رکورد ویژه «حامد لک»

دروازه پرسپولیس در این سال های قهرمانی همیشه امن ترین محوطه برای این تیم بوده است. حتی امنیت دروازه ها را نیز می توان یکی از دلایل اصلی پنج قهرمانی متوالی سرخ ها دانست.

این روزها اما این امنیت اندکی به خطر افتاده است. پاسخ به این سوال که آیا وضعیت تیم پرسپولیس به هدف خود رسیده است یا بالعکس سوالی است که شاید پاسخ داده نشود. اما آنچه مشخص است این است که حامد لاک هم روزهای خوبی را سپری نمی کند. دروازه بانی که فصل گذشته همه را به فکر جانشینی علیرضا بیرانوند انداخت، در این فصل روندی سینوسی دارد.

یک رکورد می تواند این روزها حال او را بهتر کند و عزت نفس او را بازگرداند. حامد لاک پس از کلینچ مقابل آلومینیوم اراک به مقام دوم تاریخ لیگ برتر رسید. او برای صد و سومین بار درب خانه اش را بسته نگه داشت تا بعد از مهدی رحمتی دوم شود و البته با فاصله زیاد از او.

رحمتی با 191 کلین شیت رکورد بدی را برای دروازه بانان لیگ به ثبت رساند. البته نمی توان گفت که این رکورد برای حامد لاک دست نیافتنی است، اما راه درازی در پیش است. حامد لاک در حال حاضر تنها دروازه بان شاغلی است که کلینیک خود را سه برابر کرده است.

در کلاس بعدی رحمان احمدی با 102 کلین شیت قرار دارد که مانند مهدی رحمتی از دنیای فوتبال خداحافظی می کند.

روی دم سه قلوها

شهاب گردان و علیرضا بیرانوند نیز دو دروازه بانی هستند که شانس بیشتری برای حضور در بین تماشاگران دارند. شهاب گردان با 97 شیت کلینچ به احتمال زیاد در این فصل این رکورد را به نام خود ثبت خواهد کرد. دروازه بان فعلی فولاد خوزستان که 37 سال سن دارد، شاید زمان زیادی برای ارتقای رکوردش نداشته باشد، اما حضور او در این باشگاه سه رقمی می تواند نام او را در این لیست قرار دهد.

  سردار آزمون خواستار آزادی دو خبرنگار بازداشت شده در اعتراضات شد + عکس

علیرضا بیرانوند با 86 کلین شیت در صورت بازگشت به لیگ برتر یکی از کاندیداهای این لیست خواهد بود و حتی ممکن است در یکی از رده های بالاتر قرار گیرد.

حضور حامد لاک در این لیست می تواند نشانه تایید دروازه بانی او در این روزهای نامشخص باشد. توانایی هایی که فصل گذشته به خوبی نشان داد و این فصل نیز می تواند با بازگرداندن حالت روحی و اعتماد به نفس از دست رفته آن را نشان دهد.

البته نباید از شرایط پرسپولیس و تغییرات متعدد در خط دفاعی و مشکلات خط هافبک این تیم در تعداد گل های پرسپولیس گذشت. همانطور که در کلینیک های حامد لاک قطعا ردی از مدافعان مطمئن و مطمئن وجود دارد.

منبع: Football 360

دیدگاهتان را بنویسید