سبوس برنج و 4 خاصیت فوق العاده

سبوس برنج می تواند به کاهش کلسترول کمک کند، زیرا روغن موجود در آن حاوی موادی است که می تواند جذب کلسترول را کاهش داده و روند حذف کلسترول را تسریع کند.

یکی از مواد موجود در سبوس برنج می تواند جذب کلسیم را کاهش دهد که می تواند به کاهش تشکیل انواع خاصی از سنگ کلیه در بدن کمک کند.

خواص سبوس برنج برای کاهش وزن

سبوس برنج تثبیت شده را به عنوان منبع فیبر غذایی مصرف کنید. پیروی از یک رژیم غذایی با فیبر بالا به شما کمک می کند وزن سالم و ثابتی داشته باشید و معده خود را برای مدت طولانی تری بعد از غذا سیر نگه دارید تا از پرخوری در طول روز جلوگیری کنید.

فیبر موجود در سبوس برنج تثبیت شده همچنین به کنترل سطح قند خون شما کمک می کند و مزایای سلامتی طولانی مدت از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی را برای شما به ارمغان می آورد.

طبق گفته این موسسه پزشکی، یک چهارم فنجان سبوس برنج تثبیت شده 6.2 گرم فیبر غذایی را تامین می کند که 25 درصد در روز برای زنان و 16 درصد برای مردان است.

خواص سبوس برنج برای سلامت استخوان ها

سبوس برنج تثبیت شده منبع خوبی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که همچنین مقدار زیادی منگنز و فسفر را تامین می کند.

برای داشتن استخوان های سالم به هر دو ماده معدنی نیاز دارید – فسفر به بافت معدنی استخوان شما کمک می کند تا استخوان های شما را تقویت کند، در حالی که منگنز به شما کمک می کند تا کلاژن مورد نیاز خود را تولید کنید و آنها را در برابر آسیب مقاوم می کند.

  توزیع سبد کالای خانگی بین خانوارهای فقیر استان گلستان توسط بانک رفاه کارگران

منگنز همچنین عملکرد سالم مغز را تقویت می کند و فسفر در ارتباطات سلولی نقش دارد. یک چهارم فنجان سبوس برنج غنی شده حاوی 495 میلی گرم فسفر و 4.2 میلی گرم منگنز – کل نیاز روزانه شما – و 71 درصد از نیاز روزانه شما است.

خواص سبوس برنج برای اعصاب و مغز

سبوس برنج تثبیت شده همچنین حاوی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های B-5 و B-6 است. ویتامین B-5 نقش مهمی در عملکرد مغز ایفا می کند – به شما کمک می کند ملاتونین – هورمون مغزی که بر هوشیاری تاثیر می گذارد – و همچنین استیل کولین – یک ماده شیمیایی مورد استفاده در ارتباطات سلولی مغز تولید کنید.

ویتامین B-6 همچنین به اتصال اعصاب شما کمک می کند و نقش مهمی در تولید گلبول های قرمز دارد. از هر چهار فنجان سبوس برنج تثبیت شده، یک فنجان حاوی 2.2 میلی گرم اسید پانتوتنیک یا 44 درصد از مقدار توصیه شده روزانه توسط موسسه پزشکی است.

یک وعده از این سبوس برنج غنی شده 1.2 میلی گرم ویتامین B-6 یا 92 درصد از مقدار توصیه شده روزانه را برای شما فراهم می کند.

خواص سبوس برنج برای درمان کلسترول بالا

وقتی سبوس برنج به رژیم غذایی کم چرب اضافه می شود، کلسترول بالا را درمان کنید. به نظر می رسد خوردن یک رژیم غذایی کم چرب و خوردن 85 گرم سبوس برنج پرچرب در روز کلسترول کل را تا 8 درصد و کلسترول «بد» را با لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) تا 14 درصد کاهش می دهد.

  گلایه حبیب رضایی از ترانه علیدوستی و شبنم فرشادجو!

به نظر نمی رسد سبوس برنج بر سایر چربی های خون مانند تری گلیسیرید یا کلسترول «خوب»، لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) تأثیر بگذارد. مصرف 11.8 گرم سبوس برنج کم چرب نیز موثر نیست. سبوس برنج پرچرب و کم چرب به اندازه سبوس جو دوسر برای کاهش کلسترول بالا موثر است.

به نظر می رسد روغن سبوس برنج نیز در درمان کلسترول بالا موثر باشد. شواهدی وجود دارد که روغن سبوس برنج می تواند کلسترول تام را تا 14 درصد، کلسترول بد LDL را تا 20 درصد، تری گلیسیرید را تا 20 درصد کاهش دهد و کلسترول خوب یا HDL را تا 41 درصد افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید