ساخت 25 مدرسه در مناطق فقیرنشین کشور / آموزش 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری

بانک توریست علاوه بر امور بانکی و ارائه خدمات نوین بانکی به مردم، در زمینه مسئولیت های اجتماعی مانند مشارکت در فعالیت های خیریه، ساخت مدرسه در مناطق فقیرنشین و غیره نیز موفق است.

ساخت 25 مدرسه در مناطق فقیرنشین کشور / آموزش 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش روابط عمومی بانک جهانگردی، این بانک در نیمه اول سال جاری حدود 36 میلیارد ریال وجه نقد برای تامین جهیزیه، کمک به زندانیان، کمک های پزشکی، بسته های حمایتی آموزشی، کمک به کودکان بی سرپرست و مددکاری وفادار پرداخت کرد. .
بنیاد خیریه یاس که زیر نظر گروه تامین مالی گردشگری فعالیت می کند، با حمایت و مشارکت بانک جهانگردی، فعالیت های خیریه را بر عهده دارد. این بنیاد در طول فعالیت های خود توانسته است با موفقیت خود را معرفی کند که به برخی از آنها اشاره می شود.
الف) طرح احداث 100 مدرسه برای 100 شعبه بانک جهانگردی
قرار است 100 مکتب برای مناطق فقیرنشین کشور ساخته شود. تاکنون 25 مدرسه از پایه های 1 تا 10 با حمایت بانک جهانگردی تحت عنوان کیمیا دانش ساخته شده و بیش از 3000 دانش آموز در این مدارس آموزش می بینند.
همچنین تا دهه فجر امسال 5 مدرسه جدید در دست ساخت در شهرستان های دلگان و چابهار (استان سیستان و بلوچستان) و نورآباد (استان لرستان) تکمیل و به آموزش و پرورش واگذار می شود و به این ترتیب تعداد واحد آموزشی ساخته شده مشترک ساخته می شود. مرکز تا 30. می رسد. بانک جهانگردی دارای 100 شعبه در سراسر کشور است و بر این اساس به ازای هر 100 شعبه بانک گردشگری در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق فقیرنشین 100 مدرسه ساخته می شود.
ب) نظارت بر دو مرکز توانبخشی
بنیاد یاس مسئولیت 2 مرکز توانبخشی در گیرافت و کرمان را بر عهده دارد که با مشارکت بانک گردشگری از حدود 200 کودک و نوجوان مراقبت می کند.
دو مرکز توانبخشی «جنوب کرمان» و «شهید فیاض بخش» کرمان در مجموع حدود 200 کارمند و معلول دارند که هزینه نگهداری از این مراکز ماهیانه حدود 5 میلیارد ریال است. این قیمت توسط بنیاد خیریه یاس با همکاری هلدینگ ها و شرکت های مرتبط با گروه تامین مالی گردشگری تامین می شود.
در این مراکز علاوه بر مراقبت از ناتوانی های ذهنی و جسمی، خدمات دیگری مانند گفتار درمانی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، ارتوپدی فنی، روانشناسی، پیراپزشکی و پزشکان تمام وقت زیر نظر مربیان و کارشناسان ارائه می شود.
توانمندسازی زنان از جمله زنان سرپرست خانوار از دیگر خدمات بنیاد یاس است. امسال بانوان سرپرست خانوار با هزینه بنیاد به مشهد مقدس اعزام شدند. همچنین با کمک بنیاد یاس حدود 50 زن سرپرست خانوار توانمندسازی و استخدام شدند و بیمه سلامت نیز به کار گرفته شد. همچنین در ژانویه امسال، کمک هایی به نیازمندان اقلیت مسیحی اهدا شد.
ج) تأمین جهیزیه
تهیه جهیزیه برای ساماندهی زندگی جوانان در مناطق مختلف از جمله مناطق فقیرنشین از دیگر فعالیت های بنیاد یاس است که هدف آن حمایت از نظام خانواده است.
بانک گردشگری تنها در سال جاری 20 میلیارد ریال برای تامین جهیزیه اختصاص داده است. همچنین با کمک بانک گردشگری امسال 3 میلیارد ریال برای آزادی زندانیان هزینه شده است.
د) احداث بزرگترین مجتمع توانمندسازی فنی و حرفه ای و برنامه آموزشی برای 5000 زندانی در راستای ایجاد اشتغال.
با حمایت بانک جهانگردی بزرگترین مجتمع توانمندسازی فنی و حرفه ای کرمان ساخته و به بهره برداری رسید. این مجموعه با 20 کارگاه تخصصی شامل 12 کارگاه آموزشی و 8 کارگاه تولیدی به مساحت 6000 متر مربع در کرمان راه اندازی شد و در حال حاضر 20 کارگاه در آن مشغول به کار است.
با راه اندازی سمینارهای مذکور با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای، زمینه آموزش کار و حرفه تخصصی برای مشمولان تحصیل فراهم شده است. تاکنون دوره های آموزشی متعددی در این مجموعه توانمندسازی برگزار شده و کسانی که این دوره ها را گذرانده اند موفق به اخذ مدرک تخصصی و کار شده اند.
هدف از ساخت مجتمع توانمندسازی حرفه ای، آموزش حرفه ای به زندانیان مواد مخدر در کرمان و همچنین کمک به ایجاد اشتغال و حمایت از خانواده زندانیان است. پیش بینی می شود پس از گذراندن دوره های آموزشی تخصصی حدود 5000 نفر استخدام شوند.
هـ) توزیع بسته های معیشتی بین نیازمندان
پس از فوران تاج، این بنیاد به تامین امکانات پزشکی و تجهیزات بیمارستانی در استان های مختلف کمک کرد و بیش از 20000 بسته معیشتی را بین نیازمندان توزیع کرد.
بر اساس این گزارش، بنیاد یاس در نظر دارد امسال را با کمک بانک گردشگری به پایان برساند
هزاران بسته معیشتی بین افراد محروم مناطق محروم در سراسر کشور توزیع کنید.
در این گزارش آمده است: تمامی کمک های بنیاد یاس نیازسنجی است و این نیازسنجی ها از طریق بیش از 300 همکار در سراسر کشور انجام می شود.
موسسه خیریه یاس فاطمه النبی(س) در سال 1393 و وابسته به گروه مالی گردشگری تاسیس شد و تمامی فعالیت های انجام شده در بنیاد یاس بر اساس سیاست های هیات امنای تامین مالی گردشگری انجام می شود. گروه گردشگری و حمایت بانک جهانگردی.

  آمار تلفات تاج امروز 1400/09/21

دیدگاهتان را بنویسید