سال گذشته 1166 نفر در کشور غرق شدند

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد سال گذشته 1166 نفر بر اثر غرق شدن در کشور جان خود را از دست دادند. این میزان 1.9 درصد کمتر از سال قبل است که تعداد قربانیان 1188 نفر بود.

مجموع قربانیان غرق شدگی سال گذشته در سال 97 مرد و 157 زن بودند. در این مدت استان های مازندران با 147، خوزستان با 125 و گیلان با 91 فوتی بیشترین آمار قربانیان غرق شدگی را داشته اند.

طبق سال های گذشته در سال 1400 بیشترین تعداد قربانیان در رودخانه ها غرق شدند. امسال 316 نفر در رودخانه ها جان خود را از دست دادند که 27.1 درصد کل غرق شدگان سال گذشته است.

پس از رودخانه ها بیشترین مرگ و میر ناشی از غرق شدگی مربوط به دریا با ارتفاع 201 فوتی است که 185 نفر در مناطق غیرمجاز و 16 نفر در مناطق امن جان خود را از دست داده اند.

استخرهای کشاورزی با 187، استخر با 109، دریاچه و سد مصنوعی با 106، کانال با 94، دریاچه و برکه با 33، چاه با 28 و دریاچه طبیعی با 24 فوت در سال گذشته. شصت و هشت نفر در جاهای دیگر جان باخته اند.

نکته قابل توجه در این آمار افزایش 51.4 درصدی مرگ و میر ناشی از غرق شدگی در استخرها نسبت به سال قبل است. در سال 1400، 109 نفر در استخرهای شنا جان خود را از دست دادند که این رقم در سال گذشته 72 نفر بود. این رشد آماری لزوم نظارت بیشتر بر استخرها، حضور مربیان حرفه ای و ناجیان غریق و ارتقای ایمنی در این مناطق را دو چندان می کند.

  علیرضا گایتاسی مدیرعامل بانک دی در بازدید از شعب بازار آهن و شهر راه آهن با همکاران و مشتریان این شعب دیدار و گفتگو کرد.

بیشترین تعداد قربانیان غرق شده در جولای 1400

بیشتر قربانیان غرق شدگی مربوط به تابستان و ماه های گرم سال است. سال گذشته بیشترین میزان مرگ و میر با 189 فوت در ماه جولای بود.

در فصل تابستان علاوه بر افزایش حجم سفر، تمایل به شنا و آب بدن به دلیل گرمای هوا افزایش می یابد که در صورت عدم توجه به نکات ایمنی می تواند حوادث جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد به طوری که تابستان گذشته 482 نفر جان خود را از دست دادند. از غرق شدن

در تعطیلات پیش رو اقدامات احتیاطی را انجام دهید

در آستانه عید سعید فطر و فرصت افزایش سفرها به ویژه به مناطق شمالی و استان های ساحلی و همچنین افزایش بازدید از کوچه ها و شنا در رودخانه ها، استخرها، مسیل ها و … لازم است مردم به فقط به مناطق مجاز توجه کنید. مراقب باشید برای شنا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید