زاموفیلیا; گیاهی بادوام که به راحتی از بین نمی رود

امروزه نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان ها و دکوراسیون ها بسیار رایج شده است. بنابراین در عین حال که زیبایی و شادابی گل ها و گیاهان برایشان مهم است، ترجیح می دهند گل ها را در خانه نگهداری کنند تا بتوانند با نور کم سازگار شوند.

یکی از این گیاهان مقاوم و زیبا زاموفیلیا است. برگ های سبز این گیاه و سازگاری آن با محیط آپارتمان و نور کم باعث شده است که از آن در دکوراسیون منزل استفاده شود تا هم فضایی زیبا و هم حس خوبی در ذهن ایجاد کند.

البته این گیاه نیز مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد زیرا نور زیاد باعث سوختگی برگ ها می شود.

زاموفیلیا باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود، زیرا تمام قسمت های گیاه سمی است، اما فقط در صورت بلعیدن خطرناک است. اما دست زدن به این گیاه آپارتمانی مشکلی ایجاد نمی کند.

اگر می خواهید گیاه شما سریع رشد کند، زاموفیلیا انتخاب خوبی است. این گیاه می تواند تا حدود یک متر رشد کند. از سوی دیگر، به راحتی از بین نمی رود; بنابراین، اگر تجربه کافی در مراقبت از گل و گیاه ندارید، این بهترین گزینه برای شماست. فقط مراقب باشید که زاموفولیا را در دمای پایین و پایین نگه ندارید. زاموفیلیا همچنین قدرت تصفیه هوا و پاکسازی هوای داخل خانه را دارد.

انواع زاموفیلیا

زاموفیلیا سه گونه دارد: سیاه، آبی و سبز.

زاموفیلیا یک برگ بنفش تیره است که سیاه می شود. این نوع زاموفیلیا بسیار زیبا و کمیاب است و به همین دلیل قیمت خرید بالایی دارد.

  آسان - زمان برای اخبار

زاموفیلیالیا

زاموفیلیا دو برگ طلایی یا سفید مایل به سبز دارد.

زاموفیلیای سبز نیز رایج ترین نوع زاموفیلیا است که دارای برگ های چرمی، براق و سبز است.

سیستم های آبیاری

زاموفیلیا

زاموفیلیا می تواند آب را برای مدت طولانی ذخیره کند. بنابراین نیاز به آبیاری زیادی ندارد. بهترین زمان برای آبیاری زمانی است که خاک خشک است. همچنین رطوبت محیط برای رشد زاموفیلیا کافی است. می توانید هر از چندگاهی برگ ها را اسپری کنید.

برگ های زاموفیلیا نیز به دلیل آبیاری نادرست باعث زردی می شوند. اگر به گیاه خود بیش از حد آبیاری کنید، پس از مدتی برگ های گیاه زرد می شوند. بهتر است در تابستان هفته ای یک بار و در زمستان هر دو هفته یکبار آبیاری شود.

خاک و کود

خاک زاموفیلیا باید سبک باشد تا آب به راحتی عبور کند. از آنجایی که این گیاه بسیار مقاوم است به کود زیادی نیاز ندارد. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، در بهار و تابستان باشید.

روش تکثیر و برش زاموفیلیا

یکی از روش های تکثیر زاموفیلیا قلمه زدن در آب است. ابتدا با چاقو چند برگ گیاه را به همراه ساقه جدا کرده و سپس در آب قرار دهید. حدود 6 ماه طول می کشد تا گیاه ریشه بزند. زمانی که گیاه ریشه زد و طول آن به 7 سانتی متر رسید، آن را در گلدان بکارید.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید