رنگ پارچه ماشین را با آهنربا پیدا کنید

هنگام خرید خودرو، یکی از راه‌های فهمیدن فابریک بودن یا نبودن خودرو استفاده از آهنربا است، اما چگونه؟ با ما همراه باشید تا نحوه تشخیص رنگ با آهنربا را به شما نشان دهیم.

هنگام فروش خودرو، رنگ آن تاثیر زیادی در قیمت آن دارد. به همین دلیل برخی از فروشندگان می توانند قبل از فروش خودرو آن را رنگ آمیزی کنند.

به خاطر داشته باشید که این ممکن است پس از تصادف یا حتی رختکن رخ دهد. بنابراین، قبل از خرید خودرو، مراقب رنگ آن باشید. برای اینکه بفهمید ماشینی که می خرید قبلا تصادف جدی داشته یا نه یا حتی قبلا چه اتفاقی برایش افتاده است.

نحوه تشخیص رنگ با آهنربا

یکی از راه های تشخیص رنگ خودرو استفاده از آهنربا است.

• با این روش می توانید از آهنربای ضعیف استفاده کنید. به صورت زیر: یک آهنربای ضعیف بردارید. اگر بدنه خودروی شما از آهن و استیل ساخته شده است، با قرار دادن آهنربا در قسمت های مختلف سطح آن، متوجه ضخامت رنگ می شوید.

نواحی تک رنگ مغناطیس را جذب نمی کنند یا نسبت به مناطقی که رنگ پارچه دارند جذب کمتری دارند. اگر چنین است، ماشین رنگ شده است.

• یا در صورت لزوم می توانید از وسایل مغناطیسی مخصوص استفاده کنید. این روش به ضخامت رنگ خودرو مربوط می شود. مقدار رنگی که روی خودرو می زنند ضخامت آن را افزایش می دهد و هر چه بدنه خودرو ضخیم تر باشد، مغناطیسی آن کمتر می شود. بنابراین قطعات رنگ شده نسبت به قطعات رنگ شده با پارچه قدرت جذب کمتری دارند و به راحتی از خودرو جدا می شوند.

  هواشناسی ایران امروز 1401/02/20

برای این کار می توانید از دستگاه های مخصوص تشخیص رنگ (مگنت های دیجیتال، تشخیص رنگ) استفاده کنید. نمونه هایی از این دستگاه ها را در عکس های زیر مشاهده می کنید. باید آن را به بدنه خودرو در کنار آهنربا وصل کنید و سپس آن را با دقت به سمت خود بکشید.

زمانی که آهنربا از بدنه خودرو جدا می شود عدد مقابل را در نظر داشته باشید، این کار را در چند جای بدنه انجام دهید، این یکی از ساده ترین انواع این دستگاه است که در شکل زیر مشاهده می کنید.

• دستگاه نمونه. باید دستگاه را به سمتی که چشمک می زند یا به عبارتی قرمز است بزنیم. سپس آن را بکشید و اگر قسمت قرمز و اعداد در قسمت قرمز آهنربا از هم جدا شد به این معنی است که ماشین رنگ شده است.

اگر در قسمت زرد جدا شد به این معنی است که ماشین قابل رنگ شدن است و اگر در قسمت سبز جدا شود به این معنی است که ماشین شما رنگ ندارد و این رنگ اصلی ماشین است و تصادفی رخ نداده است.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید