رمانتیک ترین انیمیشنی که باید دید

“انیمه” در سبکی خاص انیمیشن این ابزاری است که ژاپنی ها استاد و خالق آن هستند. انیمه های کوتاه و بلند طیف وسیعی از ژانرها را پوشش می دهند و محدود به گروه سنی خاصی نیستند. اما انیمه عاشقانه به دلیل فضای دلنشین و رویایی که دارد یکی از ژانرهای پرطرفدار در انیمه های سینمایی است و می تواند برای هر بیننده ای جذاب باشد.
یکی از ویژگی های متمایز انیمه صرف نظر از ژانر آن، عدم پایبندی به رئالیسم است و بیشتر اوقات داستان آنها در فضایی تخیلی و خارق العاده می گذرد. انیمه های رمانتیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند و بیشتر عناوینی که در اینجا لیست کرده ایم، چنین حال و هوایی را دارند. این فضای خارق العاده در کنار داستان گویی خوب، تماشای یک انیمیشن عاشقانه را به تجربه ای متفاوت تبدیل می کند. اگرچه این ژانر نقطه شروع خوبی برای ورود به دنیای انیمه است. حالا این شما و این 8 انیمه عاشقانه هستید.

1- نام شما – 2016
تعویض بدن یکی از موضوعات تکراری انیمه و مانگا است که معمولا کارکرد کمدی دارد اما «نام تو» از این ایده در تاریخ استفاده می کند. داستان دختری روستایی که آرزوی زندگی پسرانه در شهری رنگارنگ و لعاب را دارد و پسر جوانی که از زندگی دیوانه و شلوغ خود در شهر راضی نیست.

۲- داستان عشق تاماکو – ۲۰۱۴
انیمه عاشقانه با رنگ و بوی کمدی. داستان عشق تاماکو درباره دختر و پسری است که در شهری کوچک درس می خوانند و پس از سوء تفاهم های مختلف احساسات درونی خود را برای یکدیگر آشکار می کنند. داستان فیلم کمی کند است اما این آرامش باعث می شود بیننده درگیری های احساسی شخصیت ها را بهتر درک کند.

  فاز دوم قطع گاز از امروز آغاز می شود

3- زمزمه دل – 1374
Whisper of the Heart توسط استودیو افسانه ای گیبلی تولید شده است و مانند اکثر آثار استودیو گیبلی، این انیمه نیز کوتاه است. داستان دختر و پسری است که روی یکدیگر سبز می شوند و به نظر می رسد که پسر قصد عصبانیت دختر را دارد، اما کم کم با امیدها و رویاهای دیگری آشنا می شوند.

4- در جنگل کرم شب تاب – 2011
این انیمیشن داستان عشق و از دست دادن “به جنگل بلبل” ​​را روایت می کند که بر فرهنگ و آداب و رسوم عامیانه ژاپنی تکیه دارد. جین روح جنگل است و هوتارو دختر بچه ای است که در جنگل گم می شود و جین را ملاقات می کند. اما مشکل اینجاست که هیچ دست انسانی نباید جین را لمس کند وگرنه جین برای همیشه ناپدید می شود.

5 – باد در حال افزایش است – 2013
انیمیشنی به کارگردانی هایائو میازاکی بر اساس زندگی واقعی گیرو هوریکوشی. ژیرو که عاشق پرواز است متوجه می شود که به دلیل ضعف چشم نمی تواند پرواز کند و زمانی که تصمیم می گیرد مهندس هوانوردی شود مشکلات یکی پس از دیگری پیش می آید. در بحبوحه همین دردسر بود که دل ژیرو به دختر جوانی افتاد که در طول سفر چندین بار او را دیده بود.6- The Garden of Words – The Garden of Words – 2013
داستان رابطه نوجوانی که علاقه زیادی به کفشداری دارد و زنی با هویتی مرموز. محل ملاقات این دو نفر سرپناهی دنج در کوچه ای زیباست و با همدیگر چرخشی غم انگیز در تاریخ رقم می خورد. زیبایی تصویر و اشاره به فرهنگ عامیانه ژاپنی باعث جذابیت بیشتر این “باغ کلمات” شده است.

  ترفندهایی برای تمیز کردن حمام و حمام

رمانتیک ترین انیمیشنی که باید دید

7. قلعه موبایل هاول – 2004
یکی از معروف ترین آثار میازاکی، قلعه متحرک هاول است که نسخه رایگان کتابی به همین نام است. هاول، یک جادوگر مرموز، دختری ساده لوح به نام سوفی را نجات می دهد و رابطه بین آن دو حسادت جادوگر زباله را برمی انگیزد. این فیلم مضمونی عمیق ضد جنگ دارد و گفته می شود که میازاکی این انیمه را تحت تاثیر حمله آمریکا به عراق ساخته است.8- دختری که زمان پرش کرد – 2006
در دختری که در زمان می پرد، وقتی ماکاتو متوجه می شود که می تواند در زمان سفر کند، از این قدرت ویژه برای حل مشکلات ریز و درشت خود استفاده می کند. مشکل از زمانی شروع می شود که ماکاتو متوجه می شود که پریدن در زمان دل کسی را به دست نمی آورد و قدرت سفر در زمان ثابت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید