سایپا جدیدترین پراید خود را 38 میلیون می فروشد / قیمت پراید در بازار آزاد ربطی به سایپا ندارد / سایپا یک سال و نیم است که پراید تولید نمی کند.

مرکز ارتباط سایپا در پاسخ به سخنان یحیی اسحاق:

مرکز ارتباطات و امور بین الملل گروه خودروسازی سایپا در واکنش به مصاحبه یحیی آل اسحاق وزیر بازرگانی دولت سازندگی در یکی از خبرگزاری ها، آخرین خودروی پراید تولید و فروش سایپا را 38 میلیون و 38 میلیون عنوان کرد. 500 اینها هزار تومان بود. بنابراین هر قیمتی بالاتر از بازار را واسطه ها و دلالان تعیین می کنند و ربطی به سایپا ندارد.

سایپا جدیدترین پراید خود را 38 میلیون می فروشد / قیمت پراید در بازار آزاد ربطی به سایپا ندارد / سایپا یک سال و نیم است که پراید تولید نمی کند.

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش سایپانیوز، یحیی اسحاق اخیرا در مصاحبه ای با یکی از رسانه ها وی را وزیر بازرگانی دولت سازندگی خطاب کرده است. اسحاق در مصاحبه ای گفت: قیمت پراید 50 میلیون است نه 150 میلیون.

رئیس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در اظهاراتی عجیب گفت که خودروسازان «۵۰ میلیون خودرو را ۱۵۰ میلیون می فروشند و به ریش مردم می خندند و گاز نمی گیرند». این در حالی است که بیش از یک سال و نیم است که تولید خودروی پراید توسط سایپا متوقف شده و این گروه خودروسازی هیچ نقشی در تعیین قیمت پراید در بازار ندارد.

در پی انتشار این مصاحبه، مرکز ارتباطات و روابط بین‌الملل سایپا اعلام کرد که اخیراً در مصاحبه‌ای با آقای آل اسحاق با عنوان «سوءاستفاده خودروسازان از شعارهای انقلابی/ پراید 50 میلیون است.» برابر با قیمت واقعی از تولیدکننده وارد می‌شود. ذهن، توضیح می دهد که آخرین خودروی پراید در بهمن ماه 98 توسط سایپا با قیمت نهایی 385 میلیون ریال فروخته شد.

در توضیحات مرکز ارتباطات و امور بین الملل سایپا آمده است که این گروه خودروسازی برای آخرین بار در بهمن ماه 98 پراید را در طرح فروش خود قرار داده و با قیمت 38 میلیون و 500 هزار تن عرضه کرده است. سپس تا مرداد 1378 به منظور تولید خودروهای پیش فروش شده، پراید شروع به تولید کرد و در تابستان 1378 این خودرو با فناوری قدیمی برای همیشه از خطوط تولید سایپا حذف شد.

  کدام بانک ها سود سهام را پرداخت کردند؟

بنابراین از بهمن ماه 98 آن خودرو در بازار آزاد توسط واسطه ها و دلالان ارزش گذاری شده و قیمت های منتسب به آن ربطی به گروه خودروسازی سایپا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید