رهبر جمهوریخواهان آمریکا با زلنسکی دیدار کرد

منابع خبری شنبه شب به وقت تهران از دیدار تعدادی از نمایندگان ارشد مجلس آمریکا به کیف، پایتخت اوکراین و ملاقات زلنسکی این را رئیس جمهور این کشور اعلام کرد.

به گزارش رویترز، رهبر میچ مک کانل است جمهوری خواهان سنای ایالات متحده روز شنبه در یک سفر از پیش اعلام نشده از کیف برای دیدار با ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، با دیگر سناتورهای جمهوری خواه دیدار کرد.

مک کانل از سناتور جمهوری خواه رند پل می خواهد تا به مخالفت با بسته کمک مالی 40 میلیارد دلاری برای اوکراین که از حمایت قوی هر دو حزب اصلی ایالات متحده برخوردار است، پایان دهد.

مک‌کانل در روزهای اخیر به اوکراینی‌ها گفت: «آن‌ها فقط منابعی را می‌خواهند که برای دفاع از خود در برابر این حمله دیوانه‌کننده نیاز دارند». آنها اکنون به این کمک نیاز دارند.»

یک وب سایت آمریکایی نیز روز شنبه اعلام کرد که ارتش اوکراین از آمریکا برای مقابله با ارتش روسیه تسلیحات بیشتری از جمله جنگنده های F-15 و F-16 درخواست کرده است.

به گزارش وب سایت ۱۹ فورتی فایو، دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در حاشیه نشست گروه ۷ از کشورهای دوست خواست اوکراین را به جنگنده و تسلیحات بیشتر مجهز کنند. قانونگذاران اوکراینی در روزهای اخیر وارد واشنگتن شده و از قانونگذاران آمریکایی خواستند به ارسال سلاح به اوکراین ادامه دهند.

بسته کمک مالی 40 میلیارد دلاری برای اوکراین پس از آن که رند پل، نماینده جمهوریخواه کنتاکی خواستار تغییراتی در این لایحه شد، متوقف شد. وزارت دفاع روسیه اخیرا اعلام کرد که نیروهای این کشور 19 هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی و 5 فروند جنگنده را سرنگون کرده اند.

  نکاتی برای رفع گرسنگی در ماه مبارک رمضان

رهبر جمهوریخواهان آمریکا با زلنسکی دیدار کرد

دیپلمات های گروه G-7 شنبه شب به وقت تهران اعلام کردند که فشار اقتصادی و سیاسی بر روسیه و ارسال تسلیحات به اوکراین ادامه خواهد داشت. وزرای خارجه گروه ۷، بریتانیا، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، ایالات متحده و اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی اعلام کردند که تا زمانی که لازم باشد به ارائه کمک های نظامی و دفاعی به اوکراین ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید