رکورد جهانی بیماری عروق کرونر قلب

با گسترش سریع تاج Omicron در جهان، رکورد جهانی این ویروس شکسته شد.

همزمان با گسترش سویه omicron، مسری ترین سویه تاج تاج، رکورد جهانی آلودگی روزانه با این ویروس شکسته شد.

در این گزارش آمده است: «نزدیک به دو سال از اعلام اولین مورد کرونا می گذرد و سال گذشته اولین واکسن به جامعه جهانی ارائه شد. “او ویروس را شکست.”

در حال حاضر با اعلام بیش از یک میلیون و 440 هزار بیماری جدید عروق کرونر در یک شب، رکورد جهانی بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در سراسر جهان شکسته شده است.

سویه Omicron در حال حاضر به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است و به سویه غالب تبدیل شده است. همچنین مصونیت با واکسن یا به دلیل عفونت کرونر قبلی بر این قسمت از تاج تأثیر نمی گذارد.

در روز دوشنبه، میانگین 7 روز بیماری عروق کرونر قلب به 814000 رسید که 49 درصد نسبت به ماه قبل، زمانی که سویه omicron هنوز شناسایی نشده بود، افزایش داشت.

البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که سویه omicron شایع‌تر است، اما شدت آن نسبت به سویه‌های قبلی بسیار کمتر است و این شدت برای افراد واکسینه‌شده و کسانی که دوز تقویت‌کننده (سوم) دریافت کرده‌اند، بسیار کمتر خواهد بود.

سویه جدیدی از ویروس کرونا به نام omicron برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد و در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن، بریتانیا، استرالیا، هلند، نروژ و چین گزارش شده است.

اکثر کشورهای اسکاندیناوی امروزه به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. به عنوان مثال، روز گذشته وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرد که 90 درصد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور آلوده به میکرون این ویروس است.

  پاشنه آشیل "نگهبان شب" فیلمنامه بود؟!

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد بهداشتی دولت ایالات متحده نیز با اشاره به شیوع سریع Omicron پیش بینی می کند که تعداد بستری ها در ایالات متحده به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و ظرفیت بیمارستان های ایالات متحده پر می شود.

به گفته دکتر فاوسی، “تحقیقات بریتانیا نشان می دهد که سویه Omicron سریعتر از Delta در حال گسترش است”. هفته گذشته به طور متوسط ​​روزانه 150000 مورد گزارش شد و ما انتظار داریم که این تعداد بیش از این افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید