ساخت شکلات و آب نبات کرم ابریشم!

Wendy Wesela، مهندس شیمی از آفریقای جنوبی، راه هایی را برای تبدیل کرم ابریشم سبز و سیاه که سرشار از پروتئین و آهن است، به آردی کشف کرده است که می توان از آن در کلوچه های پروتئینی شکلاتی، غلات یا اسموتی های خوشمزه استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، او می خواهد درک از خوردن کرم ها را تغییر دهد. برای بسیاری از مردم، به ویژه آنهایی که تبار اروپای غربی هستند، ایده خوردن حشرات هنوز مملو از وحشت است، اما آنها می توانند منبع غذایی ارزشمندی باشند و پرورش حشرات برای محیط زیست مضر نیست. می توانید این خامه ها را برش داده و روی پیتزا قرار دهید.

واسلا می گوید که برای محصولات ارگانیک خود مشتریان محلی و بین المللی پیدا کرده است. حشرات و کرم‌های خوراکی ممکن است در فرهنگ‌های غربی واقعاً محبوب باشند، اما آنا تراپیدو، انسان‌شناس مواد غذایی اصرار دارد که این روند نباید صرفاً یک مد غذایی دیگر در نظر گرفته شود. چیزی شبیه به گردشگری ماجراجویی که اگر آنها را بخورید، نشان دریافت می کنید.

او گفت: «باید با آنها با احترام برخورد کرد زیرا بخشی از ژانرهای عاطفی، معنوی و آشپزی مردم هستند.

Vesela در یک نمایشگاه مواد غذایی اخیر در منطقه لوکس سندتون ژوهانسبورگ سعی کرد با کراکرهای پروتئینی و شکلات مشتریان بی میل را جذب کند.

گیل اودندال، 38 ساله که با یک کیسه کراکر پروتئینی را ترک کرد، گفت: “من یک کرم را نمی خورم.” “متاسفم، ناخوشایند است، اما اگر آن را به شکل شکلاتی به من بدهید… واقعاً خوشمزه است.”

  جدیدترین رنگ تاج کشور

این کرم ها همچنین سازگار با محیط زیست هستند و به آب یا زمین اضافی نیاز ندارند زیرا از درختان موپان موجود در مناطق گرم و خشک آفریقای جنوبی تغذیه می کنند.

آمفو شوکودو، متخصص تغذیه می‌گوید: «آنها منبع بهتری از پروتئین نسبت به بسیاری دیگر از غذاهای موجود در بازار هستند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید