زن جوانی بر اثر گاز استریل باقی مانده در شکمش جان باخت

414501 837 خبر مرکزی

ساعت 11:45 روز دوشنبه 17 آبان ماه، ماموران کلانتری 115 رازی با بازپرس حبیب الصادقی تماس گرفتند و از فوت زن جوانی در بیمارستان خبر دادند.

پس از اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس شعبه چهارم دادگاه کیفری صوفیه آغاز شد. در معاینات مشخص شد زن جوان با درد شکم در بیمارستان بستری شده و در بدنش یک گاز گاز استریل باقی مانده است.

همزمان با مرگ این زن ۲۵ ساله، پدر و همسرش از پرسنل بیمارستان شکایت کردند که سه سال پیش به بدن او گاز استریل تزریق کردند و پزشکی قانونی دستور رسیدگی به این پرونده را صادر کرد.

زایمان دردناک

همسر فاطمه گفت: 13 مهر 97 همسرم را برای به دنیا آوردن دومین دخترم به بیمارستان بردیم. دختر اولم آن موقع 2 ساله بود و دکترها گفتند که همسرم باید سزارین شود. یک هفته بعد از زایمان همسرم دچار درد شکم شد. او را نزد دکتر بردیم و دکتر گفت که در زایمان و جراحی عوارضی پیش آمده است.

اما هر 6 ماه یکبار همسرم دچار شکم درد می شد و پزشکان او را تشخیص نمی دادند. حتی سونوگرافی و توموگرافی کامپیوتری هم موردی را نشان نداد تا اینکه تصویربرداری رزونانس مغناطیسی انجام شد و در آن زمان به ما گفتند که احتمالاً همسر شما چه کسانی را دارد و کیست بزرگ شده و نیاز به جراحی دارد.

مرد جوان گفت: همسرم روز پنجشنبه به اتاق عمل منتقل و پس از عمل به بخش منتقل شد. گفتند اگر همسرت خوب شد می توانی آزادش کنی.

یک روز بعد از عمل به دلیل بهبودی همسرم و هزینه های سنگین بیمارستان، صبح شنبه او را ترخیص کردم، اما شنبه شب دوباره درد او شروع شد و همسرم را به بیمارستان رساندم و پزشکان گفتند که دوباره باید جراحی شود. و احتمال زنده ماندن 50 درصد بود.

  طرز تهیه 2 نوشیدنی ضد التهاب

او صبح روز یکشنبه تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما به هوش نیامد و صبح دوشنبه درگذشت. بعد از عمل دوم، جراح به من گفت که دکتری که دختر دومم را به دنیا آورد، گاز استریل به شکم همسرم تزریق کرده و گاز استریل باعث عفونت شدید و سوراخ شدن روده شده است. دکتر گفت که در اولین عمل متوجه گاز استریل شدند و حتی از ماجرا فیلم گرفتند.

قتل مشکوک

بازپرس شعبه چهارم دادگاه کیفری صوفیه دستور تحویل جسد به پزشکی قانونی را صادر کرد تا علت اصلی مرگ مشخص شود. علاوه بر این، با توجه به اینکه تیم جراحی با مشاهده وجود گاز استریل در شکم بیمار از عمل فیلمبرداری کردند، پزشک قانونی دستور داد فیلم مستندی که وجود گاز استریل در شکم فاطمه را نشان می دهد به پرونده الصاق شود.

با توجه به اینکه مرگ زن جوان، طبق هنر. ماده ۲۹۱ قانون مجازات اسلامی قتل عمد و سوء استفاده پزشکی است که برای رسیدگی بیشتر به دادگاه رسیدگی به جرایم پزشکی ارجاع شد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید