زندگی در اینجا به “زغال سنگ” بستگی دارد

فرادید| راجو هر روز نیم کیسه 200 کیلویی زغال سنگ دزدیده شده از معدن را می دزدد، آن را روی دوچرخه رها می کند و سپس دوچرخه سواری می کند.

به گزارش فرادید، او که بیشتر شب‌ها برای دور زدن پلیس و فرار از هرم داغ کار می‌کند، 16 کیلومتر زغال سنگ را به دلالانی می‌برد که 2 دلار به او می‌پردازند.

این زندگی او از زمانی است که راجو در سال 2016 به دونبد آمده است. هزاران نفر دیگر به همین ترتیب زندگی می کنند. زغال سنگ تمام چیزی است که آنها دارند.

این دقیقاً همان چیزی است که کنفرانس سازمان ملل در مورد تغییرات آب و هوا در اسکاتلند با عنوان جام 26 با آن مخالفت می کند.

زمین به مردم نیاز دارد تا از سوزاندن زغال سنگ، بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای، جلوگیری کنند تا از فاجعه بارترین اثرات تغییرات آب و هوایی، مانند سیل های شدید که بسیاری از مشاغل کشاورزی را در هند نابود کرده است، جلوگیری کنند.

اما مردم به زغال سنگ وابسته اند. زغال سنگ بزرگترین منبع سوخت برای تولید برق است و بسیاری از مردم مانند راجو برای امرار معاش به زغال سنگ نیاز دارند.

راجو گفت: “فقیران چیزی جز پشیمانی ندارند… اما زندگی بسیاری از مردم با زغال سنگ نجات یافته است.”

الوک شارما، رئیس جمهور تازه منتخب بریتانیا در این کنفرانس، در ماه مه گفت که امیدوار است این کنفرانس لحظه ای در تاریخ باشد که زغال سنگ “در گذشته و جایی که به آن تعلق دارد” باقی بماند.

این ممکن است برای برخی از کشورهای توسعه یافته آسان باشد، اما برای برخی از کشورهای در حال توسعه اصلاً آسان نیست. آنها استدلال می کنند که باید به آنها “فضای کربن” داده شود تا به عنوان کشورهای توسعه یافته با سوزاندن سوخت های ارزان قیمت مانند زغال سنگ مورد استفاده در فرآیندهای صنعتی مانند فولاد و برق رشد کنند.

  چند عدد آجیل در شب یلدا؟

یک آمریکایی متوسط ​​به طور متوسط ​​12 برابر بیشتر از یک هندی معمولی برق مصرف می کند. حدود 27 میلیون نفر در هند اصلاً به برق دسترسی ندارند.

انتظار می رود با رشد اقتصاد و گرم شدن هوا، تقاضای برق در هند بسیار سریعتر از هر جای دیگری در جهان رشد کند و نیاز به تهویه مطبوع افزایش یابد – چیزی که در بسیاری از نقاط جهان مشهود است.

کول هند، بزرگترین معدنکار جهان، می خواهد تولید زغال سنگ را تا سال 2024 به بیش از 15 میلیارد تن افزایش دهد.

عواقب چنین تصمیمی هم در سطح محلی و هم در سطح جهانی قابل مشاهده خواهد بود. به گزارش گروه بین الملل تغییرات اقلیمی، اگر جهان انتشار گازهای گلخانه ای خود را به میزان قابل توجهی کاهش ندهد، سیاره ما در سال های آینده بیش از پیش از امواج گرمای شدید، باران های سیل آسا و طوفان های ویرانگر آسیب خواهد دید.

بیش از 3000 نفر در هند به طور مستقیم با معادن زغال سنگ دولتی کار می کنند و درآمد و مزایای ثابتی دریافت می کنند. سندیپ پای، که در مورد ناامنی انرژی و تغییرات آب و هوایی در مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک در واشنگتن کار می‌کند، گفت: نزدیک به 40 میلیون هندی معیشت خود را به طور مستقیم و غیرمستقیم به زغال سنگ وابسته می‌کنند.

صنایع فولاد و آجر هند به زغال سنگ وابسته است. راه آهن هند، یکی از بزرگترین کارفرمایان در کشور، نیمی از درآمد خود را از حمل و نقل زغال سنگ به دست می‌آورد که امکان توزیع آن بر روی میزهای مسافری رایانه‌ای را فراهم می‌کند.

  چای زردچوبه؛ بهترین نوشیدنی برای کنترل قند خون

پای می گوید: «زغال سنگ یک اکوسیستم است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

نرش چائوهان 50 ساله و همسرش رینا دیوی 45 ساله در حال پر کردن کیسه های زغال سنگ در دونبد هستند. این زوج به ازای هر 40 سبد که در روز می فروشند 3 دلار به دست می آورند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

یک کارگر هندی که فرصت استراحت در حین بارگیری زغال سنگ را دارد لبخند می زند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

کارگران یک کامیون را در دنباد بارگیری می کنند. زغال سنگ، بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای، برق ارزان تولید می کند و با ایجاد شغل جان میلیون ها هندی را نجات داده است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

کارگران برای حمل و نقل زغال سنگ را درون کامیون ها می ریزند. زندگی 40 میلیون هندی به زغال سنگ وابسته است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

کارگر هندی جلوی دوربین لبخند می زند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

مردی با سبدی از زغال سنگ از شیب تند بالا می رود. رشد آهسته اقتصادی هند به دلیل اپیدمی تاج، زندگی کارگران بیشتری را به زغال سنگ وابسته کرده است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

زن جوانی سبدی از زغال در دست دارد. خانواده هایی که در میان معادن زغال سنگ زندگی می کردند، فرزندان اندرسن، به ندرت زمینی برای کشاورزی داشتند و جایی برای رفتن نداشتند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

مروتی دیوی که با جمع آوری زغال سنگ امرار معاش می کند، اجاقی آماده می کند که با سوخت زغال سنگ کار می کند. این مادر مجرد 32 ساله که 40 فرزند دارد پس از بسته شدن معدن محل کارش کار خود را از دست داد. صاحبان شرکت زغال سنگ به تعهدات خود عمل نکردند، بنابراین او نیز مانند بسیاری دیگر شروع به جمع آوری زغال سنگ کرد. اگر همه چیز خوب پیش برود، او روزانه 10 دلار درآمد دارد. روزهای دیگر زندگی خود را با کمک همسایه ها می گذراند. او می گوید: «اگر مال من نباشد، زندگی ندارند.

  10 نکته که زندگی شما را به سطح بالاتری می برد

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

خانه‌های روستایی بر اثر رانش زمین ویران شده‌اند و یک زن روستایی در حالی که فرزندش را در آغوش گرفته است، در نزدیکی ترک‌های دود ایستاده است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

ماشین لباسشویی برای گرم کردن اتو از زغال چوب استفاده می کند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

اعضای جامعه معدن زغال سنگ از لوله ای در نزدیکی محل دفن زباله معدن آب می گیرند.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

شعله های آتش در داخل شکاف های زمین فوران کرد. آتش‌سوزی‌های تصادفی، که برخی از آن‌ها دهه‌هاست که می‌سوزاند، زمین را نرم و اسفنجی کرده است.

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

معدن زغال سنگ

عکس ها / زندگی در اینجا بستگی دارد

یک کامیون پر از زغال سنگ در ایستگاه پارک شده است.

منبع: Aljazeera.com
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید