روشی جدید برای کاهش ذوب یخچال های طبیعی

در آزمایشی که بین ژوئن و آگوست 2021 انجام شد، محققان موسسه محیط زیست و منابع شمال غربی (NIEER) که در آکادمی علوم چین کار می کند، از دو مدل ارتفاع دیجیتال با وضوح بالا برای تخمین ذوب یخچال های طبیعی زیر سه پوشش استفاده کردند. ترکیبی متفاوت

نتایج این آزمایش نشان می دهد که تا 32 درصد از قربانیان انبوه در مقایسه با مناطق حفاظت نشده در مناطق حفاظت شده نگهداری می شوند. مواد نانوالیافی نیز نسبت به دو ژئوتکستایل مورد استفاده، سفیدی یا آلبدوی بالاتری دارند. آزمایش نشان داده شده.

ژئوتکستایل ها منسوجات نفوذپذیری هستند که در هنگام استفاده با خاک قابلیت جداسازی، فیلتر کردن، تقویت، محافظت یا زهکشی را دارند. ژئوتکستایل ها به صورت پارچه و لایه های بافته شده هستند که بر پایه پلی استر و پلی پروپیلن و ترکیبی از مواد پلیمری دیگر با وزن پایه (Grammage) و اندازه های مختلف تولید می شوند. این نوع پارچه از الیاف پلیمری ریز منطبق تشکیل شده است.

سفیدی یا آلبیدو (Albedo) به معنای درصد بازتاب نور از سطح یک جسم است. مقادیر این مقدار می تواند از صفر (تاریکی مطلق) تا یک (نور مطلق) متفاوت باشد. Albedo گاهی با درصد و گاهی با عدد اعشاری کمتر از یک نشان داده می شود.

به گفته محققان، این مطالعه راه جدیدی را برای کاهش ذوب یخچال‌های طبیعی بررسی می‌کند.

یخچال های طبیعی یکی از عناصر کلیدی جغرافیایی هستند که تغییرات سریع و قابل توجهی را در گرمایش جهانی تجربه می کنند. یخچال طبیعی توده ای یخی است که در اثر گرانش از نواحی مرتفع کوهستانی یا در مناطق قطبی شمال و جنوب زمین که هوا بسیار سرد است به کندی جریان می یابد.

  هواشناسی ایران امروز 28/03/1401

روشی جدید برای کاهش ذوب یخچال های طبیعی

اگر کمی برف در دست فشرده شود، برف به یخ تبدیل می شود. این همان اتفاقی است که پس از بارش برف در دره های کوهستانی مرتفع رخ می دهد. برف در کف دره از فشار زیاد برف غلیظ شده و به یخ تبدیل می شود. سطح زیرین برف فشرده و سفت می شود و مانند توده ای از خمیر حرکت می کند. این یک یخچال طبیعی ایجاد می کند.

نتایج این مطالعه به صورت آنلاین در مجله Remote Sensing منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید