روسیه 43 کانادایی را ممنوع کرد

روسیه دوشنبه (27 ژوئن) در واکنش به تحریم های غرب علیه مسکو، 43 کانادایی را تحریم و از ورود آنها به این کشور منع کرد.

به گزارش رویترز، فهرستی از وزارت امور خارجه روسیه این نشریات شامل سوزان کوون، رهبر حزب حاکم لیبرال کانادا، و مارک کارنی، رئیس سابق بانک انگلستان و بانک کانادا می شود.

در ماه آوریل، مسکو 61 مقام و روزنامه نگار کانادایی را تحریم کرد. مسکو تاکنون ده ها سیاستمدار، روزنامه نگار و شخصیت های تجاری غربی را از ورود به روسیه در واکنش به اقدامات ضد روسی غرب منع کرده است.

به دنبال فشار غرب بر روسیه بر سر جنگ اوکراین، دولت بایدن تحریم های جدیدی را علیه مسکو اعمال کرد. در حالی که آلمان میزبان اجلاس گروه ۷ است، کاخ سفید بیانیه ای درباره تشدید فشارهای آمریکا بر روسیه برای اوکراین صادر کرد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه بیش از 500 مقام روسی به دلیل محدودیت روادید اعمال خواهد کرد. به گفته کاخ سفید، ایالات متحده تاکنون بیش از هزار شخص حقیقی و حقوقی روسی را هدف قرار داده است.

اعلام تحریم های جدید واشنگتن علیه مسکو همزمان با اجلاس G-7 است. این نشست به میزبانی آلمان و با حضور سران کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، کانادا، آلمان و ژاپن و برخی دیگر از سران کشورها به عنوان مهمان برگزار می شود. پیش از این، برخی دیگر از رهبران گروه هفت، از جمله نخست وزیر بریتانیا و صدراعظم آلمان، بر لزوم افزایش حمایت از اوکراین و افزایش فشار بر روسیه تاکید کردند.

  هواشناسی ایران امروز 14:00/10/08

از ابتدای بحران اوکراین، آمریکا و متحدانش از یک سو روسیه را تحت فشار قرار داده و از سوی دیگر به اوکراین کمک های تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی مختلف می کنند. مسکو در 26 مارس سال گذشته آغاز «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» را اعلام کرد و این عملیات همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید