روش مفید حرکت

422634 232 خبر مرکزی

فرادید| اگرچه مغز عاشق نظم است، اما بیشتر یخچال ها و انبارهای ما نگران بازار ابزار و مواد غذایی استفاده نشده و مواد غذایی کهنه هستند. لازم به ذکر است که نظافت یا مترادف آشناتر آن «مراقبت در منزل» استرس را کاهش می دهد و جالب اینکه یک قفسه برای نظافت به یکباره کافی است.

به گزارش فراد؛ مشخص نیست چرا، اما اکثر ما اصرار داریم که بیش از چند مورد تاریخ مصرف گذشته را در انبار یا در یخچال نگهداری کنیم. ممکن است برای امتحان یک دستور غذای جدید یا تنوع بخشیدن به ذائقه‌تان اقلامی خریده باشید، اما فرصت استفاده از آن‌ها یا کنار گذاشتن آن‌ها را نداشته‌اید تا به محض اینکه بتوانید دوباره از آن استفاده کنید، چیزی را دور بریزید.

آنقدر دست و پا گیر است که با اتاق انبار یا کف یخچال تداخل پیدا می کند که فراموش می کنیم کجاست. این اختلال علاوه بر عیوب قابل مشاهده، اثرات دیگری نیز بر ما می گذارد که قابل مشاهده نیست.

لیبی ساندر، استادیار رفتار سازمانی در دانشکده بازرگانی باند، گفت: «مغز ما واقعاً عاشق نظم است. “دیدن زباله نوعی تخلیه مداوم منابع شناختی ما است.”

اختلالات بر خلق و خو، خواب، سطح استرس و تمرکز تأثیر می گذارد: “این باعث می شود ما احساس خستگی یا استرس کنیم، ممکن است تنبل و استراحت به نظر برسید یا از راه دور در خانه کار کنید، اما مغز شما ناخودآگاه به آشپزخانه شلوغ فکر می کند.”

ساندر معتقد است که مردم معمولاً از نظافت اجتناب می کنند زیرا نگران میزان کاری هستند که باید انجام دهند. “من فکر می کنم در حالی که چیزهایی مانند ماری کاندو بسیار محبوب هستند، رویکرد او می تواند برای مردم واقعا استرس زا باشد، ایده انجام همه کارها به یکباره.

  دو شهروند تهرانی بر اثر بیماری هاری جان باختند

خالی کردن کل یخچال یا انباری و تمیز کردن آنها جالب به نظر نمی رسد؟ رویکرد قفسه به قفسه مدیریت بهتری دارد و پیاده‌سازی آن آسان‌تر است. هر بار فقط یک قفسه از یخچال را تمیز کنید، همه چیز را از آن قفسه بیرون بیاورید، تمیز کنید و در جای خود قرار دهید.

منبع: Theguardian

دیدگاهتان را بنویسید