«زلزله» در ترکیب پرسپولیس! | پایگاه خبری افکارنیوز

خرید فوق العاده جذاب و چشمگیر است. بیرانوند ستاره سابق تیم پورعلی گنجی ملی پوش که 5 فصل لژیونر شده و دانیال اسماعیلی فر که یکی از سه بازیکن برتر فصل گذشته بوده و در جایگاه اول قرار دارد.

این خریدها برای پرسپولیس هیجان انگیز است، اما وزن، قابلیت اطمینان و البته قیمت نشان می دهد که همه آنها باید در ترکیب اصلی و در صورت تعداد خریدهای مهم باشند. یحیی گل محمدی مثلا اگر به 6 یا 7 برسد نیمی از ترکیب اصلی پرسپولیس در فصل آینده تغییر می کند.

%C2%AB%D8%B2%D9%84%D8%B2%D9%84%D9%87%C2%BB+%D8%AF%D8%B1+%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8+%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3%21 خبر مرکزی

از سوی دیگر پس از جدایی حامد لک و سعید حقایی، حالا صحبت از جدایی احتمالی احسان پهلوان و علی شجاعی است. در عین حال بعید است افرادی مانند میلاد سرلک تمایلی به تمدید قرارداد نداشته باشند و وضعیت علیرضا ابراهیمی، رضا اسدی، سیامک نعمتی، رامین رضایان و سیدجلال حسینی نیز مشخص نیست. از طرفی صفاروف و تامیروف از هم جدا شده اند، شرایط القطر در هاله ای از ابهام قرار دارد و شاید خبری از تمدید قرارداد او نباشد و البته وحید امیری احتمالا نیم فصل را از دست خواهد داد.

در بین تمدید شدگان و کسانی که با پرسپولیس قرارداد دارند، فقط می توان جایگاه مهدی ترابی در ترکیب اصلی را تضمین کرد، مگر اینکه مثلا سرلک حاضر به تمدید نشود یا باشگاه موفق به جذب ولسیانی نشود و فردی مثل علی نعمتی نیاید. به آرنج اصلی

در حال حاضر تنها نام مهدی ترابی و کمال کامیابی نیا در ترکیب رویایی هواداران در میان بازیکنان قبلی در طرح های مورد علاقه شان یافت می شود و در صورت صحت این موضوع خطر زلزله ترکیب پرسپولیس را تهدید می کند.

  ترفند دیدنی شکار شاهین

پرسپولیس برانکو و حتی کالدرون و یحیی نان ثابت خود را در سه فصل اخیر خورده اند. تغییرات در ترکیب هر فصل نسبت به فصل قبل زیاد نبود و اگر تعداد خروجی ها و ورودی ها بیشتر می شد، ساختار تیم تغییر چندانی نمی کرد و بازیکنان با شناخت کافی و درک متقابل، شرایط فنی قابل توجهی در تیم داشتند. او مانند پرسپولیس در دو فصل گذشته مخلوطی از خاک و مثلث خورد و اساساً حملات خود را بر این عامل قرار داد.

بله، نام ها به خدمت گرفته شده اند و آن هایی که باشگاه و یحیی به دنبال آنها هستند، همگی بازیکنان کلیدی و چهره های جذاب هستند و می توان از آنها برای ایجاد یک تیم رویایی استفاده کرد که قبل از علامت دو گل از حریف جلوتر است و به راحتی همه تیم ها را روی کاغذ شکست می دهد. اما باید به حزب مورد نظر نیز توجه کرد. که با برهم زدن ساختار تیم هماهنگی تیم کاهش می یابد و یحیی گل محمدی برای رسیدن به نظم و هماهنگی تیمی با چالش بزرگی روبرو خواهد شد.

نمونه این اتفاق در فصل گذشته در تیم های بزرگ و پرحاشیه رخ داد و این تیم با تغییرات فراوان در ترکیب و جذب بازیکنان تازه وارد حتی با حروف درشت و ضریب اطمینان فنی بالا نتوانست به هماهنگی و انسجام لازم تیم برای مدعی دست یابد و پیروز شود. قهرمانی محل کار خالی است. همچنان این نگرانی وجود دارد که پرسپولیس با این حجم از تغییر در ترکیب و ترکیب اصلی خود که بین 60 تا 90 درصد تغییر می کند و شاید حداقل در هفته های اول خبر انسجام و هماهنگی در این تیم، با چالش بزرگی روبرو شود. فرم تیم

  در صورت عدم پرداخت برندگان قرعه کشی خودرو چه اتفاقی می افتد؟

ضمن اینکه با ورود به فصل، کادر فنی با چالش های دیگری مواجه خواهد شد. چالش روی نیمکت گذاشتن ستاره ها یا بازیکنان باتجربه، چالش بالا بردن میانگین سنی تیم به دلیل خریدهایی که اغلب بسیار قدیمی هستند و قرار است باید اصلاح شوند و …. در واقع اگر یحیی گل محمدی نتواند از عهده چالش اصلی برآید و نتواند آن را تحمل کند، از چالش های بعدی جلوگیری می شود و این چیزی نیست که هواداران و منتقدان با این همه خرید جذاب و ساختن یک تیم قدرتمند انتظار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید