روسیه سفیر انگلیس را احضار کرد

وزارت امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) “دبورا برونرت” سفیر انگلستان او در مسکو برای اعتراض به اظهارات لندن علیه روسیه و رئیس جمهور ولادیمیر پوتین احضار شد.

به گزارش اسپوتنیک، این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: در 30 ژوئن سفیر بریتانیا در مسکو دی. برونرت به وزارت خارجه روسیه احضار شد. ما به شدت به اظهارات تند او درباره روسیه، پوتین، مقامات و مردم روسیه اعتراض کردیم.»

این دیپلمات یادداشتی دریافت کرد که در آن اظهارات لندن “غیرقابل قبول” بود.

تنش ها بین روسیه و غرب پس از حمله روسیه به اوکراین در ماه چهارم به شدت افزایش یافته است و کشورهای اروپایی و ایالات متحده از تاکتیک های مختلف برای فشار بر روسیه استفاده می کنند.

2 1.2 میلیارد کمک نظامی بریتانیا به اوکراین

آرتی نیوز گزارش می دهد که بریتانیا بیش از یک میلیارد پوند کمک نظامی اضافی به اوکراین داده است و در واقع این کمک ها کل کمک های بریتانیا به اوکراین را دو برابر خواهد کرد.

این بودجه کل کمک های نظامی بریتانیا به اوکراین را به 3.3 میلیارد افزایش می دهد و تاکنون 1.5 میلیارد دلار برای کمک های بشردوستانه و اقتصادی به اوکراین هزینه کرده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در بیانیه ای در نشست سران ناتو در اسپانیا گفت: بهای آزادی همیشه ارزش آن را دارد.

ساعاتی پیش جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که در روزهای اخیر واشنگتن قول کمک نظامی 800 میلیون دلاری به اوکراین داده و واشنگتن در حال متحد کردن جهان برای حمایت از اوکراین است و کشورهایی با تعهدات جدید وجود دارند. آنها برای دستیابی به این حمایت پذیرفته شدند.

  عکس های رنگی بی نظیر روسیه تزاری (قسمت دوم)

این بیانیه زمانی منتشر شد که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت کشورهای غربی با ارائه تجهیزات نظامی به اوکراین و حمایت سیاسی از کیف، جنگ را طولانی خواهند کرد و کشورهای غربی مسئول بحران جهانی روسیه هستند. دارند.

دیدگاهتان را بنویسید