رونمایی از پوستر خاص و جالب جام جهانی 2022 قطر

پوستر رسمی جام جهانی فوتبال 2022 قطر طی مراسمی ویژه در فرودگاه بین المللی حمد رونمایی شد. برای اولین بار یک سری پوستر برای این مسابقه تهیه شده است که همگی توسط هنرمند قطری بوتینا المفتاح طراحی شده است.

پوستر اصلی پرتاب کلاه های سنتی به هوا را نشان می دهد که نمادی از تعطیلات فوتبال و حمایت در قطر و جهان عرب است. هفت پوستر حمایتی، اشتیاق جهان عرب به فوتبال و بازی ها را به عنوان چیزی که خانواده ها را متحد می کند، نشان می دهد.

المفتاح گفت: «الهام بخش اصلی من مفهوم حافظه جمعی بود. بیشتر کارهای من بر تجربیات گذشته، خاطرات، اتصال آنها به زمان حال و آرشیو کردن آنها به روشی مدرن متمرکز است. می‌خواستم پوسترها این موضوع را دنبال کنند و داستان فرهنگ فوتبال قطر را روایت کنند.»

 پوستر ویژه جام جهانی 2022 قطر
او ادامه داد: می‌خواستم هر پوستری تعطیلات و هواداران فوتبال در قطر را نشان دهد. پوستر اصلی کلاه سنتی پرتاب شده در هوا را به تصویر می کشد. وقتی گل به ثمر می رسد، هواداران اینجا چه کار می کنند.

ژان فرانسوا پتی، مدیر بازاریابی فیفا گفت: پوستر رسمی قطر 2022 بازتابی از میراث هنری و فوتبال قطر است. ما به این سری پوسترهای زیبا که شور و اشتیاق قطر به فوتبال را نشان می دهد و یک هنرمند با استعداد محلی را در کانون توجه قرار می دهد بسیار مفتخریم.

خالد المولوی، معاون مدیر کل کمیته عالی تدارکات و میراث گفت: «این پوسترهای خیره کننده نمادی از عشق ما به فوتبال و هیجان ما از میزبانی اولین جام جهانی در خاورمیانه و جهان عرب است.

  آمار فوت تاج امروز 14/09/1400

کتیبه های سنتی ما در طول مسابقات قابل توجه است، از جمله طراحی یکی از استادیوم های ما: الثمامه، آرم مسابقات، تفنگداران: لایب، و اکنون پوستر رسمی. ما بسیار مفتخریم که فرهنگ و میراث ما در همه چیز مربوط به مسابقات بسیار برجسته است.

منبع: خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید