رویای جام جهانی 2022 عربستان سعودی

عربستان سعودی ، مراکش تونس و قطر چهار تیم عربی هستند که به این رقابت ها راه می یابند جام جهانی قطر 2022 راه خود را پیدا خواهد کرد.

عربستان در گروه C مسابقات با تیم های آرژانتین، مکزیک و لهستان مراکش در گروه F با بلژیک، کانادا و کرواسی رقابت خواهد کرد. همچنین در گروه A با هلند، اکوادور و سنگال بازی می کند، در حالی که تونس در گروه D با فرانسه، استرالیا و دانمارک قرار دارد.

«البیان» نظرسنجی کرد و این سوال را مطرح کرد که انتظار دارید کدام تیم عربی در جام جهانی قدرتمند ظاهر شود؟ در میان چهار تیم عربی شرکت کننده، مراکش با 35 درصد آرا بیشترین آرا را به دست آورد و عربستان سعودی با 33 درصد در رتبه دوم قرار گرفت. تونس و قطر هر کدام 16 درصد آرا را به دست آوردند.

رویای جام جهانی 2022 عربستان سعودی

نتایج رای گیری در حساب توییتر «Albayan» برای سعودی ها 38 درصد، برای مراکش 36 درصد، برای تونس 11 درصد و برای قطر 15 درصد و در وب سایت «Albayan» برای مراکش 34 درصد، برای عربستان سعودی 27 درصد است. 21 درصد به تونس و 18 درصد به قطر رأی دادند.

در همین رابطه دکتر احمد العوادی، تحلیلگر فنی فوتبال گفت که به گفته وی، تیم عربستان سعودی کاندیدای خوبی برای جام جهانی است زیرا یکی از بهترین تیم های عربی در سال های اخیر است و در در عین حال پیش بینی می کند که تیم ملی تونس نیز با حضور بسیار قدرتمند در مسابقات مقدماتی عملکردی عالی ارائه دهد. وی گفت: تیم ملی عربستان در مسیر درستی قرار دارد و مسئولان این تیم حتی با انجام چندین دیدار با تیم های قدرتمند در برنامه ریزی آماده سازی قبل از جام جهانی نیز به صورت حرفه ای تلاش می کنند.

  هزینه درمان بیماران مبتلا به امیکرون چقدر است؟!

وی افزود: تیم عربستان از مهارت ها و بازیکنان سطح بالایی برخوردار است و در سال های اخیر فوتبال عربستان از قدرت لیگ ملی و بازیکنان خارجی بهره برده است که تاثیر مثبتی بر سطح فوتبال عربستان داشته است و ما دیده شد که چگونه با حضور بازیکنان خارجی در لیگ عربستان، سطح بازیکنان آن کشور ارتقا یافته است.

این کارشناس ادامه داد: به نظر من تیم مراکش چندان قوی نبود و استعداد گذشته را ندارد اما انتظار حضور پرقدرت از تیم تونس را دارم که در مرحله مقدماتی عملکرد فوق العاده خوبی داشت.

وی همچنین گفت: تیم های عربستان و تونس می توانند به دور دوم صعود کنند و البته صعود به مرحله یک هشتم نهایی برای آنها یک دستاورد خواهد بود به ویژه اینکه در گروه های قوی بازی می کنند. در عین حال برای مراکش و قطر سخت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید