روش های یادگیری قدرتمندی که هرگز امتحان نکرده اید

447425 154 خبر مرکزی

فرادید| راه رسیدن به تسلط کند و پر زحمت است. به این ترتیب می توانید دلایل زیادی برای تسلیم شدن پیدا کنید و دیگران نیز همین انتظار را از شما دارند. طبق گفته مالکوم گلدول، 10000 ساعت تمرین برای تسلط بر نقل قول لازم است. اما یکی از بدترین احساسات از دست دادن مسیر پیشرفت است، حتی اگر تمرین را متوقف نکرده باشید. در زیر خلاصه ای از دلایل عدم پیشرفت آورده شده است:

“جنون: یک کار تکراری انجام دهید، اما منتظر نتایج متفاوت باشید.” آلبرت انیشتین

به گزارش فراد؛ اگر شما هم حس اینرسی دارید، از تکنیک های علمی اثبات شده ای که در زیر ارائه می کنیم برای غلبه بر این حالت بی حرکتی موقت استفاده کنید. این تکنیک ها برای هر موضوعی اعم از ورزش، موسیقی یا علمی موثر هستند.

تمرین کمتر، تمرین بهتر

اگر احساس رکود می کنید، احتمالاً ورزش شما داوطلبانه و آگاهانه نیست. تحقیقات اخیر نشان می دهد که میزان ورزش به اندازه کیفیت مهم نیست. در این مطالعه، آنچه برای پیانیست ها اهمیت داشت، تمایل آنها به کشف منشأ اشتباهات و تصحیح اصرار آنها بود. این روش به خودی خود «سرگرم کننده» نیست، زیرا به جای غرق شدن، شما را در حالت فشار قرار می دهد، اما جواب می دهد.

اغراق کردن، مبالغه

وقتی سعی می کنید چیز جدیدی یاد بگیرید، باید تمایز را در ذهن خود اغراق کنید. مغز شما آن را راحت تر به خاطر می آورد. یادآوری های نمایشی با استفاده از فیلم های انیمیشن در آموزش تئوری ثابت شده است. مثال دیگر یادگیری زبان است. یادگیری لهجه جدید یک مشکل بسیار رایج برای مردم است. هر تغییری برای یادگیرنده آنقدر عجیب است که نباید اغراق کند. به همین دلیل است که اغراق خودسرانه مهم است که بدانیم چقدر بیش از حد تلقی می شود. در غیر این صورت با یک پیشرفت کوچک که فقط برای شما عالی است راضی خواهید شد.

  برنامه مخفی فنلاند برای کمک به اوکراین

وانمود کردن

وقتی شروع به یادگیری چیز جدیدی می کنید، تمرین سخت و دلسرد کننده است. شما افرادی را می بینید که در آن مهارت دارند، اما شما همیشه ضعیف هستید. راه حلی که علم از آن حمایت می کند، تظاهر به شبیه آنهاست! در آنچه می خواهید یاد بگیرید وانمود کنید که یک فوق ستاره هستید تا موانع ذهنی برطرف شوند و بتوانید با آرامش بیشتری تمرین کنید. حتی از تقلید از نحوه صحبت کردن یا راه رفتن آنها برای فریب دادن کامل مغز خود دریغ نکنید. شما یک سوپراستار هستید.

تجسم کنید

تجسم و آموزش ذهنی راه های عالی برای تمرین رسیدن به سطوح بالاتر هستند. همانطور که ورزشکاران چشمان خود را می بندند و تصاویر واضحی از موفقیت خود در بازی بعدی می بینند، سطح اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد زیرا “موفقیت” بخشی از واقعیت آنها شده است. مطالعات نشان می‌دهد که تصور اینکه یک حرکت خاص را به طور مداوم انجام می‌دهید، به شکل‌گیری مسیرهای عصبی خاص بدون خطر خستگی فیزیکی یا گرفتگی عضلات کمک می‌کند.

باقی مانده

گاهی اوقات بهترین راه برای تمرین، تمرین نکردن است، همانطور که علم تأیید می کند. بدن ما استقامت محدودی دارد و حتی بهترین مغزها برای ایجاد اطلاعات جدید به زمان نیاز دارند. این اوقات فراغت زمان خوبی است تا به وضعیت فعلی تمرین خود فکر کنید. اگر این وقفه‌ها مخرب هستند یا آنها را به فعالیت‌های نامرتبط دیگر، مانند رسانه‌های اجتماعی یا سایر موارد حواس‌پرتی اختصاص می‌دهید، این به نتایج تمرین شما کمکی نمی‌کند.

آموزش گروهی

تمرین با دیگران تجربه فوق العاده ای است. اگرچه این امر در ورزش های گروهی رایج است، اما مزایای زیادی در سازماندهی هر تمرینی دارد:

  دستور ویژه رئیس جمهور برای کنترل قیمت کالاها

تمرین گروهی ابزاری برای تعامل است. اگر یک گروه مطالعه در کتابخانه راه اندازی کنید، به احتمال زیاد به موقع به کتابخانه می رسید.
تمرین گروهی شما را با نظرات و تجربیات دیگران آشنا می کند. دیدگاه های مختلف در مورد یک موضوع خاص شما را برای یادگیری جذاب تر می کند.
– آموزش به دیگران باعث می شود آنچه را که فکر می کنید می دانید ساده کنید یا تجدید نظر کنید.

منبع: Lifehack

مترجم: زهرا ذوالقدر

دیدگاهتان را بنویسید