سازمان های امنیتی ایالات متحده را با یک برنامه آنتی ویروس روسی به چالش بکشید

این پرونده سال گذشته توسط وزارت عدلیه تشکیل شد آمریکا به وزارت بازرگانی ارجاع شد، اما تا ماه مارس که کاخ سفید خواستار تسریع روند آن شد، پیشرفت چندانی حاصل نشد. برنامه آنتی ویروس تولید روسیه شد.

با تشدید تنش ها بین مسکو و غرب، واشنگتن نگران است که کرملین ممکن است از نرم افزاری استفاده کند که اجازه دسترسی به رایانه ها را برای سرقت یا دستکاری اطلاعات حساس رایانه های آمریکایی می دهد.

دسترسی به شبکه های پیمانکاران و اپراتورهای فدرال زیرساخت های حیاتی ایالات متحده، مانند شبکه برق، نگرانی اصلی واشنگتن است.

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده قبلاً استفاده از نرم‌افزار کسپرسکی را در دفاتر فدرال ممنوع کرده‌اند و می‌توانند تا آنجا پیش بروند که این شرکت را مجبور به انجام اقداماتی برای کاهش این خطرات و نگرانی‌ها یا حتی ممنوعیت استفاده از نرم‌افزار در ایالات متحده به طور کلی کنند.

یک مطالعه بی سابقه نشان می دهد که دولت آمریکا از تمام منابع خود برای محافظت از شهروندان و شرکت های خود در برابر حملات سایبری روسیه استفاده کرده است.

دیگر قدرت های نظارتی نمی توانند شرکت روسی را از استفاده از نرم افزارهای بخش خصوصی منع کنند. شرکتی که ایالات متحده مدت هاست آن را تهدیدی برای امنیت ملی خود می داند.

کسپرسکی چندین سال است که فعالیت های غیرقانونی یا همکاری مخفیانه با سازمان های اطلاعاتی روسیه را رد کرده است.

سازمان های امنیتی ایالات متحده را با یک برنامه آنتی ویروس روسی به چالش بکشید

Kaspersky یک شرکت چندملیتی امنیت سایبری و آنتی ویروس مستقر در مسکو است که در بریتانیا مستقر است و توسط یک هلدینگ انگلیسی اداره می شود. آزمایشگاه کسپرسکی آنتی ویروس، امنیت اینترنت، مدیریت رمز عبور، حفاظت نقطه پایانی و سایر محصولات و خدمات امنیت سایبری را توسعه داده و می فروشد. کسپرسکی از سال 2005 تا 2010 در خارج از کشور گسترش یافت و تا سال 2020 به 704 میلیون دلار درآمد سالانه رسید و این بازار با حدود 400 میلیون کاربر بیشترین سهم را از فروشندگان نرم افزارهای امنیت سایبری در اروپا داشت. آزمایشگاه کسپرسکی در رتبه بندی جهانی فروشندگان نرم افزار آنتی ویروس بر اساس درآمد در رتبه چهارم قرار دارد. این اولین شرکت روسی بود که به عنوان یکی از 100 شرکت برتر نرم افزاری در جهان معرفی شد. Kaspersky Lab در حال حاضر سومین فروشنده بزرگ نرم افزارهای امنیتی IT سفارشی در سراسر جهان و پنجمین فروشنده بزرگ Enterprise Endpoint Protection است.

  قیمت آپارتمان تا 60 متر در تهران

دیدگاهتان را بنویسید