زندگی مردی که طعم کلمات را می چشد!

فرادید| در دنیای حسی، کلمات می توانند طعم داشته باشند و ذائقه ها خود اشکال فیزیکی دارند. با این حال، متخصصان مغز و اعصاب پاسخ روشنی ندارند.

به گزارش فراد، حس یا جابجایی حسی نوعی بیماری عصبی است که در آن نتیجه تحریک یک حس در گذر حسی دیگر نشان داده می شود. جیمز وانرتون دوست داشت به آمریکایی‌ها گوش دهد، زیرا آنها سریع‌تر صحبت می‌کردند: «گوش دادن به انگلیسی بریتانیایی کمی سخت‌تر است. آمریکایی ها همه چیز را خیلی خوب کنار هم گذاشتند. آنها حروف “ت” و “د” را یکسان می گویند. طعم و عطر زیادی احساس نمی‌کنم که بخواهد حواسم را پرت کند که البته این یک مزیت است.

کلمات منبع دائمی حواس پرتی وانرتون بودند، زیرا نامه ها بی صدا بودند. کلمه کالج طعم سوسیس، کلمه کارن طعم ماست و کلمه ماست (ماست) طعمی شبیه اسپری مو داشت. این کلمه بیشتر مزه سیب زمینی سرخ کرده بدون روغن داشت. نام ایستگاه های لندن پر از سلیقه های عجیب بود.

این یک تجربه طاقت فرسا بود. او گفت: «من معمولاً سعی می‌کنم از این کلمه بیشتر استفاده نکنم. من هرگز آن را نمی نویسم، سعی می کنم جایگزینی پیدا کنم. “این حواس من را پرت می کند.” بی اختیار به این استعداد عجیب خندید.

زندگی مردی که طعم کلمات را می چشد!

الفبای طعم دار: حروف توسط جیمز وانرتون خوشمزه هستند

انتقال تجربیات حسی به دیگران دشوار است. شاید تجربه جالب شما برای شخص دیگری معنایی نداشته باشد. بوی خاصی می تواند برای یکی خوشایند و برای دیگری مشمئز کننده باشد.

دانشمندانی که طیف های رنگی را مورد مطالعه قرار داده اند، همیشه اختلاف نظر در مورد تفاوت رنگ ها را گزارش کرده اند. یکی از زوج ها با رنگ مبل مخالف بودند که یکی فکر می کرد مشکی است و دیگری اصرار داشت که آبی تیره است. همه افراد به دلیل تفاوت های بیولوژیکی، تجربی و شخصی متفاوت هستند. اما افرادی مانند Vannerton که حساس هستند، کاملاً متفاوت هستند.

  رابطه معکوس فرصت های مالی و نرخ رشد جمعیت در کشور!

جشن مرغ
به عنوان مثال مایکل واتسون را در نظر بگیرید. متخصص مغز و اعصاب و نویسنده کتاب «چهارشنبه آبی نیلی است» از لحظه کشف این وضعیت یاد می کند. واتسون در فوریه 1980 مهمانی برگزار کرد و ساتوویک یکی از مهمانان آن بود. واتسون با ناراحتی به مهمانان گفت که هیچ کاری وجود ندارد.

سایتویک از او می پرسد چه اتفاقی افتاده است. واتسون پاسخ می دهد: “حس دست من به آرامی به سمت انگشتانم حرکت می کند. شکل، وزن، جنسیت و دمای آن را احساس می کنم. درست مثل نگه داشتن این شی در دستم. این مرغ اون شکلی که من میخواستم نیست. «می خواستم طوری باشد که انگار دستم را روی صندلی پر از میخ گذاشته ام. سایتویک از پاسخ او خوشحال شد و این جریان نقطه آغازی در مطالعه او در زمینه حسی شد.

زندگی مردی که طعم کلمات را می چشد!

واتسون همین احساس را داشت. در ابتدا، همکاران سایتویک فکر می کردند که او این داستان ها را خودش اختراع کرده و هیچ مبنای علمی ندارد. اما احساسات واتسون یکسان باقی ماند، آنقدر واقعی که فکر کرد بقیه هم همینطور هستند. به همین دلیل تاکنون به پزشک مراجعه نکرده است.

در سال های پس از حزب، تحقیقات حساسیت چند برابر شد. ما قبلاً می دانیم که شهوانی کاملاً “واقعی” است و به اشکال مختلف ظاهر می شود. برخی از این افراد اعداد و حروف را رنگی می بینند که به حساسیت رنگ معروف است. دیگران همزمان با خواندن کلمه ای را می شنوند. برخی دیگر تاریخ ها و ماه ها را به صورت سه بعدی درک می کنند و می توانند وارد آنها شوند.

  طارمی به تیم ملی فوتبال ایران بازگشت

ژنوم اصلاح شده

افراد زیادی مانند وانتون و واتسون هستند. شاید جایی این بحث را باز کنید و مشخص شود که شما یکی از این افراد هستید!

برخی از انواع حساسیت ها را می توان در خانواده ها به ارث برد. در سال 2009، محققان چهار نقطه را در ژنوم شناسایی کردند که در افراد دارای صدا تغییر یافته بود. دیوید ایگلمن یک متخصص مغز و اعصاب است که با همکاری سایتویک چهارشنبه Indigo Blue را نوشته است. بخشی از کروموزوم را که مسئول ایجاد رنگ برای حروف، اعداد، روزها و ماه ها است، شناسایی می کند. اسکن های مغزی از افرادی که در خواندن، صحبت کردن و فعالیت های روزانه حساس بودند برای شناسایی تفاوت ها گرفته شد.

زندگی مردی که طعم کلمات را می چشد!

تفاوت در نواحی حسی و لمسی بیشتر بود. اما ارتباط بین همبستگی ژنتیکی و اسکن مغز – یا بهتر است بگوییم نحوه تولید زیستی حسی – همچنان یک راز باقی مانده است.

ذوق نوشتن

وانرتون در 10 سالگی این توانایی عجیب را به والدینش می گوید. چون نمی توانست به راحتی در درس مدرسه شرکت کند. خواندن هنوز برای او سخت است، اما نوشتن همیشه برای او لذت خاص دیگری داشته است. دلیلش این بود که می توانست مجموعه ای از چیزهای خوب درباره خودش بنویسد.

او زمانی به عنوان خبرنگار کار می کرد. او یک بار گزارشی ورزشی درباره جورج بست نوشت و انتخاب واژگان برایش بسیار مهم بود. کلمات به کار رفته در مقدمه طعم «پیش غذا»، کلمات متن طعم «گوساله سرخ شده» و قسمت به دست آمده نیز طعم «دسر» را تداعی می کند. او گفت: «این یک تجربه عالی بود. اما دلیل اینکه گزارش را ترک کردم این بود که ویراستاران فرهنگ لغت را تغییر دادند.» اما او چیزی را تجربه می کرد که هیچ یک از ما نمی توانستیم آن را تجربه کنیم: «او با نوشتن یک نامه ساده به اوج خوشبختی می رسد.»

  اصفهان تنها 100 روز ذخیره آب دارد

دیدگاهتان را بنویسید