان یکی دو گروهی بر صندلی بانکی پور آمدند و علت چنین اظهاراتی را جویا شدند.

  قیمت ماشین های جدید 1400 !

حسابداری بانکیپور

در همین حال فارس گزارش داد که امیرحسین بانکی پور نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به جای پاسخگویی به اظهارات حاشیه ای خود درباره دختران ایرانی، تماس تلفنی با خبرنگار فارس را قطع کرد.

او به جای اینکه پاسخ قانع کننده ای به گفتگوی خود درباره ازدواج دختران ایرانی بدهد، فقط گفت که در حال برگزاری نشست خبری است و صحبت را قطع کرد.

به گزارش فارس، شب گذشته خبری منتشر شد که در آن امیرحسین بانکی پور نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی گفت: دختران مجرد به دلیل عدم وجود این موضوع باید با مسلمانان و شیعیان علاقه مند به ایران ازدواج کنند. پسران مجرد کشور; به این ترتیب نه تنها توسعه فرهنگی صورت گرفت و روابط بین الملل تقویت شد، بلکه این نسبیت آشفته در کشور از بین رفت.

نظری: بانکی پور باید از حرم مادران و خواهران ایرانی عذرخواهی کند

نماینده مردم خلخال در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر بانکی پور نماینده مردم اصفهان در خصوص پیشنهاد «ازدواج بین المللی» گفت: از این نماینده مجلس می خواهم از ساحت مقدس خواهران و مادران ایرانی عذرخواهی کند.

سید غنی نظری در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس گفت: اینکه برخی دوستان به بهانه توسعه روابط فرهنگی درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی صحبت می کنند کاملا اشتباه است. وی افزود: انتظار داریم رئیس مجلس به این نماینده فرصت عذرخواهی در عتبات عالیات از خواهران و مادران ایرانی بدهد.

بانکی پور ببخشید / صحبتم قطع شد

امیرحسین بانکی پور در جلسه علنی امروز یکشنبه (۳۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی در واکنش به تذکر سید غنی نظری نماینده خلخال درباره اظهارات بانکی پور درباره ازدواج دختران ایرانی با اتباع خارجی، گفت: برادر بزرگوارم. به من هشدار داد: «همه می دانیم که رسانه های معاند با تکه تکه کردن سخنان، به ویژه نطق نمایندگان، مجلس را تخریب می کنند. من از نمایندگانی که قربانی این تفرقه هستند، انتظار دارم ابتدا صحبت را تمام کنند و بعد در اظهار نظر درباره متن درباره آن قضاوت کنند. پیام یا فضا

  اپیدمی تاج فصلی است؟!

به گزارش ایرنا، نماینده مردم اصفهان گفت: سخنرانی من در فضای علمی و دانشگاهی بود و در آنجا به تحلیل آماری پرداختم و تاکید کردم که این بحث رسانه ای نیست و مربوط به حوزه های نظری و کارشناسان است. “

وی افزود: آمارهای غلطی در جامعه وجود دارد که باید اصلاح شود، از جمله آمارهایی که می گوید زنان ما بیشتر از مردان هستند. این آمار اشتباه است. ضمناً تعداد دختران مجرد آماده ازدواج و پسران مجرد آماده ازدواج طبق سرشماری سال 95 برابر است.»

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اظهارات خود گفت: در این بیانیه یک گروه سنی را ذکر کردند و گفتند که گروه سنی زنان بالای 30 سال بر اساس سرشماری سال 95، در 30 سال یک میلیون و 400 هزار دختر مجرد داریم. 700000 زن از دست داده یا طلاق در مجموع 2.1 میلیون نفر هستند.

بانکی پور افزود: آنجا ازدواج همسالان را توصیه کردم و گفتم ازدواج همسالان را روانشناسان ما تایید می کنند که منظور ما سن عقلی و جسمی ازدواج است نه سن شناسنامه. اگر بخواهیم در فرهنگ غلطی که در ذهن ما وجود دارد، دخترها باید پسر باشند.» برای اینکه با خودشان ازدواج کنند، این ضربه به دخترها وارد شد، در این جلسه تمرکز من روی ازدواج همسالان از جمله صحبت در محیط بود. بحث شد، اما آنها به فرزندانشان شناسنامه ایرانی ندادند.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه تاکید کردیم که این مشکل قانونی نیست و نباید مانعی برای ما شود. ما متفکرانی داریم که از نظر عقیدتی و اخلاقی با فرهنگ ما همخوانی دارند و به انقلاب ما علاقه مند هستند، گفت: ما نباید مانع آنها شویم، در این جلسه تاکید کردم که این یک بحث آماری است، اما متاسفانه رسانه ها صحبت های من را قطع کردند و این فضای رسانه ای را ایجاد کردند. .

  6 مرز آبی زیبای جهان

نماینده مردم اصفهان گفت: من به نوبه خود از بانوانی که ممکن است ذهنشان از این رسانه پراکنده آزرده شده عذرخواهی کنم اما معتقدم که نباید صورت مشکل را پاک کنیم.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، فاطمه قاسم پور در تذکر شفاهی خطاب به هیئت رئیسه مجلس گفت: این قانون است.

نماینده مردم تهران گفت: در ادامه به نمایندگی از بانوان فراکسیون زنان و خانواده باید بگویم که همه ما معتقدیم راه ازدواج جوانان باید تسهیل شود، اما نه به هیچ وجه، بنابراین اظهارنظرهای احساسی و غیرحرفه‌ای که افکار عمومی را تضعیف می‌کند نه تنها نظر مجلس نیست، بلکه اعلام می‌کنم ارائه تصمیمات مبتنی بر حفظ کرامت زنان و نگاه کل‌نگر به ارائه راهبردها و سیاست‌های مبتنی بر آموزه‌ها و ارزش‌های دینی است. جامعه ایران رویکرد این مجلس بوده و هست.

وی افزود: مجلس فعلی علاوه بر قانونگذاری جوانان، اصلاح قانون تسهیل ازدواج، اصلاح قانون حمایت از خانواده و لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت با جلب توجه نخبگان را دنبال می کند. ما می خواهیم حقوق آنها را ملتهب کنیم و این در شأن مجلس نیست، بنابراین از همین تریبون به همه زنان، دختران و مردان غیور سرزمین خود اعلام می کنم که حفظ آبروی خود را وظیفه خود می دانیم و قدمی در این راه برداریم. این جهت

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: دفاع و دفاع از مصوبات مجلس شورای اسلامی وظیفه ذاتی مجلس است. اما هر کدام از نمایندگان ممکن است نظرات شخصی داشته باشند اما در نهایت آنچه قانون است محقق می شود.

دیدگاهتان را بنویسید